Népzenei nap a 23. Komáromi Napok keretében

Korpás Éva és Malek Andrea

2014. május 1-én elsősorban a népzene, a népi hagyományok kerülnek előtérbe a 23. Komáromi Napok keretében. Fellép többek között a a Szeret zenekar, a Pozsony Táncegyüttes, Korpás Éva és Malek Andrea, Ritka Magyar Folkband, Kovács József és zenekara és a Lúčnica együttes.

Napi program

06.00 Horgászverseny: Komárom polgármesterének díjáért, 4. évfolyam
09.00 Halászléfőző verseny (a szervezők csak a fát és a főzőhelyet biztosítják) (Holt-Vág)
10.00 Erős emberek XVI. szlovákiai bajnoksága (Klapka tér)
11.00 Ingyenes csoportos idegenvezetés a Várban (Lipót kapu, Újvár)
11.30 Kötélhúzó verseny (Erzsébet-híd)
12.00 XL. Komárno – Komárom Nemzetközi Szabadidős Utcai Futóverseny (Dél-komáromi Sportcsarnok)
14.00 A Danube Wine borainak nyilvános kóstolója - A nezetközi degusztációs verseny 2. évfolyama mintáinak nyilvános kóstolója (Klapka tér)
14.00 A népművészet ünnepe (Tiszti Pavilon amfiteátruma):

14.00 az Ördöngős Népzenetanoda diákjainak műsora
15.30 a Szeret zenekar koncertje
17.00 „Hazatérvén” – a Pozsony Táncegyüttes (az Ifjú Szívek ifjúsági csoportja) műsora

14.30 A Pepita tours Nagy Tavaszi Nyereményjátékának sorsolása - Közreműködnek: Varga Evelin és Mészáros Tamás (Klapka tér)
15.00 III. Retro Technikai Expo - számítógépek, flipperek, mobiltelefonok és fényképezőgépek kiállításának tárlatnyitása (nyitva május 4-ig); közreműködik: SlamPoetry Laboda Róberttel és Lencsés Tamással (Zichy palota, Retro Expo)
16.00 Könyvbemutató: Dr. Paszternák András: Kék-fehér hétköznapok - Miklós Dóra beszélget a szerzővel (Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga)
16.00 Mi is itt vagyunk! - nyílt nap a Menházban (Menház Zsidó Kulturális és Közösségi Központ és kis zsinagóga)
16.00 A Komáromi Dixieland Band koncertje (Klapka tér)
17.00 A Junior táncegyüttes műsora (Borok utcája)
17.05 Hófehérke és néhány törpe - A helyi Matica slovenská és a Šulek Gimnázium mellett működő színjátszócsoport diák musicalje (Matica slovenská székháza)
17.30 A Szeredi Dixieland Band koncertje (Klapka tér)
18.30 A Barátság ifjúsági cigányzenekar játszik (Borok utcája)
19.00 Ördögfióka és a tündér - Korpás Éva és Malek Andrea családi koncertje (Klapka tér)
20.00 A Népművészet Ünnepe - Táncház, közreműködik a Ritka Magyar Folkband (Európa Udvar, borozó)
20.30 Kovács József és zenekara játszik (Borok utcája)
20.30 Képek a múltból – a Lúčnica egyűttes müsora (Tiszti Pavilon amfiteátruma)

Teljes program

aTEMPO.sk