42. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – Részletes program

42. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – Részletes program

2017. május 30-a és június 2-a között rendezik meg Dunaszerdahelyen a 42. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjét. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak.

 

Program

Május 30. (kedd)

08.00 Térzene a VMK előtti téren
08.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a Duna Mente Tavasz szobrának koszorúzása

Bábos és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

09.30
Fény és árnyék, vagyis nem félünk a saját árnyékunktól (bábos mese – árnyjáték, összeállította Dolinsky Irén), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
Köcsög Jankó (bábjáték), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika
Cirkusz (bábjáték), előadja a Községi hivatal Ugri-Bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh Erzsébet

11.00
Elment a tyúk vándorolni (bábjáték), előadja az Ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária
Egy hangyányi mese (mesés bábjáték), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
Az árva tevecsikó (népmesefeldolgozás), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
A csillagszemű juhász (mesés bábjáték), előadja Felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja, rendezte Rebro Ágota és Nagy Erzsébet
A kis gyufaáruslány (bábjáték), előadja a Farkasdi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Bukfenc Bábcsoportja, rendezte Komlósi Margit

13.30
A csizmás kandúr (mesejáték), előadja a Komáromi Városi Művelődési Központ és a Komáromi Selye János Gimnázium Kisgimisz Gyermekszínpada, rendezte Csengel Mónika
Volt egyszer egy répaföld (színjáték) írta Laboda Róbert, előadja a Komáromi Munka utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert
Egy kerek nap (Szerkesztett játék), előadja a Dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja, rendezte Madocsai Kardos Klaudia és Sziklai "Sziki"Krisztina

 

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

Ovisok játékos műsora
az Óbudai Népzeneiskola zenekara
Bálint Károly tekerős műsora
16.00 a Kobold zenekar műsora

 

Május 31. (szerda)

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

08.30
Csillagj! (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella, Furik Mária és Móricz Henrietta
Varjútestvérek (bábos mese), előadja a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
Az ostoba Emelja (bábmese), előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Manócska Bábcsoportja, rendezte MészárosAndrea
A kis gömböc (bábos mese), előadja a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportja, rendezte Bréda Szilvia

10.30
A pletykás asszonyok (színdarab), előadja a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportja, rendezte Szakszon Anna
Minden egér szereti a sajtot (színdarab), előadja a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Szabó Alica, Pirigyi Mária és Dakos Szilvia
Kiálts Asszonyt! (dramatikus játék), előadja a Tekergők Polgári Társulás és a Nyárasdi Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportja, rendezte Magyar Gaál Lívia
A kiskondás (színdarab), előadja a Lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja, rendezte Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

13.30
Az aranyszőrű bárány (színdarab), előadja a Perbetei Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta és Pinke Andrea
Pázmán lovag (színdarab), előadja Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Csoportja, rendezte Mészáros Andrea
Ez egy ilyen nap (szerkesztett játék), előadja a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

 

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

Krpčiarik Néptánccsoport
az Óbudai Népzeneiskola zenekara
Művészeti Alapiskola moderntáncosai
Bálint Károly tekerős műsora
Hajnalvándor koncert
17.00 Szunyog Zsuzsa: Volt egy kertem (megzenesített gyerekversek, gyerekdalok), gitáron kísér Farnbauer Péter

 

Június 1. (csütörtök)

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

08.30
A bajusz (színdarab), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
A rest legény meg az ördög (színdarab), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska, Okos Zsuzsanna
Árulkodó kendő (szerkesztett játék), előadja Buzitai Alapiskola Táncos Cipellők színjátszó csoportja, rendezte Ádám Csilla

10.30
Hetényi ördöghistória (mesejáték), előadja a Hetényi Tarczy Lajos Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja, rendezte Kotiers Éva és Romada Rakottyai Katalin
Ki vagyok én? (szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportja, rendezte Köteles Judit és N. Tóth Anikó
Jancsi és Juliska (színdarab), előadja a Jánosi Csemadok és Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsóka Színjátszó Csoportja, rendezte Milen Gabriella
Lelkünk háza (szerkesztett játék), előadja Szepsi Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iglice Színjátszó Csoportja, rendezte Ráczné Birtók Erzsébet

13.30
A süket király (színdarab), előadja a Csicseri Alapiskola Csicseri Csacsogók Színjátszó Csoportja, rendezte Očenáš Emőke
Gyertek gyerekek iskolába! (szerkesztett játék), előadja a Marcelházai Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportja, rendezte Poništ Tünde
Fütyül a masina (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa
A kóró és a kismadár (szerkesztett játék, népmese), előadja az Ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Hagyományőrző Csoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva

 

Meseváros műsorai - 15.00-18.00

Campa-nulla verséneklő együttes
Bálint Károly tekerős műsora
17.00 Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid gyermekműsora

 

Június 2. (péntek)

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Méry Irén és Kolláth Zsuzsa
9.10 Arany János: Buda halála - rendezte: Gál Tamás - zene: Gál Tamás – a bábokat öltöztette: Kiss Szilvia – zenész: Mester László - előadja: Gál Tamás
10.30 Eredményhirdetés, díjkiosztás, a képzőművészeti verseny díjkiosztója, a jövő évi fesztivál meghirdetése, a város kulcsának visszaadása, búcsú a Mesevárostól

 

FACEBOOK ESEMÉNY

ATEMPO.sk