Szent György-napok Dunaszerdahelyen 2019-ben is - Részletes program

Szent György-napok Dunaszerdahelyen

2019. április 24-e és 28-a között rendezik meg Dunaszerdahely város alapításának, védőszentjének, egyesítésének és jeles személyiségeinek ünnepnapjait, a Szent György-napokat.

A szervezők idén ismét gazdag programmal várják a látogatókat, ahol többek közt Balázs Fecó, a Queenmania és Korda György - Balázs Klári is fellép. Az esemény egyik népszerű kísérőrendezvénye lesz a nyilvános borkóstolóval egybekötött MUN-DUS borfesztivál is.

A belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Április 24. (Szerda)

16.00 A Nemzetközi Szent György Lovagrend Szlovákiai Priorátusának lovagavató ünnepsége (Városháza)
17.00 Ünnepi búcsúi szentmise (Szent György-templom)

 

Április 25. (Csütörtök)

18.00 Szent György-est – A Szent György-díj átadása (Vermes-villa)

 

Április 26. (Péntek)

09.30 V. Szent György Labdarúgó Torna (Városi szabadidőpark)
11.00-tól Nyilvános borkóstoló, MUN-DUS (Csaplár Benedek VMK előtti tér)

16.00 Szent György Fesztivál (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
Közreműködők
Opera Trio
Derzsi György
Kollár Katalin
Golddies

19.00 Szent György-bál (Vidékfejlesztési Szakközépiskola)
20.00 Balázs Fecó koncert (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
24.00-ig Térzene - E.T. Band (Csaplár Benedek VMK előtti tér)

 

Április 27. (Szombat)

10.00 A Dunaszerdahelyi Hazaváró Találkozó vendégeinek találkozása a polgármesterrel (Városháza)
10.00-től Nyilvános borkóstoló, MUN-DUS (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
14.00 Oklevelek átadása az arany és ezüst érmes borokért (Csaplár Benedek VMK előtti tér)

16.00 Szent György Fesztivál (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
Közreműködők
Benedekfy Katalin
Kosár-Józsa Janka
Kosár Szabolcs
Juhos Attila
Old Country Boy’s

18.00 Dunaszerdahely Város Díjainak ünnepélyes átadása (Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ, színházterem)
Közreműködők
Benedekýy Katalin
Kevická Tünde
Juhos Attila

19.00 VI. Sikabonyi búcsúi bál (Sikabonyi Közösségi Ház)
20.00 A Queenmania együttes koncertje (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
04.00-ig Térzene - Black & White (Csaplár Benedek VMK előtti tér)

 

Április 28. (Vasárnap)

10.00-től Nyilvános borkóstoló, MUN-DUS (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
11.00 Ünnepi búcsúi szentmise (Szent György-templom)
14.00 Májusfa állítás Sikabonyban (Sikabonyi Közösségi Ház udvara)

16.00 Szent György Fesztivál (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
Közreműködők
Kosáry Judit
Dóka Zsuzsa
Bősi Szabó László
Füredi Dixiland Band

20.00 Korda György & Balázs Klári koncertje (Csaplár Benedek VMK előtti tér)
24.00-ig Térzene - Koráb (Csaplár Benedek VMK előtti tér)

ATEMPO.sk