2019. május 9-én és 10-én, csütörtökön és pénteken kerül megrendezésre az érsekújvári Lovardában a XVII. Csengő Énekszó, a szlovákiai magyar gyermek- és ifjúsági kórusok országos fesztiválja. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
Program
Május 9. (csütörtök)
10.00 A XVII. Csengő Énekszó ünnepélyes megnyitója
10.05 Az I. kategória (az alapiskolák alsó tagozatos kórusainak) versenye
12.05 Az I. kategória nyilvános értékelése
15.30 A III. (a középiskolás énekkarok) és a IV. (a művészeti alapiskolás énekkarok) kategória versenye
17.35 A III. és IV. kategória nyilvános értékelése
19.00 Vendégegyüttesek esti hangversenye - „Czuczorosok” Érsekújvárból, Ad Libitum Kamaraegyüttes
Május 10. (péntek)
10.30 Az II. kategória (az alapiskolák felső tagozatos kórusainak) versenye
11.30 Hírhang - hangverseny a Főtéri Szentháromság szobornál
15.00 A II. kategória nyilvános értékelése
18.00 Eredményhirdetés és Gálahangverseny - a II., III. és a IV. kategória kórusainak részvételével
közreműködik a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusa
Fellépő kórusok
I.kategória
• Czuczor Gergely Alapiskola Kicsinyek Kórusa – Érsekújvár
• A Jókai Mór Alapiskola és a Városi Művelődési Központ Kicsinyek Kórusa – Komárom
• Az Ady Endre Alapiskola Primulácska Gyermekkara – Párkány
• A MARIANUM Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Kicsinyek Kórusa – Komárom
II.kategória
• Széchenyi István Alapiskola és Óvoda Csalogány Gyermekkara – Felsőszeli
• A galántai Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkara – Galánta
• A Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Magnificat Gyermekkara – Ipolyság
• Az Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Nagyok Kórusa – Komárom
• A Jókai Mór Alapiskola és a Városi Művelődési Központ Gyermekkara – Komárom
• A Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Franz Schubert Gyermekkara – Zselíz
• A Szenczi Molnár Albert Alapiskola Gombocska Gyermekkara – Szenc
• Az Ady Endre Alapiskola Primula Énekkara – Párkány
• A MARIANUM Egyházi Iskolaközpont Schola Mariana Nagyok Gyermekkara – Komárom
III.kategória
• A Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola ifjúsági kamarakórusa – Ipolyság
• A Szondy György Gimnázium Bartók Béla Ifjúsági Vegyeskara – Ipolyság
• A Selye János Gimnázium énekkara és hangszeres kamaraegyüttese – Komárom
IV.kategória
• Papp Katalin Magán Művészeti Alapiskola Gyermekkara - Muzsla
• Janiga József Művészeti Alapiskola Gyermekkara – Nagymegyer
• Gyermekkórus, Művészeti Alapiskola – Alistál
ATEMPO.sk