X. Országos Gyermek Néptáncfesztivál Füleken

X. Országos Gyermek Néptáncfesztivál Füleken

2019. június 7-e és 9-e között immár tizedik alkalommal rendezik meg az Országos Gyermek Néptáncfesztivált Füleken. A versenyprogramokon kívül számos kísérőrendezvény gazdagítja az eseményt.

A rendezvényen keretében színpadra lép a Paramisi Társulat, a Kuttyomfitty Társulat, a Garabolyos Gólyalábasok és a Kolompos Zenekar. A látogatók részt vehetnek a Motolla Baráti Kör kézműves foglalkozásain, illetve az Ifjú Szivek Táncszínház táncoktatásain.

 

Program

Június 7. (péntek)

15.00 A táncos szólisták versenyének országos döntője - 2 korcsoportban rendezik meg 28 táncos-szólista vesenyprodukció részvételével

Döntős táncos szólisták - I. Kategória

Koľvek Alica, Koľvek Dávid
Kristóf Áron
Korintus Beáta
Kürti Zsófia, Kürti Csaba
Farkas Gábor
Csémi Nóra (kísér Mészáros Emma Viktória)
Šiška Zea, Ábrahám Tomáš
Mészáros Emma Viktória (kísér Botló Csenge)

Döntős táncos szólisták - II. Kategória

Lukács Léda Erika, Lelkes Áron
Csenkey Botond
Gyén Noémi, Červenka Robert
Dendis Izabella, Veres Saskia
Kovács Hana
Kelemen Veronika-Kristóf Áron
Radványi István
Bóna Sára, Balla Kevin
Záhorszky Orsolya, Jusztin Lehel
Bukta Attila
Klukon Adél, Berki Dániel
Szőllősy Emma, Viczencz Máté
Jáně Viktória, Zsoldos Viktória
Madi Mária, Kopsa Zoltán
Kovács Viktória (kísér Zsoldos Viktória)
Botló Csenge (kísér Kopsa Zoltán)
Molnár Nicolas
Janštová Sofia, (kísér Molnár Nicolas)

Szakmai zsűri

Furik Rita – koreográfus, viseletszakértő
Busai Norbert – néptáncpedagógus
Hégli Dusan – koreográfus, rendező személyében

 

Június 8. (szombat)

15.30 A táncos csapatok versenyének országos döntője - 8 gyermek-néptáncegyüttes jutott tovább az elődöntőkből

Döntős táncegyüttesek

Boglárka Gyermek Néptáncegyüttes
Sendergő Gyermek Néptánccsoport
Nagy Csali Gyermek Néptáncegyüttes
Kis Csallóközi
Kis-Ilosvai Gyermek Néptáncegyüttes
Kis Rakonca Gyermek Néptáncegyüttes
Nádas Ifjúsági Néptáncegyüttes
Kis Megyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes

Szakmai zsűri

Furik Rita – koreográfus, viseletszakértő
Csoóri Sándor – népzenész
Richtárcsik Mihály – koreográfus, néptáncpedagógus
Hégli Dusan - koreográfus, rendező

 

Június 9. (vasárnap)

14.00 Gálaműsor /Fülek - Művelődési Központ előtti tér/ - nyilvános, ünnepélyes eredményhirdetés és díjátadás

 

Kísérő programok közreműködői

Kolompos Együttes
Ifjú Szivek Táncszínház
Paramisi Társulat
Kuttyomfitty Társulat
Garabolyos Gólyalábasok
Motolla Baráti Kör
Hegedűs Máté és zenekara
Varsányi Ildikó és Zenekara

ATEMPO.sk