MartFeszt 2019 - részletes program

MartFeszt 2019 - részletes program

2019. július 3-a és 7-e között rendezik meg a hetedik MartFeszt-et Martoson. A szabadegyetem ezúttal is bőséges programot kínál a látogatóknak. Napközben közéleti, ifjúsági előadások és fórumbeszélgetések lesznek az Esterházy Akadémia udvarán, emellett számos szabadidős, sport, családi és egyéb program a fesztivál keretén belül.

Este a koncertekkel záródnak a napok. 4 esti buli, 4 eltérő stílusban, hogy mindenki megtalálja a maga ízlésének valót.

Hetijegy elővételben 28 euró, Tutibuli jegy 10 euró, napijegy 9 euró, középiskolások részére a heti belépő 10 euró (igazolással). Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

Július 3. (szerda)

15.00 A Martosi református óvoda átadása /Martosi Református Óvoda/

16.00 Megnyitó
A Tenkes Kapitánya - táncjáték a Magyar Nemzeti Táncegyüttes előadásában
Zászlófelvonás
Istennel a hazáért és szabadságért - Molnár László és Németh Imre előadóművészek Rákóczi korát megidéző énekes-verses összeállítása
Fővédnöki Fórum - Kövér László, az Országgyűlés elnöke, Potápi Árpád János, a Nemzetpolitikai Államtitkárság államtitkára, Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke és Menyhárt József, a Magyar Közösség Pártja elnöke

16.15 Zászlófelvonás - Kövér László házelnök úr és Keszeg István polgármester úr felvonják a MartFeszt és Martos zászlait /Nagyszínpad /

19.00 Emmer Péter lemezbemutató koncertje /Rendezvénysátor/
21.00 Road zenekar koncertje /Nagyszínpad/
22.30 DJ Atesz /Nagyszínpad/
23.30 DJ Dominique /Nagyszínpad/
00.30 DJ Atesz /Nagyszínpad/

 

Július 4. (csütörtök)

10.00 - 15.00 Fesztiválrádió /Nagyszínpad/

10.00 E-Sport Fifa Bajnokság /Rendezvénysátor/

10.00 "Civilek szolgálatában" - A Szövetség a Közös Célokért társulás a Komárom-Esztergom Megyei Civil Információs Centrummal közösen a SZAKC sátorban információs napot tart /SZAKC sátor/

10.00 Isten szolgája: Esterházy János - dokumentumfilm vetítése /Esterházy Akadémia udvara/

11.00 A magyar vértanúk hite a magyar közösségek megtartó ereje - Kovács Gergely történész, Brenner József boldoggá avatási perének posztulátora és Mindszenty József boldoggá avatási perének vice-posztulátora, Pawel Cebula minorita szerzetes, Esterházy János boldoggá avatási perének posztulátora, valamint Molnár Imre történész, az Esterházy János boldoggá avatási eljárásában eljáró történész bizottság tagja /Esterházy Akadémia udvara/

12.30 Hol rontottuk el? – A rendszerváltás óta eltelt 30 évet vizsgáljuk Duray Miklós, a Szövetség a Közös Célokért elnöke beszélget Berényi Józseffel, Nagyszombat megye alelnökével és Bárdos Gyulával, a Csemadok elnökével /Esterházy Akadémia udvara/

13.00 Kézműves foglalkozások: kosárfonas, csuhéfonás, nemezelés, szövés /Folksátor/

13.00 Néptáncoktatás - Felvidéki táncanyag (magyarbődi táncok) /Folksátor/
Táncoktató: Reicher Richárd és párja
Táncoktatás élő zene kíséretével: Varjos zenekar

14.00 - 16.00 Bažant sörkóstoló /Nagyszínpad előtti tér/

14.00 Rád is szükség van! - Fókuszban az önkéntesség /Esterházy Akadémia udvara/
Megnyitó: Duray Miklós, a Szövetség a Közös Célokért elnöke
Civil Akadémia - Az önkéntesség színes világa – Fodor-Horváth Zsófia pszichológus-újságíró, Szabó Gyula mezőörsi plébános.
Moderátor: Szabó Anett

15.30 - 16.00 A Viszkis című film vetítése és beszélgetés Ambrus Attilával /Nagyszínpad előtti

16.30 Együttműködésre készen – Mitől lesz népszerű az önkéntes munka? /Esterházy Akadémia udvara/
Szili Katalin, miniszterelnöki megbízott, Görög Norbert, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Népesedés-, Család- és Ifjúságpolitikai Államtitkárságának Tervezési és Fejlesztési Főosztályának főosztályvezetője, Márton Zsuzsanna, a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetségének elnöke, Csiffáry Ildikó, a Meseolvasó önkéntes csoport vezetője, Berta Péter, a Mária Rádió önkéntese.
Moderátor: Hideghéthy Andrea, a Szövetség a Közös Célokért ügyvezető igazgatója

17.30 Önkéntesség a Felvidéken - 70 éves a CSEMADOK /Esterházy Akadémia udvara/
Beszélgetés Bárdos Gyulával, a CSEMADOK elnökével

18.00 Flashjet koncert /Folksátor/
19.00 Zorall koncert /Nagyszínpad/
21.00 Tankcsapda koncert /Nagyszínpad/
22.00 Nagy Csomor András és zenekara /Folksátor/
22.00 Karaoke /Rendezvénysátor/
23.00 L-Deejay /Nagyszínpad/
23.59 DJ Náksi /Nagyszínpad/
01.00 DJ Ricardo /Nagyszínpad/

 

Július 5. (péntek)

10.00 - 17.00 Felvidéki labdarúgó bajnokság elődöntő /Focipálya/
10.00 Duna-menti termelői piac
10.00 Kézműves foglalkozások kicsiknek és nagyoknak /Gyereksziget/

10.00 A Kárpát-haza magyar jövője az önkormányzatainkban sarjad - Orbán Balázs miniszterhelyettes, a Miniszterelnökség stratégiai államtitkára, Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke, Molnár Attila, Komárom polgármestere, az „Év Polgármestere” díj aktuális birtokosa és Őry Péter, a Magyar Közösség Pártja Országos Tanácsának elnöke, a felvidéki önkormányzati és önigazgatási tervezet kidolgozója /Esterházy Akadémia udvara/

10.00 Íjászverseny - Felföldi Dalia Iskola /Focipálya/

10.00 Fejlesztő és gyógypedagógiai játékok kipróbálása a komáromi Artis Centrummal /Gyereksziget/

Péntek 10.00 - Szombat 15.00 Fesztiválrádió /Nagyszínpad/

10.00 Népi játszóház - nemezelés, gyöngyfűzés, korongozás és sok más játékos foglalkozás a Szlovákiai Magyar Kézművesek Szövetségének hagyományőrzőivel /Gyereksziget/

11.00 Ingyenes konzultáció az Artis Centrum pszichológusaival, gyógypedagógusaival és logopédusaival /Gyereksziget/

11.00 Néptáncoktatás - Dunántúli táncanyag (madocsai táncok) /Folksátor/
Táncoktató: Gémesi Zoltán és párja
Táncoktatás élő zene kíséretével: Varjos zenekar

11.00 Nemzeti Összetartozás Éve 2020 /Esterházy Akadémia udvara/
Nemzeti összetartozás Pánczél Károllyal, az Országgyűlés Nemzeti Összetartozás Bizottságának elnökével és Mezei Jánossal, a Magyar Polgári Párt elnökével beszélget Bárdos Gyula, a Csemadok elnöke

12.00 Együtt a magyar közösségek európai érdekérvényesítéséért /Esterházy Akadémia udvara/
Beszélgetés Csáky Pál, volt felvidéki EP képviselővel (MKP) és Vincze Lóránt, erdélyi EP képviselővel (RMDSZ)

14.00 Felföldi Dalia Iskola nyílt edzés - íjászat, karikásostor, botolás /Focipálya/

14.00 A kidőlt-bedőlt kemencén túl - meseóra Fábián Éva népzene pedagógussal /Gyereksziget/

15.00 100 Tagú Citerazenekar /Folksátor/

15.00 Így vágj bele! - sikeres fiatal vállalkozások a felvidéken /Esterházy Akadémia udvara/

15.30 Jaguárok a szőnyegen - a komáromi Jaguár Gymnastics lányainak bemutatója Kiss Enikő vezetésével /Gyereksziget/

16.00 Ki a vagány a vidéken? - A Via Nova tehetségkutató versenyének gálaműsora fiatal felvidéki tehetségekkel és Vadkerti Imre, Zsapka Attila és Sipos Dávid fellépésével /Családi sziget/

16.00 Ingyenes konzultáció az Artis centrum pszichológusaival, gyógypedagógusaival és logopédusaival /Gyereksziget/

16.00 Gazdaságfejlesztési programok a felvidéken /Esterházy Akadémia udvara/

17.00 Felföldi dalia iskola - magyar nemzeti harcművészet bemutató /Focipálya/

17.00 Csapatok sorsolása a felvidéki labdarúgó bajnokság döntőjére a trollfocival /Rendezvénysátor/

17.30 Világnemzet vagyunk! /Esterházy Akadémia udvara/

18.30 Felvidék arca - Szépségverseny /Nagyszínpad/

19.00 túlontool koncert /Rendezvénysátor/
21.00 Rúzsa Magdi koncert /Nagyszínpad/
22.00 Karaoke /Rendezvénysátor/
22.00 Naszvadi Lakodalom a Régi csibészek zenekarral /Folksátor/
22.30 DJ Boogie /Nagyszínpad/
22.30 Loyal /Rendezvénysátor/
23.00 Katapult DJ /Nagyszínpad/
23.59 L-Deejay /Nagyszínpad/

 

Július 6. (szombat)

10.00 - 10.30 Sakkpalota - képességfejlesztő programok Polgár Judit Sakk Alapítványával /Gyereksziget/

10.00 - 17.00 Felvidéki labdarúgó bajnokság döntő /Focipálya/

10.00 Városvezetők kerekasztala
Az asztal mögött Horváth Árpád, Gúta polgármestere, Keszegh Béla, Komárom polgármestere és Klein Ottokár, Érsekújvár polgármestere /Esterházy Akadémia udvara/

10.00 - 15.00 Fesztiválrádió /Nagyszínpad/

10.30 Ringató - Interaktív koncert ringató foglalkozásvezetők közreműködésével /Gyereksziget/

11.00 Vianovás polgármesterek kerekasztala
Agócs Gergely (Királyrév), Farkas Attila (Érsekkéty), Kőrösi Ildikó (Pered) és Varga Tibor (Kaposkelecsény) /Nagyszínpad/

12.00 A Magyar 7 programjai (szlovákiai belpolitika és felvidéki magyar közélet) /Esterházy Akadémia udvara/

13.00 Kézműves foglalkozások: kosárfonas, csuhéfonás, nemezelés, szövés /Folksátor/

13.00 Néptáncoktatás - Erdélyi táncanyag (búzai táncok) /Folksátor/
Táncoktató: Gémesi Zoltán és párja
Táncoktatás élő zene kíséretével: Varjos zenekar

13.00 - 13.30 Sakkpalota - képességfejlesztő programok Polgár Judit Sakk Alapítványával /Gyereksziget/

14.00 Mozi /Rendezvénysáto/

15.00 - 15.30 Sakkpalota - képességfejlesztő programok Polgár Judit Sakk Alapítványával /Gyereksziget/

15.00 Kárpát-medencei körkép - A határon túli magyar pártelnökök nemzetpolitikai fóruma /Esterházy Akadémia udvara/

16.30 Corelosa koncert /Rendezvénysátor/
17.00 Ahogy esik, úgy puffan - improvizációs színház /Gyereksziget/
17.30 Kalandor koncert /Folksátor/
18.00 Csücskék koncert /Rendezvénysátor/
19.00 Olivérsky koncert /Nagyszínpad/
21.00 Deák Bill Gyula koncert /Nagyszínpad/
22.00 Pósfa zenekar koncertje /Folksátor/
22.00 Mögiszter koncert /Rendezvénysátor/
22.45 Karaoke /Rendezvénysátor/
21.00 Táncház a Pósfa és a Hárompatak zenekarokkal /Folksátor/
23.00 Hobo koncert /Nagyszínpad/
00.30 L-Deejay /Nagyszínpad/
01.00 L-Deejay /Nagyszínpad/
01.00 DJ Jezsy /Nagyszínpad/

 

Július 7. (vasárnap)

10.00 A szabadegyetemet záró hálaadó szentmise John Simoneau atyával

ATEMPO.sk