2019. augusztus 29-e és 31-e között tizedik alkalommal kerül megrendezésre Somorján a Pomlé Fesztivál a Városi parkban. Színes program, számos fellépő, valamint finom italok és ételek várják a kedves látogatókat.
Program
Augusztus 29. (csütörtök)
Nagyszínpad
19.00 Pressburger Klezmer Band
21.00 Cimbaliband és Danics Dóra - worldmusic koncert
Meserét
12.00 - 19.00 Hagyományőrző interaktív játékok, szalmavár, kézműves foglalkozások, ...
16.00 Kuttyomfitty Társulat: Három mese Mátyás királyról
17.30 Bum-bác Bábszínház: Žabí princ (Békaherceg - szlovák nyelvű előadás)
20.00 Kuttyomfitty Társulat: Na és!? - előadás felnőtteknek
Csodák utcája
12.00 - 21.00 Kézműves vásár: hagyományos kézműves termékek
Ízek tere
12.00 - 24.00 Hagyományos és különleges tájjellegű ételek
Borutca
12.00 - 24.00 Neves hazai és külföldi borászok kínálják legkülönlegesebb és legjobb boraikat
Borszínpad
Zenél a Pósfa zenekar
Augusztus 30. (péntek)
Nagyszínpad
17.30 Hóvirág néptáncegyüttes (Gheorgheni, RO)
18.00 Felvidéki Páva-gála - a Fölszállott a páva televíziós vetélkedő sikeres felvidéki résztvevőinek gálaműsora
Közreműködők
Pósfa zenekar
Parapács Zenekar
Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes
Kovács Benko Fruzsina
Szabó Júlia
Nagy Csali Gyermek Néptáncegyüttes
Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes
20.00 Csángálló Zenekar koncertje
22.00 Oláh Gipsy Beats koncertje
Meserét
15.00 - 19.00 Hagyományőrző interaktív játékok, szalmavár, kézműves foglalkozások, ...
16.00 Csavar Színház: Jóka ördöge
17.30 Divadlo Portál: Pyšná princezná (előadás szlovák nyelvben)
19.00 Varkocs zenekar koncertje
21.00 Táncház a Csali Zenekarral
Csodák utcája
15.00 - 21.00 Kézműves vásár: hagyományos kézműves termékek
Ízek tere
15.00 - 24.00 Hagyományos és különleges tájjellegű ételek
Borutca
15.00 - 24.00 Neves hazai és külföldi borászok kínálják legkülönlegesebb és legjobb boraikat
Borszínpad
Zenél a Pósfa zenekar
Augusztus 31. (szombat)
Nagyszínpad
16.00 Néptáncgála, gyermek néptánegyüttesek műsora
18.00 Néptáncgála, felnőtt néptánegyüttesek műsora
21.00 Palya Bea koncertje
Meserét
10.00 - 19.00 Hagyományőrző interaktív játékok, szalmavár, kézműves foglalkozások, ...
11.00 Csemete Bábszínház: Gőgös gúnár
15.00 Holló Együttes koncertje
16.30 Divadlo Portál: Martinko Klingáč (előadás szlovák nyelvben)
19.00 Samaria Klezmer Band koncertje
Csodák utcája
10.00 - 21.00 Kézműves vásár: hagyományos kézműves termékek
Ízek tere
10.00 - 24.00 Hagyományos és különleges tájjellegű ételek
Borutca
11.00 - 24.00 Neves hazai és külföldi borászok kínálják legkülönlegesebb és legjobb boraikat
Borszínpad
Zenél a Varjos zenekar
ATEMPO.sk