Bíborpiros szép rózsa országos döntő Dunaszerdahelyen

Bíborpiros szép rózsa országos döntő Dunaszerdahelyen

2015. november 21-én kerül megrendezésre a Bíborpiros szép rózsa országos népzenei vetélkedő döntője Dunaszerdahelyen, a Városi Művelődési Központban. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program

November 21, szombat

Minősítő verseny - I. rész

09.00 - 10.30 Városi Művelődési Központ színházterme - II. kategória népdalkörök
09.00 - 10.30 Vidékfejlesztési szakközépiskola színházterme - I-II. kategória népdalénekesek, citerazenekarok, hangszeres szólisták és népzenekarok
09.30 - 10.30 Prezentáció - Nyugat-Szlovákiai szereplők - népdalköröknek
10.30 - 11.00 Térpróba, beéneklés - Nyugat-Szlovákiai szereplők

Minősítő verseny - II. rész

11.00 - 13.00 Vidékfejlesztési szakközépiskola színházterme - I-II. kategória népdalénekesek, citerazenekarok, hangszeres szólisták, népzenekarok
11.30 - 13.30 Városi Művelődési Központ színházterme - II. kategória - népdalkörök
12.00 - 13.00 Ebéd - Közép-Kelet-Szlovákiai szereplők
13.00 - 14.00 Ebéd - Nyugat-Szlovákiai szereplők
15.30 - 17.00 Díjkiosztó gálaműsor - vendég a Vadvirág Hagyományőrző Csoport (Dunamocs)

 

A döntő fellépési sorrendje

09.00 Vidékfejlesztési szakközépiskola színházterme

1. Tóth András (Vaján) - szóló
2. Varga Viktória (Nagykapos) - szóló
3. Šmajda Bernadett (Szádalmás) - szóló
4. Korintuš László és Korintuš Beáta (Hárskút) - szóló
5. Demkó András mérnök (Nagyida) - szóló
6. Červený Éva (Áj) - szóló
7. Berta Lucia Fanni (Abaújszina) - szóló
8. Rezes Gyula (Szepsi) - szóló
9. Kovács Barbara (Somorja) - szóló
10. Béhr András Bertalan (Csiliznyárad) - szóló
11. Botló Csenge (Csilizradvány) - szóló
12. Kovács Ildikó (Csilizradvány) - szóló
13. Végh Botond (Nyékvárkony) - szóló
14. Végh Csongor (Nyékvárkony) - szóló
15. Végh Andrea (Nyékvárkony) - szóló
16. Zsoldos Viktória (Nagymegyer) - szóló
17. Urbán Sára (Pozsonypüspöki) - szóló
18. Sámson Dalila (Pozsonypüspöki) - szóló
19. Mihalovič Veronika (Felsőszeli) - szóló
20. Szabó Júlia (Naszvad) - szóló
21. Korpás Réka (Révkomárom) - szóló
22. Végh Lili (Somorja) - szóló
23. Tám Dóra (Somorja) - szóló
24. Bohák Emese (Érsekkéty) - szóló
25. Baka Rebeka (Érsekkéty) - szóló
26. Fekete László (Párkány) - szóló

11.00 Vidékfejlesztési szakközépiskola színházterme

1. Buzitai MTNyAI citerazenekara
2. Buzitai citerazenekar
3. Nagyabonyi citerazenekar
4. RÉV citerazenekar (Királyrév)
5. Sústya Citerazenekar (Naszvad)
6. Százdi citeraegyüttes
7. Rozmaring-ág Citerazenekar (Szímő)
8. Vankó Ferenc (Pered) - citera
9. Ožvald Dávid (Százd) - citera
10. Mezei Viktória (Fülek) - szóló
11. Rozmaring Citerazenekar (Béna)
12. Folk LC (Losonc) - népzenekar

09.00 Városi művelődési központ színházterme

1. Imregi Hagyományorző Csoport
2. Gyöngyvirág népdalkör (Szentmária)
3. Árvalányhaj Népdalkör (Királyhelmec)
4. Szivárvány Énekkar (Nagybalog)
5. Hóvirág Népdalkör (Tornalja)
6. Bokréta népdalkör (Szádalmás)
7. Cházár András Népdalcsoport (Jólész)
8. Kecsői Hagyományőrzők
9. Gyöngyvirág Éneklőcsoport (Várhosszúrét)
10. Rozmaring Vegyeskar (Hárskút)
11. Rozsnyó Járási Népdalkör (férfiak)
12. Szepsi asszonykórus
13. Bodollói Búzakalász Éneklőcsoport
14. Rozmaringsarj Néptáncegyüttes (Abaújszina)
15. Cserépszín Éneklőcsoport (Makranc)
16. Rozmaring Néptáncegyüttes (Abaújszina)
17. Rozmaring Hagyományőrző Csoport (Abaújszina)
18. Margaréta népdalkör (Felsőpatony)
19. Cimbora-népdalkör (Béke - Sárosfa)

11.30 Városi művelődési központ színházterme

1. Kéknefelejcs népdalkör (Nagymegyer)
2. Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport (Felsőszeli)
3. Téliződ Hagyományőrző Női Éneklőcsoport (Nyitrageszte)
4. Felsőszeli Férfikar
5. Búzavirág férfi éneklőcsopoprt (Naszvad)
6. Gyöngykaláris Éneklőcsoport (Nemeskosút)
7. Búzavirág női éneklőcsoport (Naszvad)
8. Árvalányhaj népdalkör (Perbete)
9. Vásárúti Dalárda
10. Martosi Hagyományőrző Együttes
11. Fehér Akác Asszonykórus (Tardoskedd)
12. Tardoskeddi Férfikar
13. Csillagfürt Népdalkör (Dunaszerdahely)
14. Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport
15. Rozmaring asszonykórus (Farnad)
16. Szivárvány asszonykórus (Nagysalló)
17. Galáris énekegyüttes (Fülek)
18. PRO MUSICA Női Kar (Fülekpüspöki)
19. Mezeicsokor Éneklőcsoport (Fülekkovácsi)
20. Almágyi Népdalkör

aTEMPO.sk / Csemadok