41. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – Részletes program

41. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – Részletes program

2016. május 31-e és június 3-a között rendezik meg Dunaszerdahelyen az immár 41. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjét. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak.

 

Program

2016. május 31., kedd

8.00 Térzene a VMK előtti téren
8.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, Meseország királyának megválasztása, a város kulcsának átadása, a Duna Mente Tavasz szobrának koszorúzása

Bábos és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

9.30
Lúdas Matyi (bábos mese, Fazekas Mihály és a népmese nyomán összeállította Dolinsky Irén), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára, Csutor Vezér Zsófia
A makrancos asszony és az ördög (bábos mesejáték), előadja a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
Kádár Kata története (bábjáték, az azonos című népballada saját feldolgozása), előadja a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika

11.30
Az öreg halász és a tenger (bábjáték), előadja a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
Piroska és a farkas (népmese-bábfeldolgozás), előadja a Farkasdi Alapiskola és Óvoda Bukfenc Bábcsoportja, rendezte Komlósi Margit
Reszkessetek egerek (bábjáték), előadja a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Kis Ugri-bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet
A kismalac és a farkas (bábjáték Móricz Zsigmond meséje alapján), előadja a Felsővámosi Alapiskola TIKIRIKI Bábcsoportja, rendezte Rebro Ágota

13.30
A fülemile (szerkesztett játék, Arany János versét színpadra írta Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin), előadja a a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpadának I. csoportja, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
Az állatok nyelvén értő juhász (bábjáték), előadja a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportja, rendezte Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet
Árvácska (színpadi játék, Móricz Zsigmond kisregényét színpadra alkalmazta Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin), előadja a a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpadának II. csoportja, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

 

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

Kodály Zoltán MTNy AI csoportja
az Óbudai Népzeneiskola zenekara
Bálint Károly tekerős műsora
a Csallóközcsütörtöki óvónők és gyerekek Szivárvány című zenés előadása
17.00 a Kor-Zár Együttes Hangraforgó műsora

 

2016. június 1., szerda

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

8.30
Tavaszi gyermekjátékok (szerkesztett népi játék), előadja a Bolyi Alapiskola és Óvoda Ficánka gyermekcsoportja, rendezte: Kondás Viola, Horbulák Petronella
A szegény asszony madara (bábmese Bihari Klára meséje alapján), előadja a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja, rendezte Csiffári Renáta, díszlet és bábok Kiss Márta
József az álomlátó (bábjáték, bibliai történet), előadja a Kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
A becsületes tolvaj Marci (bábjáték, magyar népmese citerakísérettel), előadja a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportja, rendezte Bréda Szilvia

11.00
Cipódal (árnyjáték a Ghymes együttes zenéjére), előadja az Ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfirittyek bábcsoportja, rendezte Bencsics Varga Mária
A fülemüle (bábjáték Arany János verséből), előadja az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportja, rendezte Juhász Zsuzsanna, Krošlák Olga
A farkas és a hét kecskegida (bábjáték a Grimm testvérek meséje alapján), előadja a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin, Siposs Jenő, Tóth Tibor
A buták versenye (bábjáték, magyar népmese nyomán) a Biatorbágyi Cipcirip Bábcsoport vendégjátéka, rendezte Néder Norbert és Tóth Krisztina

13.00
Így volt, igaz volt, mese SE volt (dramatikus játék), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergőcök Csoportja, rendezte Magyar Gaál Lívia, Nagy Irén
Játszani jó! (szerkesztett népi játék), előadja a Marcelházi Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportja, rendezte Poništ Tünde
Titok-tár (szerkesztett játék, szöveg: N. Tóth Anikó, zene: Béres Gábor, Straňák Zoltán), előadja az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportja, rendezte Köteles Judit és N. Tóth Anikó

 

Meseváros műsorai – 15.00-18.00

Óbudai Népzeneiskola zenekara
Keviczky Tünde énekes növendékeinek zenés műsora
Bálint Károly tekerős
A só Néder Norbert és Tóth Kriszta bábjátéka
17.00 Korpás Éva, Madarász András és Sipos Dávid gyerekkoncertje

 

2016. június 2., csütörtök

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében

8.30
A rátóti csikótojás (színjáték, magyar népmese), előadja a Jánosi Alapiskola és Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportja, rendezte Milen Gabriella
Bálos-Ok, Bálo-Sokk (szerkesztett játék, szatmári népszokások feldolgozása), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Alapiskola Galiba gyermekcsoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina, Székely Zsuzsa
Ludas Matyi (Fazekas Mihály meséjének feldolgozása), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna

11.00
A kiskakas gyémánt félkrajcárja (mesefeldolgozás), előadja a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Pirigyi Mária, Szabó Alica
Várról várra zeng az ének… (színjáték, népmese alapján feldolgozta Szvorák Zsuzsa és Burowincz Laura), előadja a Füleki Ginázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
A tök és a csikó (kaposi népmese feldolgozás, színdarab), előadja a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportja, rendezte Szakszon Anna
József és testvérei (színdarab bibliai történet alapján), előadja a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpada, rendezte Écsi Gyöngyi, jelmeztervező Kotiers Éva

13.00
A teremtés (Jean Effel: A világ teremtése műve alapján a csoport) teremtés bábokkal is, színjáték), előadja a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportja, rendezte Mészáros Andrea
Völgyhíd (Háy János színpadi játéka), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportja, rendezte Magyar Gaál Lívia, Nagy Irén

 

Meseváros műsorai - 15.00-18.00

Aranykert Bábszínház fellépése
a Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes fellépése
17.00 Kátai Zoltán énekmondó műsora (történeti énekek, népdalok)

 

2016. június 3., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Méry Irén és Kolláth Zsuzsa
9.10-10.20 a Holló Együttes műsora
10.30 Eredményhirdetés, díjkiosztás, a képzőművészeti verseny díjkiosztója, a jövő évi fesztivál meghirdetése, a város kulcsának visszaadása, búcsú a Mesevárostól

 

FACEBOOK ESEMÉNY

aTEMPO.sk