50. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen - Részletes program

50. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen

2016. június 10-e és 12-e között rendezik meg Zselízen az Eszterházy-park fái között a jubileumi 50. Országos Népművészeti Fesztivált, ahol zene, tánc, kiállítás várja a látogatókat.
Belépőjegy pénteken 3 euró, szombaton 4 euró, vasárnap 4 euró, 3 napos bérlet 7 euró, gyermekjegy (14 éves korig) 1 euró. Mindenkit szeretettel invitálnak erre a remek rendezvényre.

 

Részletes program

Június 10., péntek

09.30 - 17.00 Egyszer volt, hogy is volt? – emlékülés
Helyszín: Zselíz, Városháza díszterme
11.00 - 17.00 Konferencia: a kultúra újrapozícionálásáról, jövőkép felvázolásáról
Helyszín: Éden Panzió
16.00 - 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal
17.30 - 18.30 „Egyszer volt, hogy is volt?” – kiállítás megnyitó
Helyszín: Csemadok Ház

Nagyszínpad

Az 50. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója
19.00 A lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium Gaudium énekkara, a lévai járás menyecskekórusai illetve énekcsoportjai közös műsora, vezényel Kiss Beáta
19.30 Agócs Gergely műsora
20.00 „Útkeresés” – a zselízi Kincső néptáncegyüttes jubileumi műsora
21.15 Hagyományos Prímástalálkozó, koncert
22.00 „ Három a…” - a pozsonyi Szőttes Kamara Néptáncegyüttes műsora

22.45 - 02.00 Mulatság a Pajtában
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

 

Június 11., szombat

08.00 - 22.00 Ízutazás – Gasztrotúra – Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek, receptek
Pincéről pincére - borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

09.30 - 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal
09.30 – 20.00 Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok-ház felőli oldala

10.00 - 16.00 Gyermekvilág - Egésznapos játszóház a Triola Gyerekházzal
Az egyes előadások kezdetekor az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny díjazottjai mutatkoznak be.
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok Ház felőli oldalon

10.00 Ringató (baba-mamafoglalkozás) – Langschadl Virág
10.30 a zselízi Cimbora óvoda előadása és foglalkozása
11.00 Népszokások, játék, ének és tánc Szegvári Ildikóval és Nagy Ivánnal
12.00 Így tedd rá! (játék és tánc) – Balatoni Katalin programja, kísér a Pengő zenekar
13.00 Netz-es Gyerekek, családi örömzene, örömtánc – Netz Táncprodukció
14.00 Népzenei koncert és hangszerbemutató Horsa Istvánnal és Havai Viktóriával
15.00 Aprók tánca Keltai Gáborral és Gyurkó Erzsébettel, kísér a Pengő zenekar

10.00 - 13.30 „Pajta, nyílj ki!“ – néprajzi előadások
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

10.00 PhDr. Danter Izabella, néprajzkutató, Galántai Honismereti Múzeum, Galánta
Tájházak, néprajzi és helytörténeti gyűjtemények szerepe a magyar kulturális értékek megőrzésében.
10.30 PhDr. Gaál Ida, néprajzkutató, Duna Menti Múzeum, Komárom
Hímzőipar Komárom környékén a 20. század első felében.
11.00 Mgr. Nagy Iván, népzenegyűjtő, Csallóközi Múzeum, Dunaszerdahely
Csallóközi dudáshagyományok
11.30 Katona István, koreográfus, néptánckutató, Feszty Árpád Művelődési Park, Martos
A Felvidéki magyar táncházak kialakulása a 70-es években – tánctípusok és táncrendek
12.00 Mgr. Varga Norbert, folklórkutató, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet
A mesemondás szerepe és hagyománya a gömöri romungrók körében.
12.30 Mgr. Huszár László, kulturális mediátor, Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet
A Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet népzenei gyűjteménye.
13.00 PaedDr. Takács András, etnográfus, koreográfus
Néptánckutatás a 20. század második felében.

13.30 - 15.00 „Pajta, nyílj ki!“ – néptáncoktatás
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

13.30 Erdélyi táncdialektus - Táncoktatók: Hajdú Flórián, Paput Júlia
14.00 Dunai táncdialektus - Táncoktatók: Gálik Klaudia, Gálik Gábor
14.30 Tiszai táncdialektus - Táncoktatók: Bolgovics Gergő, Varga Frida

Nagyszínpad
15.00 „Falusi hangverseny” - a gyermekcsoportok közös műsora
16.30 „ Isten hozta a vendígët” - a hagyományőrző csoportok közös műsora
18.00 „Táncőrület 2016, avagy a mi XXI. századunk” - táncegyüttesek közös műsora
20.00 „Felföldi levelek“ - Az Ifjú Szivek Táncszínház előadása
21.15 „Táncrapszódia” - A Magyar Nemzeti Táncegyüttes (volt Honvéd Táncszínház) előadása

22.15 - 02.30 Táncház a Pajtában - táncmester Berecz István
Helyszín: a kastély mögött felállított Pajta

 

Június 12., vasárnap

08.00 - 18.00 Ízutazás – Gasztrotúra – Bográcsos, kemencés, hagyományos ételek
Pincéről pincére - borkóstoló
Helyszín: a kastély város felőli oldala, a „ligetben“

09.00 - 18.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
Helyszín: a kastély előtti jobb oldal
09.00 - 18.00 Csináld magad!“- kézműves mesterek műhelyei
Helyszín: a kastély Csemadok ház felőli oldala

10.00 - 15.00 Gyermekvilág - Egésznapos játszóház a Triola gyerekházzal
Az egyes előadások kezdetekor az Ipolyi Arnold Népmesemondó Verseny díjazottjai mutatkoznak be.
Helyszín: Kisszínpad, kastély melletti terület, a Csemadok Ház felőli oldalon

10.00 a zselízi Cimbora óvoda előadása és foglalkozása
11.00 Táncház a Hárompatak zenekarral, Angyal Rékával és Balázs Lillával
12.00 Kuttyomfitty Társulat előadása: Cirkusz Folklorikusz
13.00 „A pozsonyi sétatéren...” koncert Korpás Évával
14.00 Écsi Gyöngyi mesél: Angyalbárányok

10.00 - 12.00 Református istentisztelet és katolikus mise – a lévai Czeglédi Péter Református Gimnázium Gaudium énekkara, az ipolysági Musica Aurea és a zselízi Franc Schubert Vegyeskar közös koncertje
Helyszín: a református és Szent Jakab katolikus templom

Nagyszínpad
14.00 „Fölszállott a páva 2015“- a tehetségkutató műsor szereplőivel
15.00 Berecz András műsora
16.00 „Vannak Vidékek” - az 50. Országos Népművészeti Fesztivál gálaműsora

FACEBOOK ESEMÉNY

aTEMPO.sk