53. Jókai Napok - Részletes program

53. Jókai Napok - részletes program

2016. június 14. és 18. között immár 53. alkalommal kerül megrendezésre Komáromban a Jókai Napok rendezvény. A belépés minden előadásra díjtalan. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

Program

Június 14., kedd

18.00 /Tiszti pavilon/ Ünnepélyes megnyitó - Közreműködnek a Tompa Mihály Országos Vers- és Prózamondó Verseny döntősei
20.00 /VMK - kamara/ … – – – …(Save Our Souls) - közhelyes moralizálás egy felállásban (MEG+a culpa, Marianum EIK, Komárom), rendezte: Tóth Gábor
22.00 /RÉV, Fesztiválklub/

Június 15., szerda

10.00 /VMK/ Három szegény szabólegény - mesejáték (KGSzT Diákszínpad, Kassa), rendezte: Bodon Andrea
12.30 - 15.00 /Tiszti pavilon - klub/ Szakmai értékelés
15.30 /Ipari Szakközépiskola - aula/ Bevégezetlen ragozás - groteszk (Viszta, Ipari Szakközépiskola, Komárom), rendezte: Angyal Gábor
17.00 /VMK/ Gikszer Ep. 5, A falu - komédia (Gikszer Diákszínpad, Rozsnyó), rendezte: Kristóf Roland és Kovács Péter
20.30 /VMK - kamara/ Molière: A mizantróp (GIMISz Diákszínpad, Komárom), rendezte: Ölvecky András
22.00 /RÉV Fesztiválklub/ Ahogy esik, úgy puffan - improvizációs játék

Június 16., csütörtök

10.00 /VMK/ Székely Csaba: Idegenek - politikai gyerekdarab (Sycorax Diákszínpad, Királyhelmec), rendezte: Pekárovics Marianna
12.00 - 15.00 /Tiszti pavilon - klub/ Szakmai értékelés
15.00 /VMK - kamara/ Tasnádi István: Rebellis - lovaglógyakorlat (Apropó Kisszínpad, Fülek), rendezte: Szvorák Zsuzsa
16.30 /Tiszti pavilon - klub/ Múzeumi Szalon, a vendégszékben: Gál Tamás, színművész, beszélgetőtárs: Miklósi Péter
18.00 /VMK/ Gárdonyi Géza: A bor - falusi színjáték (Garamvölgyi Színpad, Léva), rendezte: Tuček Erika
21.00 /VMK - kamara/ W. Mastrosimone: A pulóveres lány (Zsákszínház, Fülek), rendezte: Dr. Mázik István
22.00 /RÉV, Fesztiválklub/ Slam poetry-est

Június 17., péntek

10.00 /VMK - kamara/ Garaczi László: Ovibrader (Viszta, Ipari Szakközépiskola, Komárom), rendezte: Kiss Péntek József
12.30 - 15.30 /Tiszti pavilon - klub/ Szakmai értékelés
16.00 /VMK - kamara/ Társas-Játék - játék egy részben W. Shakespeare Rómeó és Júlia czmű műve alapján (DunArts Diákszínpad, Pozsony), rendezte: Matusek Attila és Zsidek Pál
19.30 /VMK - kamara/ Boris Vian: Medúza-Fő - vígjáték (Kármán József Színház, Losonc), rendezte: Máté Krisztián
21.00 /VMK/ Soóky László: A nagy (cseh)szlovákiai magyar csönd, megrendezte és eljátssza: Benkő Géza
22.30 /RÉV, Fesztiválklub/

Június 18., szombat

10.00 - 12.00 /VMK/ Szakmai értékelés
14.00 /VMK - kamara/ Függésben - ifjúsági előadás (K.V. Társulat és Kolibri Színház, Budapest), rendezte: Czukor Balázs
16.00 /VMK - sárga terem/ Kiss Péntek József: Életpor - könyvbemutató, a beszélgetést vezeti: Spátay Adriana
18.00 /Múzeumkert/ Jókai Mór szobrának megkoszorúzása
20.00 /VMK/ Ünnepélyes díjkiosztás
22.00 /RÉV, Fesztiválklub/
Táncház

FACEBOOK ESEMÉNY

aTEMPO.sk