VIII. Hon-Nap – Részletes program

VIII. Hon-Nap – Részletes program

2016. augusztus 26-án és 27-én kerül megrendezésre Dél-Komáromban az Igmándi erődben a VIII. Hon-Nap, Ghymessel, Bikinivel a „legpörgősebbnek ígérkező” magyar hagyományőrző fesztivál. Ott lesz a két városrész – Észak- és Dél-Komárom népszerű zenekara, a Kerecsen, a Fehér Virágok és az Egyéb Veszély együttes is. Idei vendégtelepülés Felvidékről a zoboraljai Gímes.

A rendező Endresz csoport fontosnak tartja, hogy a kultúra mindenki számára elérhető legyen anyagi helyzetétől függetlenül, ezért a rendezvény ingyenes a 17.00 óráig belépők számára. A később érkezőknek a belépődíj 990 forint, 14 év alatt ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak.

 

Program

Augusztus 26. (Péntek)

15.30 Kapunyitás
16.00 Megnyitó: 1848-49-es Forradalom és Szabadságharc Egyesület
16.10 Kiállítások megnyitók

Bruncz János fafaragó művész kiállítása
Rögös úton tiszta lélekkel - a Tolma Baranta Csapat kiállítása
Az életem építményei - Grekofski Nathalie építész kiállítása
Az utolsó komáromi helyőrség - a határőrség története - Legát István kiállítása
Endresz György, Magyar Sándor és Németh Zsigmond magyar óceánrepülők - tablókiállítás
Szőnyi Alkotókör kiállítása
Gerecse Vasútmodellező Közhasznú Egyesület - Óriási vasúti terepasztal
Shipbuilding and Machinery - A Komáromi Hajógyár (fotókiállítás)
Fényszilánkok - világító üvegképek - Molnárné Wirth Rozália
Régi mesterségek emlékei - Legát István kiállítás
Ősi eredet - Nagy László faerezet festő kiállítása

16.30 A Pozsonyi csata avagy a pengék viadala - bajvívás - Tóth Csaba és Szabó István
17.30 Szántai Lajos művelődéstörténész előadása
18.00 Kassai Lovasíjász Iskola Brázik Törzs
18.30 Tolma Baranta Csapat - baranta bemutató
19.00 Hamza Viktória lovas szabadidomítás
20.00 Ghymes koncert
21.30 Kerecsen koncert

 

Augusztus 27. (Szombat)

09.00 Kapunyitás
09.30 Megnyitó - 1848-49-es Forradalom és Szabadságharc Egyesület
10.00 Écsi Gyöngyi mesélő - "Élet és halál vize" - meseelőadás gyerekeknek, felnőtteknek
11.00 Pályi János bábművész - Vitéz László
12.00 A Pozsonyi csata avagy a pengék viadala - bajvívás - Tóth Csaba és Szabó István
12.45 Anka Gergő és Király András betyárbemutató
13.15 Kassai Lovasíjász Iskola Brázik Törzs
14.00 Dr. Varga Tibor jogtörténész előadása
14.45 Gímesi Villő Hagyományőrző Csoport - Vendég település
15.30 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje
16.00 Út a hagyományból a élő építészetbe - Grekofski Nathalie építész előadása
16.30 Kassai Lovasíjász Iskola Brázik Törzs
17.00 Gímesi Villő Hagyományőrző Csoport - Vendég település
18.00 Radi Bertalan előadása az (Észak-) Komáromi Hajógyár történetéről
18.00 Regélő Fehér Táltos Dobcsoport
19.00 Gasztonyi Dániel mestersólymász
20.00 Bikini koncert
21.45 Egyéb Veszély koncert

 

Állandó programok szombaton

Cságola Márton: Cérnakép készítés
Szőnyi Lovas Egyesület: Gyermek lovagoltatás
Mózes László: Honfoglaláskori viselet és szokás bemutató
1848-49-es Forradalom és Szabadságharc Egyesület: 1848-as fegyverzet és tábori élet bemutató
Magyar Királyi Kardforgatók Rendje: Vitézek élete, tábora, fegyverzete
Rendezők: Az Erőd Bajnoka - hétpróba gyerekeknek
Schruff Gyula kovács: Kovács bemutató
Kolonicsné Éva: Gyermek játszóház

FACEBOOK ESEMÉNY

aTEMPO.sk