Hamarosan kezdődik a Bánkitó Fesztivál – Mutatjuk a részletes zenei programot

Bánkitó Fesztivál

Szerdán veszi kezdetét a Bánkitó Fesztivál, az ország "legnagyobb kisfesztiválja", amelyet már kilencedik alkalommal szerveznek a nyugat-nógrádi Bánkon, nem messze a felvidéki Ipolyságtól; számos koncert és színházi előadás várja a látogatókat a négynapos eseményen, a fesztivál idei témája a korrupció elleni harc, a politikai és a szociális helyzet lesz.

Nem változtattak sokat a bevett zenei formulán, a merítés viszont az eddiginél nagyobb lesz, mert külföldi fellépőkkel is erősítenek.

Fellép a brit Slaves, a német The Picturebooks, az izraeli A-WA és az észt Argo Vals, de színpadra áll mások mellett a Csaknekedkislány vagy Szabó Benedek és a Galaxisok is.

A Bánkitó Fesztivál idén sem csak zenéből áll. A tavalyi "határ" tematika után most "az igazán kurrens korrupció" és az az elleni harc kerül középpontba, a kerekasztal-beszélgetések helyett pedig mindenhol interaktív programok, workshopok és szerepjátékok várják a résztvevőket ezzel kapcsolatban.

A fesztiválon a legnagyobb civil szervezetek képviseltetik magukat. A közös szerepjátékokon a fesztivál vendégei a legváratlanabb szituációkban kerülhetnek döntéshelyzetekbe és átélhetik, hogyan is szövi át a korrupció a hétköznapjainkat.

A Bánkitó Színházi Fesztivál a tavalyi után még jelentősebb kortárs színházi szemlévé nőtte ki magát. A négy nap alatt 16, többségében a korrupcióra, valamint a hazai politikai és szociális helyzetre reagáló előadást mutatásnak be olyan társulatok, mint Hajdu Szabolcs és a Látókép Ensemble, a TÁP Színház, a Dollár Papa Gyermekei és a Tünet Együttes.

Idén a SHARE jótékony kézműves sörét ihatják a látogatók. A SHARE és a Bánkitó Fesztivál csapata is kiemelten fontosnak tartja a tudatos sörözést és alkoholizmus elleni küzdelmet, ezért a fesztivál ideje alatt minden korsó elfogyasztásával a Megálló reintegrációs és közösségi háznak gyűjtenek adományt a fesztiválozók. A Megálló házat az alkoholizmus és addikciók elleni küzdelem SHARE-nagykövete, Kiss Tibi, a Quimby frontembere jelölte ki.

A Bánkitó a budapestieknek buszokat biztosít a szerdai lejutáshoz és a vasárnapi visszaérkezéshez is.

 

És akkor a részletes zenei program:

Július 12. (Szerda)

Tilos

18:00 ~ 20:00 In:Form
20:00 ~ 22:00 Slicz
22:00 ~ 00:00 Turiszt B2B Nixon
00:00 ~ 02:00 Gumilap, Haboodubz
02:00 ~ 04:00 Garpo
04:00 ~ 06:00 Inzert

Déli Színpad

20:00 ~ 00:00 Dubszerda: Erro, Contan, Carnero
00:00 ~ 02:00 Benzon & Swain (Technodub Seance)
02:00 ~ 03:00 Odum - Live (Technodub Seance)
03:00 ~ 06:00 Daidai: Peter Hyde, Komfort

Auróra

19:00 ~ 20:00 I Am Souyuz
20:00 ~ 21:30 Újzenekar
21:30 ~ 23:00 Puszi Együttes
23:00 ~ 04:00 Auróra Allstars Crew

S*10

19:00 ~ 21:00 Ghostwarrior
21:00 ~ 22:00 Sonya
22:00 ~ 23:00 Shell Beach
23:00 ~ 04:00 S*10 Soundsystem (Johnny Drama, Mr.Mstrs, Faz, Vanis)

 

Június 13. (Csütörtök)

Északi Színpad

20:30 ~ 21:15 Tape Delay
21:45 ~ 22:45 Fran Palermo
23:15 ~ 00:15 A-wa (isr)
00:45 ~ 02:00 Anima Sound System
02:00 ~ 06:00 Brutkó Diszkó

Tószínpad

19:30 ~ 20:30 Vera Jonas Experiment
21:00 ~ 22:00 Szabó Benedek És A Galaxisok

Tilos

18:00 ~ 20:00 Kisszántó
20:00 ~ 22:00 Nixon
22:00 ~ 23:00 Sam Starion
23:00 ~ 00:00 Vida L
00:00 ~ 02:00 Infragandhi
02:00 ~ 03:00 The Bakerman
03:00 ~ 04:00 Clairvo

Auróra

18:00 ~ 19:30 Mayberian Sanskülotts
19:30 ~ 20:30 Black Bartók
20:30 ~ 22:00 Gustave Tiger

Déli Színpad

17:00 ~ 18:00 Dr.Victor - Live
18:00 ~ 20:00 Nupar (deepin Session / Lost Minute)
20:00 ~ 22:00 Li & Baco
22:00 ~ 00:00 Naga & Peter Bernath (lost Minute)
00:00 ~ 02:00 Doyeq - Live (ru)
02:00 ~ 05:00 Zvezda Beta
05:00 ~ 06:00 Martin ‘m & Flixon (room 15)

S*10

20:00 ~ 21:00 Mygl
21:00 ~ 22:00 Christopher Waver
22:00 ~ 23:00 Sazabio
23:00 ~ 00:00 A I W A
00:00 ~ 01:00 Lucrecia Protellor
01:00 ~ 02:00 Uffalo Steez
02:00 ~ 06:00 Elevated Crew

 

Június 14. (Péntek)

Északi Színpad

19:15 ~ 20:00 Papaver Cousins
20:30 ~ 21:15 The Picturebooks (de)
21:45 ~ 22:45 Middlemist Red
23:15 ~ 00:15 Slaves (uk)
00:45 ~ 02:00 !szkafander

Tószínpad

18:00 ~ 19:00 Div I Ded (cz) By #newkidsfromthebloc
19:30 ~ 20:30 Argo Vals (ee) By Intsikurmu Festival & #newkidsfromthebloc
21:00 ~ 22:00 Freakin' Disco

Tilos

18:00 ~ 19:00 Slanki
19:00 ~ 20:00 Johnny Drama
20:00 ~ 01:00 Asan Showcase // Zomblaze – Zosha – Lusta Bítek – Planetmalcolm – Leap – Nnothing
01:00 ~ 02:00 Gumilap
02:00 ~ 03:00 Confused
03:00 ~ 04:00 Display
04:00 ~ 06:00 Haboodubz - Live

Auróra

17:00 ~ 18:00 Kanizsa Csillagai
18:00 ~ 19:30 The Best Bad Trip
19:30 ~ 20:30 Siketfajd
20:30 ~ 21:30 Verőköltő
21:30 ~ 23:00 (halál;orgazmus)

Déli Színpad

17:00 ~ 20:00 Toma & Blez (electrocat - Tilos Rádió)
20:00 ~ 00:00 Lavalava: Tolo / Mate Tollner, Fanki Ridm, Falcao
00:00 ~ 01:30 Changing Grey - Live
01:30 ~ 03:00 Imre Kiss (lobster Theremin / Farbwechsel)
03:00 ~ 04:00 Route 8 – Live (lobster Theremin / Farbwechsel)
04:00 ~ 07:00 Manek & Hi (lärm / Undo+)

S*10

20:00 ~ 21:00 Gnú
21:00 ~ 22:30 Jü
22:30 ~ 23:30 Panel Surfers
23:30 ~ 00:30 Buster Keaton (uk) + Czitrom Ádám & Porteleki Áron
01:00 ~ 02:00 Makrohang
02:00 ~ 06:00 Mesterházy & Galactic Jackson

 

Július 15. (Szombat)

Északi Színpad

20:30 ~ 21:15 Deep Glaze
21:45 ~ 22:45 Bohemian Betyars
23:15 ~ 00:15 Žagar
00:45 ~ 02:00 Elektro Guzzi (at)
02:00 ~ 06:00 Wow - Women On Women

Tószínpad

18:00 ~ 19:00 The Keeymen
19:30 ~ 20:30 Ricsárdgír
21:00 ~ 22:00 Csaknekedkislány

Tilos

18:00 ~ 20:00 Turiszt
20:00 ~ 22:00 Ordiman
22:00 ~ 00:00 Suefo
00:00 ~ 02:00 Jutasi
02:00 ~ 06:00 Palotai

Auróra

17:00 ~ 18:00 Rock Band For Old Men
18:00 ~ 19:30 The Nobody Elses
19:30 ~ 20:30 Veszélyes Faszfej
20:30 ~ 22:00 Skeemers

Déli Színpad

17:00 ~ 18:30 Puti Putte
18:30 ~ 20:00 Asparagus
20:00 ~ 22:00 Klayman
22:00 ~ 00:00 Po:Ti & Nermo (monday Off)
00:00 ~ 01:00 Grema - Live
01:00 ~ 03:00 Crimson & Chrom
03:00 ~ 04:30 Isu (technokunst / Lick The Click!)
04:30 ~ 06:00 Dork (technokunst)
06:00 ~ 08:00 Bernáthy Zsiga - Live

S*10

19:00 ~ 21:00 Tzapa
21:00 ~ 22:00 Bankos És Barátai
22:00 ~ 23:00 Bobakrome
23:00 ~ 00:00 Zöldrobotmajom
00:00 ~ 01:00 Slow Village
01:00 ~ 02:00 Jazzbois
02:00 ~ 03:00 Redred
03:00 ~ 07:00 Babylon Crew

ATEMPO.sk / MTI