Augusztus elején ismét a jazz fővárosa lesz Kecskemét – részletes program

Augusztus elején ismét a jazz fővárosa lesz Kecskemét – részletes program

Augusztus 3. és 6. között rendezik meg a kecskeméti dzsesszfesztivált, amelynek négy napja alatt öt színpadon több mint százötven zenészt láthat és hallhat a közönség.

Ittzés Tamás, a fesztivál főszervezője, a Bohém Ragtime Jazz Band vezetőjétől megtudtuk, hogy több mint hetven koncertet tartanak a fesztivál négy napja alatt.

A fesztivált augusztus 3-án, csütörtökön a Bolyki Brothers, a ragtime zongora kanadai királynője, Mimi Blais és a svájci Marco Marchi & the Mojo Workers koncertjei nyitják. A fellépők között olyan világsztár is megtalálható, mint a világ legjobb bendzsósaként számon tartott japán Ken Aoki. A házigazda Bohém Ragtime Jazz Band mellett színpadra lép a Kecskemét Jazz Orchestra és a Hot Jazz Band is.

A főszervező kiemelte, hogy a Kecskeméten található mesterséges tó partján tartják a rendezvényt, amelyet "úgy aposztrofálunk, hogy családi fesztivál a vízparton".

Ittzés Tamás felhívta a figyelmet arra, hogy a sokszínű zenei program mellett számos más kísérőrendezvény is lesz: a gyerekeknek akár egész napos elfoglaltságot biztosító játéksziget mellett a fesztiválon rendezik meg az országos dzsessz műveltségi vetélkedő döntőjét, de lesz futóverseny, veteránautó-bemutató és swingtanítással is várják a közönséget.

Idén sem marad el a fellépők közös koncertje és lesz jam session is.

 

A zenei programok

Augusztus 3. (csütörtök)

NAGYSZÍNPAD
18.00–19.00 Bolyki Brothers (H)
19.45–20.45 Mimi Blais (CDN)
21.30–22.30 Marco Marchi & the Mojo Workers (CH)

NAGYSÁTOR
17.30–18.45 Bohém Trió + 1 (H)
19.15–20.30 Kecskemét Jazz Orchestra (H)

GASZTROSZÍNPAD
17.00–18.00 N’Awlins Brass Band (NL)
19.00–19.45 Ken Aoki (J)
20.45–21.30 N’Awlins Brass Band (NL)
22.30–23.30 The Coquette Jazz Band (INT)
23.30–02.00 jam session

MERCEDES-BENZ SZÍNPAD
20.30–21.30 Dániel Balázs (H)
21.30–22.30 Grunting Pigs (H)
22.30–23.30 Tom White & the Mad Circus (H)
23.30–24.00 blues jam session

 

Augusztus 4. (péntek)

NAGYSZÍNPAD
18.00–19.00 Three Wise Men (INT)
19.45–20.45 Szekeres Adrien & Bohém Ragtime Jazz Band (H)
21.30–22.30 Ella without Ella: Festival All Stars (Szalóky, Korb, Dennert, Gyárfás, Bartha, Kralj, Breinschmid)

NAGYSÁTOR
14.00–15.00 swingtánc / swing dance taster (Savoy Garden: Bóbis László & Hummel Mónika)
15.45–17.00 The Chicago Stompers (I)
17.30–18.45 The Coquette Jazz Band (INT)
19.15–20.30 The Vitality Three (UK)

GASZTROSZÍNPAD
11.00–12.00 N’Awlins Brass Band (NL)
12.00–13.00 Grunting Pigs (H)
13.00–14.00 Rossano Sportiello (I/USA) & Frank Roberscheuten (NL)
14.00–15.00 Ken Aoki (J) & Gyárfás István (H)
15.00–16.00 The Vitality Three (UK)
16.00–17.00 N’Awlins Brass Band (NL)
17.00–18.00 Mimi Blais (CDN)
19.00–19.45 Ratty Jazz Band (H)
20.45–21.30 The Resonant Rogues (USA)
22.30–23.30 The Resonant Rogues (USA)
23.30–02.00 jam session

MÓLÓ
15.30–16.30 Sax On The Beach (Roberscheuten, Dennert, Mátrai, Korb, Aoki, Breinschmid)

MERCEDES-BENZ SZÍNPAD
20.30–21.30 Dániel Balázs Trió (H)
21.30–22.30 Wizards of Blues (A)
22.30–23.30 Marco Marchi & the Mojo Workers (CH)
23.30–24.00 blues jam session

KISSÁTOR
11.00–13.30 gyerekfoglalkozások / kids’ activities
13.30–17.30 hangszersimogató
17.30–18.30 swingtánc / swing dance taster (Savoy Garden: Bóbis László & Hummel Mónika)
18.30–20.30 Kecskeméti Swingesek (zártkörű óra)

 

Augusztus 5. (szombat)

NAGYSZÍNPAD
18.00–19.00 Dániel Balázs Trió (H)
19.45–20.45 Hot Jazz Band (H)
21.30–22.30 The Music of Woody Allen: Festival All Stars (Szalóky, Korb, Roberscheuten, Sportiello, Aoki, Kralj, Breinschmid)

NAGYSÁTOR
10.00–12.00 Kecskeméti Swingesek (zártkörű óra)
12.00–13.00 Joplin Maraton / Mimi Blais (CDN)
13.00–13.15 Joplin Maraton / Bartha Mátyás (H)
13.15–14.00 Joplin Maraton / Ittzés Tamás (H)
14.00–14.15 Joplin Maraton / Bohém Trió (H)
14.15–15.45 Joplin Maraton / Bohém Ragtime Jazz Band & Mudrák Mariann (H)
15.45–17.00 Joplin Maraton / Mimi Blais (CDN)
17.30–18.45 Three Wise Men (INT)
19.15–20.30 Debrecen Dixieland Jazz Band (H)

DOMB
11.00-11.30 N’Awlins Brass Band (NL)
11.30: JAZZFŐVÁROS futás / JAZZ CAPITAL Run

GASZTROSZÍNPAD
11.00–12.00 Ratty Jazz Band (H)
12.00–13.00 Wizards of Blues (A)
13.00–14.00 Three Wise Men (INT)
14.00–15.00 swingtánc / swing dance taster (Pepita Tánc Egyesület: Bulyáki Ákos & Ágoston Nóra)
15.00–16.00 Chris Conz (CH)
16.00–17.00 The Vitality Three (UK)
17.00–18.00 Ken Aoki (J) & the Hungarian Banjo Kings (H)
19.00–19.45 The Coquette Jazz Band (INT)
20.45–21.30 N’Awlins Brass Band (NL)
22.30–23.30 The Vitality Three (UK)
23.30–02.00 jam session

MÓLÓ
15.30–16.30 Debrecen Dixieland Jazz Band (H)

MERCEDES-BENZ SZÍNPAD
20.30–21.30 Dániel Balázs Trió & Pleszkán Écska (H)
21.30–22.30 Chris Conz (CH)
22.30–23.30 The Fireballs (CZ)
23.30–24.00 blues jam session

KISSÁTOR
11.00–12.00 swingtánc / swing dance taster (Keep Swinging Egyesület: Kardos Miklós)
12.00–13.30 gyerekfoglalkozások / kids’ activities
13.30–17.30 hangszersimogató
17.30–18.30 swingtánc / swing dance taster (Keep Swinging Egyesület: Kardos Miklós)
18.30–19.15 Maminbaba latin fitness

 

Augusztus 6. (vasárnap)

NAGYSZÍNPAD
18.00–19.00 The Fireballs (CZ)
19.45–20.45 The Chicago Stompers (I)
21.30–22.30 Festival All Stars (Korb, Papp, Mátrai, Conz, Hegedűs, Kralj, Markov)

NAGYSÁTOR
10.00–12.00 Kecskeméti Swingesek (zártkörű óra)
14.00–15.00 swingtánc / swing dance taster (Pepita Tánc Egyesület: Bulyáki Ákos & Hibály Móni)
15.45–17.00 The Coquette Jazz Band (INT)
17.30–18.45 Bohém Trió (H)
19.15–20.30 N’Awlins Brass Band (NL)

GASZTROSZÍNPAD
11.00–12.00 N’Awlins Brass Band (NL)
12.00–13.00 Mimi Blais (CDN)
13.00–14.00 The Vitality Three (UK) & Ken Aoki (J) & Korb Attila (H)
14.00–15.00 Chris Conz (CH) & Hrvoje Kralj (SRB) & Oleg Markov (UKR)
15.00–16.00 Slezák Csaba & Bálint (H)
16.00–17.00 Ratty Jazz Band (H)
17.00–18.00 Kőrösi Szürkeverebek Jazzbandája (H)
19.00–19.45 Ratty Jazz Band (H)
20.45–21.30 Ratty Jazz Band (H)
22.30–23.30 Kőrösi Szürkeverebek Jazzbandája (H)
23.30–02.00 jam session

MÓLÓ
15.30–16.30 N’Awlins Brass Band (NL)

MERCEDES-BENZ SZÍNPAD
20.30–21.30 Slezák Csaba & Bálint (H)
21.30–22.30 Dániel Balázs (H)
22.30–23.30 Gone Hepsville (CZ)
23.30–24.00 blues jam session

KISSÁTOR
11.00–12.00 swingtánc / swing dance taster (Oktogon Tánccentrum: Janicsek Gábor)
11.00–13.30 gyerekfoglalkozások / kids’ activities
13.30–17.30 II. Országos Jazzműveltségi Vetélkedő döntője (2nd National Jazz Knowledge Contest final)
17.30–18.30 swingtánc / swing dance taster (Oktogon Tánccentrum: Janicsek Gábor)
18.30–19.15 Anyafitnesz

ATEMPO.sk / MTI