IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő eredményei

2013. november 23-án Dunaszerdahelyen tartották meg a IX. Bíborpiros szép rózsa népzenei vetélkedő országos döntőjét. A versenyre olyan népdalokkal, népzenével kell benevezni, melyeket itt, a Felvidéken gyűjtöttek népzenekutatók.

Az eredmények:

Bronzsávos minősítés:

Burkus József, citerás - Tornagörgő
Búzakalász Női Éneklőcsoport - Bodolló
Gyöngyvirág Népdalkör - Várhosszúrét
Hóvirág Népdalkör - Tornalja
Kőkút Népdalkör - Őrös
Krasznahorkai Férfikar - Krasznahorka
Kristóf Vivien, népdalénekes - Rozsnyó
Lóci Papp Mária, népdalénekes - Felsőszeli
Nagyölvedi Rozmaring Népdalkör - Nagyölved
Pengettyű Citerazenekar - Jóka
Podracky Dominika, népdalénekes - Rozsnyó
Tisza Népdalkör - Nagytárkány
Végh Csongor, népdalénekes - Nyékvárkony
Žiga Krisztina, népdalénekes - Dernő

Ezüstsávos minősítés:

Ágh Erika, népdalénekes - Ímely
Almágyi Népdalkör - Almágy
Árti Flóra, népdalénekes - Nagykapos
Bartalos Tímea, népdalénekes - Nagymegyer
Bodnár Attila, népdalénekes - Szepsi
Búzavirág Női Népdalkör - Béke
Buzitai Alapiskola Citerazenekara - Buzita
Demko András, népdalénekes - Nagyida
Galambos Krisztína és Rostás Márk - Illésháza
Gebe János, népdalénekes - Jólész
Gyöngyvirág Népdalkör - Szentmária
Harmónia Női Éneklő Csoport - Vízkelet
Helembai Pengetők - Helemba
Juhász Tamás, népdalénekes - Nagykapos
Kiss Virág, népdalénekes - Felsőszeli
Kovács Barbara, népdalénekes - Somorja
Margaréta Népdakör - Felsőpatony
Nagyabonyi Citerazenekar - Nagyabony
Patasi Luca, népdalénekes - Dunaszerdahely
Perbetei Árvalányhaj Népdalkör - Perbete
Pünkösdirózsa Női Kar - Kisudvarnok
Rozmaring Népdalkör Férfikara - Hárskút
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport - Felsőszeli
Sedlák Eszter, népdalénekes - Szepsi
Szinai Rozmaring Néptáncegyüttes - Abaújszina
Vásárúti Dalárda - Vásárút
Végh Botond, népdalénekes - Nyékvárkony
Žiaček Margaréta, népdalénekes - Zsigárd
Zsoldos Viktória, népdalénekes - Nagymegyer

Aranysávos minősítés:

Alsószeli Magyar Dalkör, Férfiak - Alsószeli
Berta Lucia Fanni, népdalénekes - Abaújszina
Búzavirág Férfi Éneklőcsoport - Naszvad
Búzavirág Női Éneklőcsoport - Naszvad
Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport - Naszvad
Buzitai Citerazenekar - Buzita
Csillagfürt Népdalkör és Citeraegyüttes - Nagyabony
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport - Kéty
Folk LC - Losonc
Hárompatak zenekar - Komárom
Igricek Citerazenekar - Nagymegyer
Igricek Népdalkör - Nagymegyer
Korpás Réka, népdalénekes - Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes - Ógyalla
Petro Krisztina, népdalénekes - Nagymegyer
Recefice Népdalkör - Szepsi
Rezes Gyula, népdalénekes - Szepsi
Rozmaring Hagyományőrző Csoport - Abaújszina
Szepsi Asszonykórus - Szepsi
Végh Lili, népdalénekes - Bacsfa

Kiemelt aranysávos minősítés:

Cimbora Férfi Népdalkör - Béke
Fehér Akác Asszonykórus - Tardoskedd
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport - Felsőszeli
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes - Abaújszina
Százdi Citeraegyüttes - Százd
Téliződ, Hagyományőrző Női Éneklőcsoport - Nyitrageszte

Ág Tibor díj:

Téliződ, Nyitragesztei Hagyományőrző Női Éneklőcsoport, vezető: Gál Erzsébet

Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutottak:

Búzavirág Vegyes Éneklőcsoport - Naszvad
Cimbora Férfi Népdalkör - Béke
Fehér Akác Asszonykórus - Tardoskedd
Felsőszeli Férfi Éneklőcsoport - Felsőszeli
Korpás Réka, népdalénekes - Révkomárom
Pastorek Cynthia Éva, népdalénekes - Ógyalla
Petro Krisztina, népdalénekes - Nagymegyer
Rezes Gyula, népdalénekes - Szepsi
Rozmaringsarj Gyermek Néptáncegyüttes - Abaújszina
Százdi Citeraegyüttes - Százd

forrás csemadok.sk, aTEMPO.sk