Véget ért a Kodály-kórusverseny – EREDMÉNYEK

Prelude kórus

A Kabdebó Sándor karnagy által vezetett Prelude kórus vehette át a Kodály Zoltán VII. Magyar Kórusverseny nagydíját, a közönségdíjat, valamint a vegyeskarok kategória első helyezését vasárnap este a Budapesten tartott díjkiosztó ünnepségen. A felvidéki Concordia vegyeskar arany minősítésben részesült.

A Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban péntektől vasárnapig megrendezett versenyen harmincegy együttes indult, köztük gyermekkarok, ifjúsági vegyeskarok, kamarakórusok és énekegyüttesek, leány- és férfikarok, valamint vegyeskarok. Az együtteseket két szinten díjazták, a nagydíjért öten szálltak versenybe.

A vasárnapi döntőben a kicsinyek kórusa kategóriában a Napsugár Gyermekkar lett az első Szőke Rita vezetésével, a gyermekkarok között a Dávid Krisztina vezette Jubilate Nagykórus szerezte meg az elsőséget.

Concordia Vegyeskar

A leánykarok kategória győztese a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola nőikara lett Tőkés Mária vezetésével, míg az ifjúsági vegyeskarok közül az Eötvös Gimnázium Vegyeskara végzett az első helyen Lánczky Edit karnagy vezetésével.

Az énekegyüttes, kamarakórus kategória első helyezését ugyancsak Lánczky Edit karnagy vezetésével a Tutti Cantabile együttes nyerte.

Az énekkarok teljesítményét neves szakemberekből álló zsűri értékelte Rozgonyi Éva Liszt-díjas karnagy és Párkai István Kossuth- és Liszt-díjas karnagy, a nemzet művésze elnökletével.

Józsa Mónika

A nagydíjért folyó versengés zsűrizésében részt vett a versenyt alapító Kollár Éva Liszt-díjas karnagy, a KÓTA tiszteletbeli elnöke, valamint Mindszenty Zsuzsánna Liszt-díjas karnagy.

A verseny célja, hogy bemutatkozási lehetőséget teremtsen a kiemelkedő színvonalú együtteseknek, valamint hogy fórumot kínáljon a kortárs magyar és európai kórusművek megismeréséhez.

Stubendek István / Concordia

 

Eredmények

B kategória

Kicsinyek Kórusa és Gyermekkarok

Rácz Edit Gyermekkar – EZÜST

Férfikarok

Padragi Bányász Férfikórus – EZÜST

Vegyeskarok

1. SZTE-ZMK Vox Universitatis Szegediensis énekkara – ARANY
2. Vikár Béla Kórus – ARANY
3. Hunyadi Véndiák Kórus – ARANY

 

A kategória

Kicsinyek kórusa

1. Napsugár Gyermekkar – ARANY
2. Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola Kicsinyek Kórusa – ARANY
3. Ádám Jenő Gyermekkar - ARANY

Gyermekkarok

1. Jubilate Nagykórus – ARANY
2. Gödöllői Erkel Ferenc Általános Iskola Gyermekkara – EZÜST
3. Andor Ilona Gyermekkar – EZÜST

Leánykarok

Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola Nőikara – ARANY

Ifjúsági vegyeskarok

1. Eötvös Gimnázium Vegyeskara – ARANY
2. Teleki Blanka Gimnázium Vegyeskara – ARANY
3. Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium Canticum Bonum Vegyeskara – EZÜST
4. Virág Benedek Ifjúsági Vegyeskar – EZÜST

Énekegyüttes / Kamarakórus

1. Tutti Cantabile – ARANY
2. Cappella Quinqueecclesiensis – ARANY
3. Eszterházy Károly Főiskola Nőikara – ARANY
4. Greentett Énekegyüttes – ARANY
5. Eszterházy Károly Főiskola Kamarakórusa, Eger – ARANY
6. MusiColore Énekegyüttes – ARANY
7. Family Singers Énekegyüttes – EZÜST
8. Harmónia Énekegyüttes – EZÜST

Vegyeskarok

1. Prelude – ARANY
2. Vox Humana Énekkar – ARANY
3. Kecskeméti Cantus Nobilis Kórus – ARANY
4. Concordia Vegyeskar – ARANY
5. Budapesti Vándor Kórus – EZÜST
6. Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, MOMEnto kórusa – EZÜST

aTEMPO.sk / MTI
Fotó: Thaler Tamás, Gieszer Richard