Ők a döntős verséneklők – XXVII. Tompa Mihály Országos Verseny

Tompa Mihály Országos Verseny

Már csak egy hét és kezdődik a 27-ik Tompa Mihály Országos Verseny, ahol a vers- és prózamondók, verséneklők és lírai színpadok legjobbjai mutatkoznak be.

Az elődöntők során a jelentkező közül választották ki az idei 14 verséneklő együttest, akik majd a döntőben mérik össze tudásukat. Ezúttal is 2 versfeldolgozással készülnek a fellépők, melyek előadása és kidolgozottsága alapján dönt a legjobbakról az idei szakmai zsűri.

A döntőbírák elnöke ezúttal is Tóth Árpád (karnagy, zenetanár, kóruszeneszerző Budapestről), akinek Vadkerti ImreZsapka Attila és Zaťko Ervin (az ATEMPO.sk főszerkesztője) segítenek.

 

A döntőbe jutott együttesek, akikről hamarosan többet is megtudhattok:

Campa-nulla (Szenc)
Csillagvirág (Rimaszombat)
EndOrFin (Rozsnyó)
Everest (Fülek)
Göbő Anna és Göbő Sándor (Léva)
Labirint (Varhosszúrét)
Molnár Ibolya (Farnad)
Oltman Vivien (Bély)
Piano (Ipolyság)
Retyazenka (Bény)
Szürkebarátok (Komárom)
The Töpörtyűk (Gúta)
Ütős Ötös (Rimaszombat)
Vészmadarak (Komárom)

A verseny gáláján idén is hallhatjuk majd az 1., 2. és 3. helyezett produkcióját.

FACEBOOK ESEMÉNY

 

A verseny részletes programja

 

Április 26. (csütörtök)

17.30 Koszorúzási ünnepség Tompa Mihály köztéri szobránál
18.15 Janikovszky Éva emlékkiállítás megnyitója a Ganevia Galériában
19.00 Ünnepélyes megnyitó a színházteremben
emlékezés Benkő Géza színművészre
Soóky László: Egy disznótor pontos leírása – Lajos András színművész előadásában

 

Április 27. (péntek)

08.00 Döntők

  • I. és III. kategória, vers / II. kategória, próza (esztrádterem)
  • I. és III. kategória, próza / II. kategória, vers (gömbterem)
  • IV.- V. kategória, vers, próza (balett-terem)
  • VI. kategória, verséneklők (színházterem)

13.00-tól Városnézés kisvonattal (indulás óránként a kultúrház elől)
14.00 VII. kategória – lírai színpadok seregszemléje (színházterem)
18.00 Játékos foglalkozások a kisebbeknek a Meseláda bábcsoporttal (esztrádterem)
19.30 Úton – a Szőttes Kamara Néptáncegyüttes előadása (színházterem)
21.00 Fesztiválklub

 

Április 28. (szombat)

09.00 Nyilvános szakmai értékelések

  • I. és III. kategória /vers , II. kategória / próza - esztrádterem
  • I. és III. kategória / próza, II. kategória / vers - gömbterem
  • IV.- V. vers, próza – bábterem
  • VI. - verséneklők - balett-terem

10.00 Kézművesfoglalkozás a Művelődési Ház előcsarnokában a Motolla Műhellyel
14.30 Világ kenyere“ – az Árgyélus Színház meseelőadása kicsiknek, nagyoknak (esztrádterem)
15.30-tól – Örömzenélés a VI. kategória csapataival – a Művelődési Ház előtti téren
18.30 Mindenki színpada – eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

 

Kapcsolódó rendezvény

Kiállítás a XVII. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny díjnyertes munkáiból

ATEMPO.sk