Ők kapták idén a KÓTA díjakat

Horváth Géza, Duka-Zólyomi Emese, Mézes Rudolf

Átadták a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége (KÓTA) 2018-as díjait a magyar kultúra napja alkalmából a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium dísztermében.

A KÓTA-díj megalapítását 2004-ben határozta el a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége a kiemelkedő eredménnyel végzett művészi munka és a közösségért végzett áldozatos tevékenység elismerésére. A díjat – amelyet a nem hivatásos kórus-, zenekari és népzenei élet legkiválóbb képviselői nyerhetnek el minden esztendőben – tizenkét kategóriában szavazza meg az elnökség a Művészeti Bizottság, a Tanácsadó Testület és a szakbizottságok felterjesztései alapján.

A díjazottak között ezúttal is voltak felvidékik, így elismerésben részesült Horváth Géza (zeneszerző, a zselízi Franz Schubert Vegyeskar karnagya), Mézes Rudolf (a Csemadok Galántai Területi Választmányának titkára) és a 2017-ben elhunyt  Duka-Zólyomi Emese (muzikológus, zenei könyvtáros) is.

 

Idei díjazottak teljes listája:

Kórus kategória

Komlói Pedagógus Kórus (karnagy Szabó Szabolcs)
Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium Bartók Béla Leánykara (karnagyok Kertész Attila és Rózsa Bernadett)
Szegedi Bartók Kórus (karnagyok Rozgonyi Éva, Ordasi Péter és Valkai Dávid)

 

Karnagy kategória

dr. Fehér Anikó
Dr. Kiss Csaba Márton
Kocsis-Holper Zoltán

 

Tanár kategória

Bárdosi Ildikó
Hovánszki Jánosné Dr.
Hraschek Katalin
Török Attiláné Dolinka Erzsébet

 

Kórusénekes / kórustitkár kategória

Arató László (Pécsi Bartók Béla Férfikar)
Koncz László (Tisza-Folk Alapítvány)
Kőszegi György (Dombóvári Kapos Kórus)
Légrádi Ferenc (Budapesti Lantos Kórus

 

Népzenei kategória

ifj. Horváth Károly
Maczkó Mária

 

Nemzetiségi kategória

Németh Tibor
Budapesti Szlovák Tannyelvű Gimnázium Énekegyüttese (művészeti vezető Kosár Bartalos Ágota)
Győri Akkord Lengyel Kamarakórus (művészeti vezető Csirszka Konrádné)

 

Zeneszerző / zeneíró kategória

Fekete Gyula zeneszerző
dr. Horváth Géza szakíró, karnagy

 

Zenekari kategória

Csutorás Együttes – Táborfalvi Népzenei Műhely (művészeti vezető Szabóné Nagy Annamária)

 

Népzenei együttes kategória

Szolnoki Népdalkör (művészeti vezető Juhászné Antal Gabriella)
Törő Gábor Hagyományőrző Egyesület Népdalköre - Püspökladány (művészeti vezető Hadházi Andrásné)

 

Mecénás kategória

Bökönyi Anikó, az Eötvös10 vezérigazgatója
Czigány Sándor, Alsópáhok polgármestere.
Matyi István, mezőgazdász, Békés-Tarhos
Mézes Rudolf, CSEMADOK Galántai Szervezete

 

Életmű kategória

Dr. Erdei Péter karnagy, egyetemi tanár
Fejér Kálmán karnagy, énekzenetanár, népzenegyűjtő
dr. Márkusné Natter-Nád Klára szerkesztő
Szabó Dénes karnagy

 

Postumus

Bischof László karnagy, énektanár
Dr. Duka-Zólyomi Emese muzikológus
Gál Béla fotóművész, szerkesztő
Nógrádi László karnagy, zenepedagógus
Ugrin Gábor karnagy, zenetanár

ATEMPO.sk / KÓTA