A döntőbe jutott verséneklők – XXIV. Tompa Mihály Országos Verseny

Tompa Mihály

Hamarosan, április 23-án kezdődik a huszonnegyedik Tompa Mihály Országos Verseny, ahol a vers- és prózamondók, verséneklők és lírai színpadok legjobbjai mutatkoznak be.

Az elődöntők után összeállt az idei évad verséneklőinek a listája, így 16 csapat és egyéni előadó méri majd össze tudását. Mindenki 2 versfeldolgozással készül, melyek előadása és kidolgozottsága alapján a zsűri kiválasztja a 24. évad győztesét.

A zsűri:

Tóth Árpád (Magyarország)
Vadkerti Imre
Zsapka Attila

 

Akik a döntőbe jutottak:

AFF (Kassa)
Borsodi Zoltán és a Labyrynt (Várhosszúrét / Rozsnyó)
Csak (Nagykapos)
Csillagvirág (Rimaszombat)
Dió Duó (Komárom)
Egy pohár citrom (Béla / Párkány)
EndORFin (Rozsnyó)
Illés Anna (Királyhelmec)
Kilowatt (Bély / Tőketerebes)
KriGa BanD (Rozsnyó)
Molnár Klaudia és zenekara (Rimaszombat)
Paluska Zsuzsanna (Komárom)
Szeptakkord (Komárom)
Tea Boy / Téboly (Rimaszombat)
Üstökös (Rimaszombat)
Zekeres (Szepsi)

 

A verseny részletes programja

Április 23. (csütörtök)

16.00 Tűzvirágok – Csémy Éva kiállításának megnyitója a Ganevia Galériában
17.30 Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál

18.30 XXIV. Tompa Mihály Országos Verseny megnyitója a színházteremben
Kulcsár Tibor-díj átadása
Vadkerti Imre, Zsapka Attila és Sipos Dávid akusztikus koncertje

Április 24. (péntek)

08.00 Döntők
I. és III. kategória/vers, II. kategória/próza – esztrádterem
I. és III. kategória/próza, II. kategória /vers – gömbterem
IV. és V. kategória/vers, próza – bábterem

09.30 VI. kategória/verséneklők – döntő – színházterem

10.00 Kézműves-foglalkozás az Izgő-Mozgó Kézművesműhellyel
14.00 VII. kategória seregszemléje – színházterem
15.00 Kézműves-foglalkozás az Izgő-Mozgó Kézművesműhellyel

19.30 Ifjú Szivek Táncszínház: Felvidéki kakukktojás – színházterem
21.00 Fesztiválklub, valamint Slam Poetry (Laboda Róbert és barátai műsora)

Április 25. (szombat)

09.00 Nyilvános szakmai értékelések
10.00 Kézműves-foglalkozás a Művelődési Ház előcsarnokában
14.00 Badin Ádám Meseszínháza: Öregapám mesefája – színházterem
15.00 Irodalmi délután Szászi Zoltánnal – gömbterem
16.00 VI. kategória/verséneklők – örömzenélés a Művelődési Ház előtti téren
19.00 Mindenki színpada: Eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

Kísérőrendezvény:

Kiállítás a XIV. Ferenczy István Országos Képzőművészeti Verseny díjnyertes munkáiból

aTEMPO.sk