Fölszállott a páva – Itt az elődöntősök

Fölszállott a páva

A budapesti stúdióból sugárzott elődöntők élő adásaival folytatódik november 6-án a Fölszállott a páva című népzenei és néptáncos tehetségkutató műsor a közmédiában. Ott lesz köztük Felvidékről egyedüliként a zselízi Apró Kincső Néptáncegyüttes is.

A négy elődöntőt két középdöntő követi, a döntőt pedig december 18-án láthatják a nézők. A zsűri elnöke ezúttal is Sebő Ferenc zenész lesz, tagja pedig Timár Böske néptáncos, Kocsis Enikő táncművész-koreográfus, Eredics Gábor népzenész, Berecz István néptáncos és Sebestyén Márta népdalénekes.

Ezúttal is négy kategóriában állnak színpadra a versenyzők: a közönség énekes szólistákat és énekegyütteseket, hangszeres szólistákat és zenekarokat, szóló és páros táncosokat, valamint néptáncegyütteseket láthat-hallhat.

Az elődöntősök:

Szabó legények – Szombathely
Alba Regia AMI - Pulutyka csoport – Székesfehérvár
Szabó Rebeka és Rochat Máté – Győrújbarát
Rózsabimbó Énekegyüttes – Tatabánya
Hajdu-Németh László – Budapest
Kovács Dániel – Mezővári (Kárpátalja)
Busai Bori – Jászberény és Mahovics Tamás – Békés
Gál Tibor – Ráckeve
Kesice Néptánccsoport – Gyimesközéplok (Erdély)
Pusztinai énekegyüttes – Pusztina (Erdély)
Antal Adorján – Csíkmadaras (Erdély)
Vrencsán Anita – Kostelek (Erdély)
Vincze Hunor – Bánffyhunyad (Erdély)
Ficfa Zenekar – Nagyenyed (Erdély)
Antal János-Sándor Anna – Méra (Erdély)
Gorzó Boglárka – Kolozsvár (Erdély)
Baka Levente – Papkeszi
Kiss Adrienn Lívia – Nagyvárad (Erdély)
Hoksz Attila – Dombrád
Herdon Balázs-Herdon Péter – Mátészalka
Gödöllő Táncegyüttes – Gödöllő
Barkóca Táncegyüttes – Jászberény
Debreceni Hajdú Táncegyüttes Berkenye Csoportja – Debrecen
Egri Zsófia – Cinkota
Gombai Franciska – Budapest
Vasvári Magor – Göd
Nagy Dániel – Budapest
Aprája Dudazenekar – Göd
Apró Kincső Néptáncegyüttes – Zselíz (Felvidék)
Ürmös Sándor – Budapest
Forgórózsa Énekegyüttes – Budapest
Cseppforrás Néptáncegyüttes – Százhalombatta
Balogh Dominik – Budapest
Angyalföldi Vadvirág Táncegyüttes – Budapest
Haraszti ikrek – Bátonyterenye-Maconka
Kisszinvavölgyi Néptáncműhely – Miskolc
Iglice Táncegyüttes – Szécsény
Szécsényi Zsófia – Pásztó
Ivánovics Viktor – Újvidék (Délvidék)
Bognár Odett – Ada (Délvidék)
Borbolya Néptánccsoport – Deszk
Bukrok Énekegyüttes – Kupuszina (Délvidék)
Horváth Zalán Levente – Zselickisfalud
Karácsonyi Anna és Szombat Sára – Szekszárd
Biseri Drave Tamburazenekar – Drávasztára
Bartina Néptáncegyüttes Gyermekcsoportja - Szekszárd
Sándor Zsigmond – Szekszárd
Bajusz Panna – Sándor Benjámin, Szekszárd

Az elődöntőkbe továbbjutott 48 produkció tagjai júliusban, a Balaton partján ismerkedhettek egymással, a zsűrivel, a felkészítőkkel és a stábbal. Az együtt töltött napokat bemutató dokumentumfilm október 30-án látható a Duna televízióban.

Az MTVA és a Hagyományok Háza közös népzenei és néptáncos tehetségkutató műsorának harmadik évadában több mint kétezer 6 és 14 év közötti ifjú tehetség állt a szakmai zsűri elé Magyarországról és határon túlról is.

aTEMPO.sk / MTI