Itt a Bíborpiros Szép Rózsa népzenei verseny végeredménye

Bíborpiros Szép Rózsa

A hétvégi döntővel véget ért a Bíborpiros Szép Rózsa országos népzenei verseny, mely több hónapon keresztül zajlott az ország különböző pontjain.

Dunaszerdahelyen közel 80 előadást láthatott a zsűri és a közönség. Az életműdíjnak számító Ág Tibor Díjat a koloni Knézl Süttő Mónika vehette át.

 

Kiemelt aranysávos minősítésben részesült

Demkó András (Nagyida)
Fehér Akác Asszonykórus (Tardoskedd)
Felsőszeli Férfikar
Hóvirág Népdalkör (Tornalja)
Korpás Réka (Komárom)
Nagyabonyi citerazenekar
Ožvald Dávid (Százd)
Rozmaringsarj Néptáncegyüttes (Abaújszina)
Rozsnyó Járási Népdalkör (férfiak)
Téliződ Hagyományőrző Női Éneklőcsoport (Nyitrageszte)

 

A zsűri különdíjában részesült

Csurilla Erzsébet, az Abaújszinai Rozmaringsarj néptáncegyüttes vezetője, a kiemelkedő felkészítő munkájáért
Bedecs Ilona, a Sústya Citerazenekar vezetője
Fekete Emma, a Folk LC zenekar tagja
Pleva Levente, a Rév Citerazenekar szólistája

 

Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei döntőjébe jutott versenyzők (akik az előző két évben szerepeltek, azokat nem jelölhette a zsűri)

Árvalányhaj népdalkör (Perbete)
Demkó András (Nagyida)
Hóvirág Népdalkör (Tornalja)
Nagyabonyi citerazenekar
Ožvald Dávid (Százd)
Rozsnyó Járási Népdalkör (férfiak)
Téliződ Hagyományőrző Női Éneklőcsoport (Nyitrageszte)
Vásárúti Dalárda

 

Aranysávos minősítés

Árvalányhaj népdalkör (Perbete)
Búzavirág női éneklőcsoport (Naszvad)
Buzitai citerazenekar
Cimbora-népdalkör (Béke)
Csillagfürt Népdalkör (Nagyabony)
Folk LC (Losonc)
Galáris énekegyüttes (Fülek)
Margaréta népdalkör (Felsőpatony)
Martosi Hagyományőrző Együttes
Rezes Gyula (Szepsi)
Rozmaring Hagyományőrző Csoport (Abaújszina)
Rozmaring Néptáncegyüttes (Abaújszina)
Sústya Citerazenekar (Naszvad)
Százdi citeraegyüttes
Szepsi asszonykórus
Urbán Sára (Pozsonypüspöki)
Vankó Ferenc (Pered)
Vásárúti Dalárda
Végh Lili (Somorja, Bacsfa)
Zsoldos Viktória (Nagymegyer)

 

Ezüstsávos minősítés

Baka Rebeka (Érsekkéty)
Béhr András Bertalan (Csiliznyárad)
Berta Lucia Fanni (Abaújszina)
Bodollói Búzakalász Éneklőcsoport (Bodolló)
Botló Csenge (Csilizradvány)
Búzavirág férfi éneklőcsopoprt (Naszvad)
Érsekkétyi Pacsirta Éneklőcsoport (Érsekkéty)
Fekete László (Párkány)
Gyöngykaláris Éneklőcsoport (Nemeskosút)
Gyöngyvirág népdalkör (Szentmária)
Imregi Hagyományőrző Csoport
Kecsői Hagyományőrzők
Kéknefelejcs népdalkör (Nagymegyer)
Korintuš László és Korintuš Beáta (Hárskút)
Kovács Barbara (Somorja)
Kovács Ildikó (Csilizradvány)
PRO MUSICA Női Kar (Fülekpüspöki)
RÉV citerazenekar (Királyrév)
Rozmaring Citerazenekar (Béna)
Rozmaring Vegyes Éneklőcsoport (Felsőszeli)
Rozmaring Vegyeskar (Hárskút)
Rozmaring-ág Citerazenekar (Szímő)
Šmajda Bernadett (Szádalmás)
Szabó Júlia (Naszvad)
Szivárvány Énekkar (Nagybalog)
Tám Dóra (Somorja)
Tardoskeddi Férfikar
Végh Andrea (Nyékvárkony)
Végh Botond (Nyékvárkony)

 

Bronzsávos minősítés

Almágyi Népdalkör
Árvalányhaj Népdalkör (Királyhelmec)
Bohák Emese (Érsekkéty)
Bokréta népdalkör (Szádalmás)
Buzitai MTNyAI citerazenekara
Červený Éva (Áj)
Cházár András Népdalcsoport (Jólész)
Cserépszín Éneklőcsoport (Makranc)
Gyöngyvirág Éneklőcsoport (Várhosszúrét)
Mezeicsokor Éneklőcsoport (Fülekkovácsi)
Mihalovič Veronika (Felsőszeli)
Rozmaring asszonykórus (Farnad)
Sámson Dalila (Pozsonypüspöki)
Szivárvány asszonykórus (Nagysalló)
Tóth András (Vaján)
Varga Viktória (Nagykapos)
Végh Csongor (Nyékvárkony)

aTEMPO.sk / CSEMADOK