Jean-Michel Jarre novemberben Pozsonyban és Budapesten is koncertezik

Hat év után tér visszatér Szlovákiába és Magyarországra Jean-Michel Jarre. Az elektronikus popzene történetének egyik legsikeresebb dalszerző-előadója Electronica című világkörüli turnéja keretében november 9-én Pozsonyban a Slovnaft Arénában, november 10-én pedig a Papp László Budapest Sportarénában lép fel.

Az új élő show a kétrészes Electronica című albumot mutatja be lenyűgöző látványvilággal, a legmodernebb digitális technológiával. A műsorban Jarre kultikus albumairól, köztük az Oxygene-ről és az Equinoxe-ról is válogat.

{jamedia src="/

" type="video" mtype="youtube"}

A szintetizátor varázslónak is nevezett Jean-Michel Jarre nagyvárosi koncertjeivel világrekordokat állított fel: Párizs La Défense városrészében 1990 júliusában 2,5 milliós tömeg előtt játszott, majd saját rekordját megdöntve, Moszkva fennállásának 850. évfordulójára rendezett koncertjén 1997 szeptemberében 3,5 millió ember vett részt.

Új világkörüli turnéján októberben és novemberben a francia művész Európa fő koncerthelyszínein, többek között a londoni O2 Arénában és a párizsi AccorHotels Arénában játszik, de fellép Németországban, Lengyelországban, Ausztriában és Svájcban is. Az Electronica-turné az album 2. része, a The Heart of Noise május 6-i megjelenése után indul. A kedvező kritikai visszhangot kapott 1. rész, a The Time Machine folytatásán számos világhírű zenész működik közre, köztük a Pet Shop Boys, a Primal Scream, Gary Numan, Peaches, a Yello, az Orb, Hans Zimmer vagy Cyndi Lauper.

{jamedia src="/

" type="video" mtype="youtube"}

Az idén 68 éves Jean Michel Jarre több mint négy évtizedes eddigi pályafutása során húsz stúdióalbumot készített, köztük a szintetizátorzene alapműveként számon tartott, 1976-ban kiadott Oxygene-t, a két évvel későbbi Equinoxe-ot, a Magnetic Fieldset (1981), vagy az állatkertek hangjait megidéző Zoolook-ot (1984). Tehetségét apjától örökölte: Maurice Jarre írta például a Doktor Zsivágó című film zenéjét.

Albumaiból eddig több, mint 80 milliót adtak el, az európai popelőadók közül először lépett fel Kínában 1981-ben. Rendkívül sikeres zenei pályafutása során háromszor (1986, 1989, 1991) kapott Grammy-díjat a new age kategóriában, lemezei az elektronikus zene számos előadójára volt hatással, köztük a Daft Punk-ra, az Air-re, Moby-ra és a Chemical Brothers-re. Környezetvédő, humanitárius aktivistaként is ismertté vált.

aTEMPO.sk / MTI