A VIII. Eszterlánc - Országos gyermek-néptáncfesztivál végeredménye

A VIII. Eszterlánc - Országos gyermek-néptáncfesztivál végeredménye

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a VIII. Eszterlánc - Országos gyermek-néptáncfesztivált Füleken. A három nap alatt Felvidék legjobb gyermektáncosai mutatkoztak be szólistaként és csoportban is.

Ötvenöt szólótáncost és nyolc néptáncegyüttest értékelt az 5 tagú szakmai zsűri:

Mihályi Gábor
Hégli Dusan
Agócs Gergely
Furik Rita
Richtarcsik Mihály

 

Az Országos gyermek-néptáncfesztivál végeredménye:

Szólisták – I. kategória (6-12 évesek)

Aranysáv
Rajcsányi Ádám (Csali GYNTE) - A zsűri “kiváló előadásért” különdíja
Szőllősy Emma és Berki Dániel (Sendergő GYNTCS) - A zsűri “kiváló előadásért” különdíja
Mészáros Emma Viktória és Varga Dóra (Kis Megyer és Csilizke GYNTE)
Botló Csenge és Kopsa Zoltán (Kis Megyer és Csilizke)
Polák Zoé Eszter (Dunaág NTM)
Nagy László (Kis Csallóközi GYNTCS)

Ezüstsáv
Németh Levente és Molnár Veronika (Dunaág NTM)
Zsoldos Viktória és Burján Vivien (Kis Megyer és Csilizke)
Németh Máté és Méry Emma (Dunaág NTM)
Béhr András Bertalan (Kis Csallóközi GYNTCS)
Kopsa Boglárka (Kis Megyer és Csilizke)
Lakatos Emma és Madocsai Márton (Kis Csallóközi GYNTCS)
Janšto Sofia és Antal Márk (Kis Rakonca GYNTE)
Cséfalvay Franciska (Dunaág NTM)
Kovács Kristóf és Daru Csenge (Muskátlis Néptánckör, Vágkirályfa)

Bronzsáv
Antal Márk ás Antal Flóra Boglárka (GYNTE, Feled)
Koran Tímea és Koran Tamás (Rozmaringsarj GYNTE, Kenyhec)

 

Szólisták – II. kategória (13-16 évesek)

Aranysáv
Varga Dániel (Kis Rakonca GYNTE) - A zsűri “kiváló előadásért” különdíja
Straňák Zoltán (Sendergő GYNTCS) - A zsűri “kiváló előadásért” különdíja
Riedly Miklós Kristóf (Kincső NTE)
Molnár Nicolas (Kis Rakonca GYNTE)
Rémiás Angelika és Tóth Krisztina (Kelepelők GYNTE)
Petrovics Krisztina és Szőlősi Rebeka (Kincső NTE)

Ezüstsáv
Barna Angelika és Gyetvai Mihály (Kis Rakonca GYNTE)
Szabó Kamilla és Jáne Viktória (Kis Megyer és Csilizke GYNTE)
Ádám Szabolcs (Kelepelők GYNTE)
Gáspár Angéla és Csomor Bernadett (Kis Rakonca GYNTE)
Kiss Dominik és Straňák Katalin (Sendergő GYNTCS)
Čambal Lili és Görföl Attila (Kis Megyer és Csilizke GYNTE)

Bronzsáv
Szalay Balázs és Csonga Nóra (Dunaág NTM)
Leczkési László és Cződör Krisztina (Dunaág NTM)
Szabó Barbara és Orosz Noémi (Dunaág NTM)
Szalai Péter és Pintér Eszter (Dunaág NTM)

 

Gyermekegyüttesek

Aranysáv
Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes (Somorja) - A zsűri “színpadi megjelenésért” különdíja
Sendergő Gyermeknéptánccsoport (Ipolyság) - A zsűri “színpadi megjelenésért” különdíja
Nagy Csali Néptáncegyüttes (Somorja) - A zsűri “színpadi megjelenésért” különdíja

Ezüstsáv
Kis Rakonca Gyermek Néptáncegyüttes (Fülek)
Kis Megyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes (Nagymegyer és Csilizradvány) - A zsűri “színpadi megjelenésért” különdíja
Dunaág Néptáncműhely – Dunaág Néptáncegyüttes (Dunaszerdahely)
Ágacska Néptáncegyüttes (Dunaszerdahely)

Bronzsáv
Kelepelők Gyermek-néptáncegyüttes (Buzita)
Kis Csallóközi (Dunaszerdahely)

Zaťko Ervin, aTEMPO.sk / Ifjú Szivek Táncszínház