Jönnek az élő műsorok - ők az idei Fölszállott a páva tehetségkutató versenyzői

somorjai Csali Gyermek Néptáncegyüttes

Most már nyilvános, melyik az a 48 produkció, melyekkel a Fölszállott a páva jövőhéten kezdődő élő műsoraiban találkozhatunk péntek esténként a Dunán. Ott van a somorjai Csali Gyermek Néptáncegyüttes, a naszvadi Szabó Júlia és a bácsfai Tündérrózsa énekegyüttes is.

A MTVA és a Hagyományok Háza negyedszer megrendezett tehetségkutatójában a négy elődöntőt két középdöntő követi, a kategóriák győzteseire pedig a december 16-i döntőben derül fény. A 6-14 éves fiatalok négy kategóriában mutathatják meg tehetségüket: külön versenyeznek az énekes szólisták és énekegyüttesek; a hangszeres szólisták és zenekarok; a táncos szólisták és táncospárok; valamint a néptáncegyüttesek.

 

Az idei versenyzők kategóriák szerint:

Énekes szólisták és énekegyüttesek

Marton Bendegúz (Úrhida)
Kis Sulyom Énekegyüttes (Encs)
Ghiur Apistoaei Diana Gabriella (Trunk, Románia)
Cickom Énekegyüttes (Maksa és Székelyszenterzsébet, Románia)
Tündérrózsa énekegyüttes (Bácsfa-Szentantal, Szlovákia)
Vástyán Kadosa István (Pécs)
Fafka Júlia (Dunaföldvár)
Kispendely Énekegyüttes (Debrecen)
Veres Hunor (Debrecen)
Szabó Júlia (Naszvad, Szlovákia)
Pöttöm Énekegyüttes (Békéscsaba)
Erdélyi Luca (Üllés)

Hangszeres szólisták és zenekarok

Kicska Péter Milán (Mátészalka)
Farkas Gergő (Tura)
Szécsényi testvérek (Pásztó)
Bálint Róbert (Pusztina, Románia)
Horváth Áron (Jászfényszaru)
Gatyamadzag Zenekar (Tordas)
Tóth Zsófia (Kápolnásnyék)
Sarjú Banda (Budapest)
György-Horváth Anna és Zente (Szenna)
Ivánovics Viktor (Újvidék, Szerbia)
Tölgyfa Gábor (Nyíregyháza)
Varga Luca (Fertőd)

Táncos szólisták és táncospárok

Tomócsik Milán (Laskod)
Bontovics Letícia és Rusvai Máté (Szolnok)
Molnár Bence (Dozmat)
Balogh József (Püspökladány)
Farkas Hajnalka és Csákvári Bálint (Budapest)
Makula Zoltán (Jászberény)
Cserei Hunor (Biatorbágy)
Körömi Máté és Bíró Norbert (Százhalombatta)
Hosnyánszki Noémi és Kormos Balázs (Dunaújváros és Perkáta)
Szuszai Hunor és Poór Mária (Hollókő és Balassagyarmat)
Bognár Adrián (Ágfalva)
Albert Csaba (Győr)

Néptáncegyüttesek

Szécsényi Gyermek Néptáncegyüttes (Szécsény)
Mérai Cifra Néptánccsoport (Méra)
Tördemic Néptáncegyüttes Kukonyák csoportja (Badacsonytördemic)
Biatorbágyi Barackvirág Gyermektánccsoport (Biatorbágy)
Csali Gyermek Néptáncegyüttes (Somorja, Szlovákia)
Jászfényszaru Gyermeknéptánc Együttes (Jászfényszaru)
Hárompróbások (Békéscsaba)
Jászság Gyermek Néptáncegyüttes (Jászberény)
Nógrád Gyermek Néptáncegyüttes (Salgótarján)
Zselic Alapfokú Művészeti Iskola Csiperke csoport (Zselickisfalud)
Dusnoki Aprók Gyermek Néptáncegyüttes (Dusnok)
Szinvavölgyi Aprók Néptáncműhely (Miskolc)

 

A Fölszállott a páva minden adásában kategóriánként három induló lép színpadra, a produkciókat hattagú szakmai zsűri értékeli:

A zsűri elnöke Sebő Ferenc Kossuth-díjas dalszerző, népzenekutató;
tagja Berecz István, a Fölszállott a páva első versenyének szólótáncos nyertese;
Agócs Gergely népzenész, néprajzkutató;
Kocsis Enikő táncművész, koreográfus;
Sebestyén Márta Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas magyar népdalénekes, előadóművész;
valamint Tímár Böske, a Csillagszeműek táncegyüttes alapítója, művészeti igazgatója.

Zaťko Ervin, aTEMPO.sk