A döntőbe jutott verséneklők – Hamarosan kezdődik a XXIII. Tompa Mihály verseny

XXIII. Tompa Mihály Vers- és Prózamondók, Verséneklők, Lírai Színpadok Országos Versenye

A jövő héten, április 24-én kezdődik a XXIII. Tompa Mihály Vers- és Prózamondók, Verséneklők, Lírai Színpadok Országos Versenyének döntője Rimaszombatban. Az elődöntők után összeállt az idei évad verséneklőinek a listája, így 15 csapat és egyéni előadó méri majd össze tudását. Mindenki 2 versfeldolgozással készül, melyek előadása és kidolgozottsága alapján a zsűri kiválasztja a 23. évad győztesét.

Akik a döntőbe jutottak:

  • Borsodi Zoltán és a Labyrynt (Várhosszúrét)
  • Campa-Nulla (Szenc)
  • Csak (Nagykapos)
  • Egy pohár citrom (Béla község)
  • Endorfin (Rozsnyó)
  • Farkas Melinda (Fél)
  • Foglár Gábor (Almágy)
  • KB (Komárom)
  • Paluska Zsuzsanna (Komárom)
  • Pötty (Deáki)
  • Szeptakkord (Komárom)
  • Tompa Virágai (Rimaszombat)

 

A verseny részletes programja:

2014. április 24. – csütörtök

13.00-tól érkezés, bejelentkezés
16.00 – Kiállítás megnyitó (Motolla Kézműves műhely és Gombkompozíciók)
16.30 – Vacsora folyamatosan
17.30 – Koszorúzás Tompa Mihály köztéri szobránál – szónok Danis Tamás. Közreműködnek: a Tompa Mihály Alapiskola gyermekénekkara, Arany Nikolett és Gazso Aladár versmondók
18.30 – Nyitóműsor – Üdvözlések: Šimko József, Rimaszombat polgármestere és Szvorák Zsuzsanna Kulcsár Tibor díjas pedagógus, rendező.
Közreműködnek: Culka Ottó színművész, erdélyi és vajdasági versmondók, a Harkácsi Pimpó Bábcsoport Vezér Klára vezetésével, a Duna Menti Tavasz többszörös fő -és nívódíjasa, a Gitáros-sokk / Páko Mária és tanítványai (a Pósa Lajos emlékév kapcsán, a Nemesradnótban született költő halálának 100. évfordulója tiszteletére)

2014. április 25. – péntek

6.30- 7.30 – Reggeli (7.30 – Tájékoztató a zsűrinek)

8.00 – Döntők:
esztrádterem: I. kategória vers, II. kategória próza, III. kategória vers
gömbterem: I. kategória próza, II. kategória vers, III. kategóriapróza
bábterem: IV.- V. kategória vers, próza

8.00 – technikai próba a színházteremben: VI. kategória – verséneklők, megzenésített versek
9.00 – Döntő: színházterem: VI. kategória

11.30-13.30 ebéd

13.00 – technikai próba a színházteremben: VII. kategória – lírai színpadok
14.00 – Döntő: színházterem: VII. kategória versenye

16.30-18.00 – Vacsora

18.30 – Fogadás a pedagógusok részére
18.30 – Előadás és foglalkozás gyerekeknek – Meseláda Bábcsoport, Feled – Izgő-mozgó Csoport, Bátka, az esztrádteremben
19.30 – VARIDANCE Táncszínház: Variációk (színházterem)
21.00 – Fesztiválklub

2014. április 26. – szombat

7.30-8.30 – Reggeli
9.00 – Nyilvános szakmai értékelések:
esztrádterem: I. kategória vers, II. kategória próza, III. kategória vers
gömbterem: I. kategória próza, II. kategória vers, III. kategória próza
bábterem: IV.- V. kategória vers, próza
színházterem: VII. kategória – lírai színpadok
balett-terem: VI. kategória - verséneklők

11.30-13.30 – Ebéd
14.00 – Örömzenélés a Művelődési Ház előtti téren (VI. kategória) – kézműves foglalkozás a kisebbeknek
15 .00 – Korpás Éva és zenekara: Szól a kakas, szól… (esztrádterem)
17.00 -18.30 – Vacsora
19.00 – Mindenki színpada: A Kulcsár Tibor Díj átadása, eredményhirdetés, díjkiosztó gálaműsor

aTEMPO.sk