2014. június 27-29. között rendezik meg a X. Alsószeli Jurtanapok Kulturális Fesztivált és Nyári Szabadegyetemet Alsószeliben. A belépés a fesztivál teljes ideje alatt ingyenes.
PROGRAM:
2014. június 27. (péntek)
15.00 – A Gyermekudvar megnyitása, a szalmavár bevétele
16.15 – Mesedélután – Écsi Gyöngyi
17:45 – Az Alsószeli Jurtanapok hivatalos megnyitója
18.00 – A körmendi Béri Balogh Ádám Táncegyüttes, az alsószeli Varsás néptáncegyüttes, az Alsószeli Magyar Dalkör valamint a Bendő zenekar műsora
19.40 – Előadás a Nagyjurtában
20.30 – A Szalonna és bandája zenekar koncertje, majd rövid táncház
22.10 – Tűzugrás a körmendi BBÁ vezetésével
23.30 – A Pál Utcai Fiúk koncertje
2014. június 28. (szombat)
12.00 – Gyülekező
12.30 – Felvonulás a Lapostól a Millenniumi Emlékműhöz, koszorúzás
13.00 – Vásári komédia a vásártéren – Hórihorgas Hujákolók
13.15 – A körmendi BBÁ műsora a vásártéren
14.00 – Hujákolók – a Hórihorgas Hujákolók műsora
15.00 – Előadás a Nagyjurtában: Ulrich Scheller – Kapcsolatok az EU-ban
16.00 – Lovagi torna – Zele Baranta, Vermes törzs, Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom (lengyel lovasíjászok)
17.00 – Laár András műsora
18.00 – Lovagi torna – visegrádi Szent György Lovagrend
19.00 – A Kor-Zár együttes koncertje
20.10 – Előadás a Nagyjurtában: Szomolai Tibor – Felvidéki saga – könyvbemutató
21:25 – Berényi József, a Jurtanapok védnökének ünnepi beszéde
21.30 – A Lord zenekar koncertje
23.00 – 04.00 – Esti vigadalom a ZSEB együttessel
2014. június 29. (vasárnap)
10.00 – Ökumenikus istentisztelet
13.00 – Hétpróba – ügyességi vetélkedő gyerekeknek
13.30 – Szeretettel – dalok és gondolatok – Szvorák Katalin és Kudlik Júlia előadása a helyi evangélikus templomban
15.00 – Az Alma Együttes gyermekkoncertje
16.15 – A Vermes törzs és a lengyel Wojciech Tomasz Osiecki – Stajnia Grom csapat bemutatója
18.00 – A Cimbaliband zenekar koncertje
19.30 – Előadás a Nagyjurtában
21.00 – Zárszó
21.10 – A Ladánybene 27 koncertje
{jamedia src="/
" type="video" mtype="youtube" title="X. Alsószeli Jurtanapok"}Állandó programok:
Kiállítások:
- Fotókiállítás a jurtában
- Dobos Barbara és Pavel Laura fotókiállítása a buszmegállóban
- Kisállatok kiállítása – Szlovák Kisállattenyésztők Felsőszeli Alapszervezete
Gyógyító jurta:
- Szabó Péter
- Antalics Péter
- György Csaba
- Izsák József
Borudvar:
- Molnár Kézműves Borászat – Nádszeg
- Polgár Pincészet – Villány
- Sauska Pincészet – Villány
Kávé- és teaház:
- Vén Diófa Vendéglő – Vezekény
Gyermekudvar:
- kézműves foglalkozások
- Magor Magyarjai – infó
- szalmavár, végtelen festővászon, játékok, vetélkedők
Kézművesek utcája:
- Horváth Zsolt – íjak, bőrdíszmű, könyvek
- Nagy Mária – ásványokból készült ékszerek, mandalák
- Szlotta Attila – Kassai Lajos féle visszacsapó reflex íj és kiegészítői és Kertai Zoltán rajzaival díszített póló
- Geleta Katalin – azsúr és toledó (szálhúzásos) technikával készült kézzel hímzett terítők,ruhák, blúzok és kiegészítők
- Bauer Dezső – népi játék, hangszer és egyéb kézműves portéka
- Győriné Demjén Györgyi – népművészeti ruhák
- Bellusné Horváth Csilla – saját készítésű marionett bábuk, viaszgyertyák
- Bendarzsevszkaja Anna – ékszerek, kristályok, ásványok
- Király Andrea – saját készítésű ékszerek főleg ásványokból
- Fisher Erzsébet – kézzel festett selyem kendők, pólók, sálak
- Papp Imre – fazekas, keramikus
- Gulyás László – díszkovács
- Mihály Erzsébet – kalotaszegi terítők és népművészeti, lenvászon blúzok
- Bagaméri Anikó – viseletkészítő
- Néveri Krisztina – tűzzománc, ólomüveg, nemez
- Ladányi Lászlóné – Swarovski kristályokból készített ékszerek, kézi festésű kalocsai és matyó mintás ékszerek
- Horváth Róbert – fafaragó
- László Zoltán – szalmakalapok, papucsok
- Buják Andor – sajtkészítő
- Lénárt Marietta – fából készült ékszerek, tárgyak
- Bohos Richárd – ostorkészítő
- Kozák Mária – kézműves ajándékok, dísztárgyak
- Bencsics Ákos – fazekas, keramikus
További programok:
- íjászat
- lovaglás – Šemík – sdružení při Dětské jezdecké škole - Řicmanice
- kocsikázás
- kopjafa faragása
Faloda, Hörpintő, Serelde, lepénysütés
aTEMPO.sk