37. Országos Táncháztalálkozó Budapesten – második nap

37. Országos Táncháztalálkozó Budapesten – Részletes program

2018. április 14-én, szombaton táncházakkal, népművészeti vásárral és gálaműsorokkal folytatódik a 37. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár, amelynek fő helyszín ezúttal is a Papp László Budapest Sportaréna lesz.

Felvidékről ott lesz a Varjos zenekar, a Parapács zenekar, az Ilosvai Selymes Péter Táncegyüttes, a Megyer Táncegyüttes és Agócs Gergely is.

Belépő szombaton és vasárnap 1990 forint, vasárnap 15.00 órától 3500 forint. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program 

Április 14. (szombat) - Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér

10.30–18.30 „Tánchagyományaink” – tánctanítás és táncház
10.30–11.00 Somogyi táncok – Túri Endre, Peti Sára, Somogy Táncegyüttes; Salamon Bea és a Méta
11.00–11.30 Dél-alföldi táncok – Tóth Gábor, Goda Katalin, Tiszavirág Néptáncegyesület; Magyar Tekerőzenekar
11.30–12.00 Csallóközi táncok – Dobsa Tamás, Dobsa Fodor Mónika, Megyer Táncegyüttes; Parapács zenekar
12.00–12.30 Bukovinai táncok – Márton Attila, Márton Julcsi, Aranyszalma Táncegyüttes; Gajdos zenekar
12.30–13.00 Szerb-horvát táncok – Halász Gergő, Rodekné Blahó Márta, Tököli Délszláv Táncegyüttes – Kóló
13.00–13.30 Gömöri táncok – Kupec Mihály, Kupec Zsófia, Ilosvai Selymes Péter Táncegyüttes; Dobroda zenekar
13.30–14.00 Magyarlapádi táncok – Kis István, Kis-Demeter Erika, Bem Táncegyüttes; Üsztürü zenekar
14.00–14.45 Ördöngösfüzesi táncok – Kádár Ignác, Nagypál Anett, Veszprém Táncegyüttes; Horsa Banda
14.45–15.15 Nagyecsedi táncok – Farkas Zsolt, Farkas Annamária, Khamoro Budapest Band Táncegyüttes; Khamoro Budapest Band
15.15–15.45 Mezőkölpényi táncok – Szabó Szilárd, Németh Ildikó, Örökség Táncegyüttes; Heveder zenekar
15.45–16.30 Gyimesi táncok – Sára Ferenc, Varga Zsuzsanna; Vizeli Balázs, Zerkula zenekar, András Orsolya
16.30–17.00 Szatmári táncok – Éder Róbert, Bohács Brigitta, Nyírség Táncegyüttes; Tükrös zenekar
17.00–17.30 Bácskai táncok – Sikentáncz Szilveszter, Jávor Katalin, Debreceni Népi Együttes; Danubia tamburazenekar
17.30–18.00 Kalotaszegi táncok – Fitos Dezső, Kocsis Enikő; ifj. Fodor Neti Sándor és zenekara
18.00–18.30 Moldvai táncok – Halászi Lehel, Papp Eszter; Szigony zenekar

10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház
10.00–21.00 Népművészeti vásár
14.00–15.00 Knap Zoltán: Táncoló babszemek – fotóalbum (dedikálás a MesterPorta/Fonó standján)
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kiadványkínálata
14.30–15.30 Kiss Ferenc: Elment az én rózsám – LP dedikálás a Táncház Egyesület standján

19.30–20.30 „Rába vize, ne mosd el az utamat...” – a Muharay Szövetség gálaműsora
Közreműködnek: Csorna, Gencsapáti, Kapuvár, Szany, Szil és Vitnyéd táncosai, a Boglya Népzenei Együttes, Bognár Szilvia és Tanai Erzsébet, Cseh Tamás és zenekara, Horváth Zoltán és felesége, valamint az ELTE SEK Szökős Néptáncegyüttes tagjai.

20.35 Az OTP Bank Táncház Díj és a Táncház Érmék átadása
20.40–20.45 „Fordulj kedves lovam..." – Búcsú Kallós Zoltántól és Borbély Jolántól
20.45–22.00 Küküllő menti est Vincze Árpád és Mezei Levente emlékének ajánlva – a Martin Szövetség gálaműsora
Közreműködők: Alba Regia Táncegyüttes, Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttes, Bem Táncegyüttes, Jászság Népi Együttes, Válaszút Táncegyüttes, továbbá: Ahmed Moussa, Busai Norbert, Busai Zsuzsanna, Darabos Péter, Dudás Dániel, Dudásné Mosóczi Lívia, Farkas Ágnes, Farkas Tamás, Fundák-Kaszai Lili, Galát Péter, Kádár Kata, Kis István, Kis Demeter Erika, Kovács Norbert „Cimbi", Kovács Levente, Kökény Richárd, Lévai Péter, Lőrincz Hortenzia, Módos Máté, Németh Antal, Vajai Franciska
Énekesek: Majorosi Marianna, BaHorKa (Balogh Melinda, Horváth Sára, Fundák-Kaszai Lili)
Muzsikál az Üsztürü, a Heveder, a Dűvő és a Gázsa zenekar, valamint Pál Mihály

22.00–23.50 „Táncház a javából!”
22.00 – 22.40 Széki táncok – Üsztürü zenekar
22.45 – 23.15 Szászcsávási cigány táncok – Szászcsávási Banda
23.20 – 23.50 Mezőségi táncok – Magyarpalatkai Banda

 

Martin György terem (I. em.)

10.00–19.30 Hagyomány és tudomány – könyvbemutató, olvasósarok, vásár
10.15–16.00 Aprók tánca és játéktanítás
16.15–17.15 Tini-táncház
17.30–19.30 Művészeti szakgimnáziumok bemutatkozása

 

Kodály Zoltán terem (I. em.)

11.00–19.15 Kiállítás – Rózsa Róbert: „Az ecsettáncoltató” – pillanatok, emberek, muzsika, táncház
11.00–19.15 „Ókútból friss víz” – koncertek műfaji határok nélkül
11.00–11.30 A csantavéri Mendicus Tamburazenekar (Vajdaság) koncertje
11.40–12.20 „Dezsavű” – a Varjos zenekar lemezbemutató koncertje – km. Alt István, Halmos Attila, Salamon Attila, Szabó Dániel
12.30–13.10 „Hommage à Kodály” – a Trio à la Kodály etno-jazz koncertje – Oláh Dezső (zongora), Erdő Zoltán (klarinét), Tar Gergely (ütőhangszerek)
13.20–14.00 „Elment az én rózsám” – beszélgetés Kiss Ferenc életművéről – km. Marton László, Novák Péter, Kiss Ferenc és barátai
14.10–14.50 „Hagyományőrzés zongorával” – a „Zeng a lélek” Kulturális Egyesület koncertje – km. Visnyai Viktória (zongora, hegedű), Vizeli Bálint (hegedű), Vizeli Máté (brácsa, hegedű, gitár), Egervári Mátyás (duda, ütőgardon, dob), Tímár Márton (nagybőgő), Bacsó Lilla, Berecz István (tánc)
15.00–15.50 A 30 éves Csík zenekar népzenei koncertje
16.10–16.45 RUSTICO – Kubinyi Júlia, Szokolay Dongó Balázs és Zimber Ferenc koncertje hbp virag
17.00–18.20 A Hagyományok Háza nemzetközi portfóliójának bemutatkozó koncertjei
17.00 – 17.20 Tázló zenekar
17.30 – 17.50 Guessous Mesi Trió
18.00 – 18.20 Tarsoly zenekar
18.30–19.15 A Romano Drom koncertje

 

Lajtha László terem (II. em.)

10.20–19.00 Népzene Kallós Zoltán emlékére
10.20–11.20 Népzene a Dankó Rádióban – kerekasztal beszélgetés
Km. Eredics Gábor, Éri Péter, Kiss Ferenc, Liber Endre, Sebő Ferenc, Szánthó Zoltán, Vasváry Annamária
11.30–12.10 „Te vagy a nap, én az éjjel” – a Magyarhang zenekar hbp virag és Konkoly Csenge lemezbemutató koncertje – km. Básits Branka, Hegedűs István és Páll Éva
12.20–12.50 A Servet zenekar lemezbemutató koncertje
13.00–13.45 „Barangolás” – a Bara zenekar hbp virag lemezbemutató koncertje – km. Bolgovics Gergő, Hargitai Gergely, Tóth Ádám
14.00–14.35 A Hagyományok Háza új kiadványainak bemutatója
Tóth Lilla: Szédeli borsó... – népi játékok és szokások Polgárról – km. Tóth Lilla és a Pendely énekegyüttes
Zoboralja – válogatás Agócs Gergely gyűjtéseiből – km. Agócs Gergely, Pusko Márton
Panek Kati: A nagyapaember – km. Pávai István
14.45–17.00 A Halmos Béla Programiroda népzenei koncertjei
14.45 – 15.05 Bemutatkozik a Halmos Béla Programiroda – km. Árendás Péter, Berán István, Fürst Bence, Liber Endre, Zeke Angéla
15.10 – 15.45 Csenki Zalán és a Korinda zenekar lemezbemutató koncertje hbp virag
15.55 – 16.15 Dalinda hbp virag
16.25 – 17.00 Havay Viktória és zenésztársai hbp virag
17.15–18.00 A 20 éves Eszterlánc zenekar jubileumi tóvidéki koncertje – km. Takács Anna és Takács Piroska mezőségi énekesek
18.15–19.00 „Forgatós” – a Magos együttes hbp virag lemezbemutató koncertje; km. Fekete Márton, Salamon Soma

 

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–14.00 Próba (zártkörű program!)
14.30–15.30 „Családban marad” – táncos generációk
16.00–17.30 25 éves a folkMAGazin
18.00–19.00 Találkozás a Magyar Nemzeti Táncegyüttessel

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)

13.00–16.00 Folk-kocsma

 

Április 15. (vasárnap) - Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér

10.30–17.30 Aprók Bálja – az „Örökség” programja (Észak-Magyarország)
10.45 Cigándi tánctanítás (zöldágjárás, fonó a cigándi asszonyokkal) – Horváth Csaba, Szécsi Bernadett (Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola, Sárospatak)
11.10 Kalocsai tánctanítás és párválasztó párnástáncok – Maródi Attila, Lévai Anita, Boncsérné Szinai Tünde (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)
11.35 Kisgyermekjátékok – Szabó Dániel
12.00 Magyarbődi tánctanítás (májusfa állítás)– Kupec Zsófia, Kupec Zsolt (Kis – Ilosvai Gyermek Néptáncegyüttes, Nagyida)
12.30 Moldvai tánctanítás – Szabó Zoltán, Maier Reimund (Verőke Néptánccsoport, Gyöngyös; Bubulyka Néptáncegyüttes, Encs)
13.00 „Minden magyarok tánca” – sárközi karikázó, decsi verbunk, sárközi és somogyi ugrós, kanásztánc, somogyi lassú és friss csárdás
13.30 „...A falusi bíró udvarába...” – az észak-magyarországi régió gyermekcsoportjainak közös produkciója
13.45 Kisgyermekjátékok – Oláh Eszter, Oláh Ivett (Iglice Táncegyüttes, Szécsény)
14.10 Gagybátori tánctanítás (dongózás) – Bárdos Zsuzsanna, Körmöndi Tamás (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)
14.45 Őrhalmi tánctanítás (kiszézés) – Oláh József, Oláhné Csercsics Ivett (Szécsény)
15.10 Felsőtárkányi tánctanítás (budacskázás) – Szabó Dániel, Szabó Réka (Felsőtárkányi gyermektánccsoport, Felsőtárkány)
15.35 Alsóberecki tánctanítás, viseletbemutató – Demek István, Fehér Eszter (Bokréta Alapfokú Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely)
16.00 Nemzetiségi táncok tanítása (sváb, cigány) – Fischinger Henrietta, Oláh Ivett, Oláh Eszter
16.25 Pusztafalusi tánctanítás (tréfás verbuválás) – Darmos István, Darmos Éva (Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak)
16.50 „Húsvét Harasztiéknál” - A Fölszállott a páva televíziós vetélkedőből ismert Haraszti család a palóc húsvéti népszokásokba nyújt egy röpke bepillantást - Vág-garam közi tánctanítás – Husvéth Csaba, Horváth Judit, Haraszti család, (Ifjú Nógrád Táncegyüttes, Salgótarján)

10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház
10.00–21.00 Népművészeti vásár
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kiadványkínálata

19.00–20.15 Szabó Balázs Bandája és vendégei koncertje
20.30–21.30 „Mindenki tánca” – A székelyeké
A produkcióban közreműködnek: Bakony Te, Bihari Te, Corvinus Közgáz Te, ELTE Te, Fordulj Kispej Lovam Te, Fóti Népművészeti Szakgimnázium táncosai, Rába Te, Magyar Táncművészeti Egyetem táncosai, Ordasok, Ürömi Botladozók és az Angyalföldi Vadrózsa Te. szólistái, valamint a Gyimesvölgyi Fiatalok és adatközlő vendégek a határon túlról
A Táncháztalálkozó „fesztiválzenekara”: Heveder zkr, Sárarany zkr, Tükrös zkr, Üsztürü zkr; Fábián Éva, Navratil Andrea, Nyitrai Marianna, Tintér Gabriella, Berecz András (ének), Bartis Zoltán „Kicsi”, Mihó Attila, Vavrinecz András, Vizeli Balázs (hegedű), Fekete Antal „Puma” (brácsa), András Orsolya (gardon), Salamon Soma (harmonika) Szabó Dániel (cimbalom)

21.30–22.00 Össztánc

 

Martin György terem (I. em.)

11.00–18.30 Hagyomány és tudomány – könyvbemutató, olvasósarok, vásár
11.00–18.30 Ínyenc táncház
11.00–11.30 Zalkodi táncok – Demek István, Fehér Eszter; Bürkös zenekar
11.30–12.00 Ipoly-menti táncok – Gálik Gábor, Gálik Klaudia; Németh Dénes és zenekara
12.00–12.30 Lőrincréve táncai – Csatai László „Csidu”, Ambrus Laura; Székely Levente, Árendás Péter, Havasréti Pál
12.30–13.00 Kozármislenyi táncok – Nyemcsók Pál, Nyemcsókné Kárpáti Katalin; Vörös Rezesbanda
13.00–13.30 Kétegyházi román táncok – Szarka Zsolt, Szarka-Gera Sára; Lipták Dániel és zenekara
13.30–14.15 Bonchidai magyar táncok – Bohus György, Bánhegyi Nikolett; Virágvölgyi Márta és zenekara
14.15–14.45 Nyárádselyei táncok – Kirch Zoltán, Podpácz Beáta; Bekecs zenekar
14.45–15.15 Moholi táncok – Resócki Rolland, Vázsonyi Csilla; Fokos zenekar
15.15–15.45 Viski csárdások – Vámosi István, Csontos Anna; Szalonna és bandája
15.45–16.15 Szilágysági román táncok – Antal Roland, Antal Dóra; Bürkös zenekar
16.15–16.45 Imregi karikázó – Ádám Csilla; Imregi asszonyok
16.45–17.15 Vajolai táncok – Tompa Attila, Pálffyné Tóth Beatrix; Magos zenekar hbp virag
17.15–18.00 Visai táncok – Szappanos Tamás, Deffend Irén; Magyarpalatkai Banda

 

Kodály Zoltán terem (I. em.)

10.00–17.30 Kiállítás – Rózsa Róbert: „Az ecsettáncoltató” – pillanatok, emberek, muzsika, táncház
10.00–11.00 A Magyar Etnokoreológiai Társaság eredményei – „Tánctrendek a Pávában” kerekasztal-beszélgetés
11.15–16.00 „Tágasságot nekünk is...!” – zeneiskolások koncertje
16.30-17.30 LegényEst III.

 

Lajtha László terem (II. em.)

11.00–18.30 Játszó-Tér – Mese- és bábelőadások, interaktív foglalkozások, filmvetítések

 

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–14.00 Próba (zártkörű program!)
14.30–15.30 Ezüstpitykés és Gyöngygalléros Szólótáncosok műsora
17.30–18.30 A Dunántúl nemzetiségeinek táncai – Novák Ferenc zenés-táncos előadása

 

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)

13.00–16.00 Folk-kocsma

ATEMPO.sk