37. Országos Táncháztalálkozó Budapesten – harmadik nap

37. Országos Táncháztalálkozó Budapesten – Részletes program

2018. április 15-én, vasárnap táncházakkal, népművészeti vásárral és gálaműsorokkal folytatódik a 37. Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár, amelynek fő helyszín ezúttal is a Papp László Budapest Sportaréna lesz.

Belépő szombaton és vasárnap 1990 forint, vasárnap 15.00 órától 3500 forint. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Program 

Április 15. (vasárnap) - Papp László Budapest Sportaréna (1143 Budapest, Stefánia út 2.)

Küzdőtér

10.30–17.30 Aprók Bálja – az „Örökség” programja (Észak-Magyarország)
10.45 Cigándi tánctanítás (zöldágjárás, fonó a cigándi asszonyokkal) – Horváth Csaba, Szécsi Bernadett (Sárospataki Alapfokú Művészeti Iskola, Sárospatak)
11.10 Kalocsai tánctanítás és párválasztó párnástáncok – Maródi Attila, Lévai Anita, Boncsérné Szinai Tünde (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)
11.35 Kisgyermekjátékok – Szabó Dániel
12.00 Magyarbődi tánctanítás (májusfa állítás)– Kupec Zsófia, Kupec Zsolt (Kis – Ilosvai Gyermek Néptáncegyüttes, Nagyida)
12.30 Moldvai tánctanítás – Szabó Zoltán, Maier Reimund (Verőke Néptánccsoport, Gyöngyös; Bubulyka Néptáncegyüttes, Encs)
13.00 „Minden magyarok tánca” – sárközi karikázó, decsi verbunk, sárközi és somogyi ugrós, kanásztánc, somogyi lassú és friss csárdás
13.30 „...A falusi bíró udvarába...” – az észak-magyarországi régió gyermekcsoportjainak közös produkciója
13.45 Kisgyermekjátékok – Oláh Eszter, Oláh Ivett (Iglice Táncegyüttes, Szécsény)
14.10 Gagybátori tánctanítás (dongózás) – Bárdos Zsuzsanna, Körmöndi Tamás (Szinvavölgyi Alapfokú Művészeti Iskola, Miskolc)
14.45 Őrhalmi tánctanítás (kiszézés) – Oláh József, Oláhné Csercsics Ivett (Szécsény)
15.10 Felsőtárkányi tánctanítás (budacskázás) – Szabó Dániel, Szabó Réka (Felsőtárkányi gyermektánccsoport, Felsőtárkány)
15.35 Alsóberecki tánctanítás, viseletbemutató – Demek István, Fehér Eszter (Bokréta Alapfokú Művészeti Iskola, Sátoraljaújhely)
16.00 Nemzetiségi táncok tanítása (sváb, cigány) – Fischinger Henrietta, Oláh Ivett, Oláh Eszter
16.25 Pusztafalusi tánctanítás (tréfás verbuválás) – Darmos István, Darmos Éva (Farkas Ferenc Művészeti Iskola, Sárospatak)
16.50 „Húsvét Harasztiéknál” - A Fölszállott a páva televíziós vetélkedőből ismert Haraszti család a palóc húsvéti népszokásokba nyújt egy röpke bepillantást - Vág-garam közi tánctanítás – Husvéth Csaba, Horváth Judit, Haraszti család, (Ifjú Nógrád Táncegyüttes, Salgótarján)

10.00–18.30 Kézműves foglalkozások, játszóház
10.00–21.00 Népművészeti vásár
10.00–21.00 A Táncház Egyesület kiadványkínálata

19.00–20.15 Szabó Balázs Bandája és vendégei koncertje
20.30–21.30 „Mindenki tánca” – A székelyeké
A produkcióban közreműködnek: Bakony Te, Bihari Te, Corvinus Közgáz Te, ELTE Te, Fordulj Kispej Lovam Te, Fóti Népművészeti Szakgimnázium táncosai, Rába Te, Magyar Táncművészeti Egyetem táncosai, Ordasok, Ürömi Botladozók és az Angyalföldi Vadrózsa Te. szólistái, valamint a Gyimesvölgyi Fiatalok és adatközlő vendégek a határon túlról
A Táncháztalálkozó „fesztiválzenekara”: Heveder zkr, Sárarany zkr, Tükrös zkr, Üsztürü zkr; Fábián Éva, Navratil Andrea, Nyitrai Marianna, Tintér Gabriella, Berecz András (ének), Bartis Zoltán „Kicsi”, Mihó Attila, Vavrinecz András, Vizeli Balázs (hegedű), Fekete Antal „Puma” (brácsa), András Orsolya (gardon), Salamon Soma (harmonika) Szabó Dániel (cimbalom)

21.30–22.00 Össztánc

 

Martin György terem (I. em.)

11.00–18.30 Hagyomány és tudomány – könyvbemutató, olvasósarok, vásár
11.00–18.30 Ínyenc táncház
11.00–11.30 Zalkodi táncok – Demek István, Fehér Eszter; Bürkös zenekar
11.30–12.00 Ipoly-menti táncok – Gálik Gábor, Gálik Klaudia; Németh Dénes és zenekara
12.00–12.30 Lőrincréve táncai – Csatai László „Csidu”, Ambrus Laura; Székely Levente, Árendás Péter, Havasréti Pál
12.30–13.00 Kozármislenyi táncok – Nyemcsók Pál, Nyemcsókné Kárpáti Katalin; Vörös Rezesbanda
13.00–13.30 Kétegyházi román táncok – Szarka Zsolt, Szarka-Gera Sára; Lipták Dániel és zenekara
13.30–14.15 Bonchidai magyar táncok – Bohus György, Bánhegyi Nikolett; Virágvölgyi Márta és zenekara
14.15–14.45 Nyárádselyei táncok – Kirch Zoltán, Podpácz Beáta; Bekecs zenekar
14.45–15.15 Moholi táncok – Resócki Rolland, Vázsonyi Csilla; Fokos zenekar
15.15–15.45 Viski csárdások – Vámosi István, Csontos Anna; Szalonna és bandája
15.45–16.15 Szilágysági román táncok – Antal Roland, Antal Dóra; Bürkös zenekar
16.15–16.45 Imregi karikázó – Ádám Csilla; Imregi asszonyok
16.45–17.15 Vajolai táncok – Tompa Attila, Pálffyné Tóth Beatrix; Magos zenekar hbp virag
17.15–18.00 Visai táncok – Szappanos Tamás, Deffend Irén; Magyarpalatkai Banda

 

Kodály Zoltán terem (I. em.)

10.00–17.30 Kiállítás – Rózsa Róbert: „Az ecsettáncoltató” – pillanatok, emberek, muzsika, táncház
10.00–11.00 A Magyar Etnokoreológiai Társaság eredményei – „Tánctrendek a Pávában” kerekasztal-beszélgetés
11.15–16.00 „Tágasságot nekünk is...!” – zeneiskolások koncertje
16.30-17.30 LegényEst III.

 

Lajtha László terem (II. em.)

11.00–18.30 Játszó-Tér – Mese- és bábelőadások, interaktív foglalkozások, filmvetítések

 

Vásárhelyi László terem (II. em.)

10.00–14.00 Próba (zártkörű program!)
14.30–15.30 Ezüstpitykés és Gyöngygalléros Szólótáncosok műsora
17.30–18.30 A Dunántúl nemzetiségeinek táncai – Novák Ferenc zenés-táncos előadása

 

Folk-kocsma (földszint, az árkádok alatt)

13.00–16.00 Folk-kocsma

ATEMPO.sk