2018. április 28-án, szombaton folytatódik Magyarország egyik legszínesebb összművészeti kisfesztiválja a 28. Mediawave Fesztivál a dél-komáromi Monostori Erődben. Több mint negyven izgalmas koncert, száznál is több film a világ összes tájáról és kalandos közösségi programok várják az érdeklődőket. Belépés napijeggyel (1000 - 3000 forint) és bérlettel (8000 forint). Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
Zenei programok
Április 28. (szombat) - Az Öröm napja
Erőd több helyszínén
11.00 - 14.00 Akusztikus Zene & Táncos műhely
vezető: Aude Vuillemin & Miquèu Montanaro (FRA)
11.00 - 15.00 Street Generation - egyedülálló, zenére koreografált műsor (Monostori erőd Duna bástyája előtti pázsiton)
11.00 - 18.00 Zenei műhelyek indulása
délután - Nevető klub Hamid Drake-kel
délután - Ritmustorna - ritmusgyakorlatok, csörgők, ütőhangszerek készítése
vezető: Geröly Tamás (dobos)
15.30 Slam Poetry Piknik - gitáros zenés slammer produkció (Bástya fogadótér)
szervező: Bárány Bence
16.00 Mongol Zenei Olvasztótégely
zenekar: DzsinnKalaDzsi zenekar
Ékes színpad
16.30 a Műhely Folyóirat Öröm különszámának bemutatója
zenei kíséret:
Grencsó István
Geröly Tamás
Kovács Ferenc
19.00 Aude Vuillemin & Miquèu Montanaro (FRA)
21.00 Elliot Sharp’s Fourth Blood Moon Band (USA) new jazz
22.30 Adyton Szabadzene Műhely bemutató I.
Adyton Művészeti Alapítvány
23.00 Adyton Szabadzene Műhely bemutató II.
00.15 Taraf de Akácfa (USA/SWE/HUN/ROM/MOLD)
01.30 Jam Session
Spanyolfal
20.00 Szabó-Turcerová- Macecek (SK/CZE) new jazz
21.45 Vár Be Q (HUN) new jazz
23.00 Wakachuka (HUN)
00.30 Penguin Sound System (HUN) ‘68-as táncmulatság
Április 29. (vasárnap) - A zenei Öröm napja
Erőd Duna-parti részén
10.00 - 15.00 Primanima Animációs Játszóház Gyermekeknek (fogadótér)
vezető: Patrovics Tamás (animátor, filmrendező)
11.00 - 13.00 "Családbarát" Szabadmozgás, Workshop
vezetők: Dömötör Luca & Lévai (Viola kortárs táncosok) - 10-től 80 éves korig
16.00 Ferenczi György és a Rackajam + The Flock Project faltánc performansza
16.00 Mongol Zenei Olvasztótégely
vezető: DzsinKalaDzsi zenekar
16.30 Csallóközi Táncegyüttes (SK)
17.00 Kabaré jelenetek
Közreműködnek:
Játékakadémia színjátszó csoport (Szilágysomlyó, Erdély)
EMKE project (Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület)
délután - Chingele (MGL)
délután - Aznap Projekt / Közösségi Akusztik Transz (HUN)
délután - Magony Közösségi Asztal - zenei, képzőművészeti, harcművészeti és gasztronómiai műhely
vezető: Kovács Ferenc “Öcsi” és lánya SASA Dizna (Kovács Sára)
Ékes színpad
18.00 Tosoda Projekt (HUN)
19.00 Nosnach Duó (HUN)
Móser Ádám - t.harmonika
Kertész Endre - cselló
21.00 Geröly & Kovács Duó (HUN/USA) improvizatív zene
Geröly Tamás - dob
Kovács Gergő - szaxofon
vendég: Kerényi Róbert - fl
Szelevényi & Ajtai & Hamid Drake (HUN/USA)
Szelevényi Ákos - sax
Ajtai Péter - bőgő
Hamid Drake - dob
01.00 Jam Session
Spanyolfal
15.00 Dönci, az underground hős
Károly Gerencsér és Víg Mihály visszaemlékezése Dénes Józsefre zenéi és könyve felelevenítésével
18.00 Egy pillanaton múlik az élet - Pintér József baleseti helyszínelő vetítettképes előadása
20.00 Crazy Daisy Jug Band (HUN) blues
22.00 AZNAP Projekt (HUN)
23.45 Florian Demonsant Vagabond (FRA) ethno / kortárs jazz
00.30 Choose cheese (HUN) new jazz
Menyhért Márton - gitár
Berta Zalán - basszusgitár
Cseke Dániel - szaxofon
Baranyi Bence - dob
Egyéb helyszínek
16.00 Kálmán-Nap (színház)
rendező: Hajdu Szabolcs
Látókép Ensemble
19.00 Andalúz & Lengyel & Magyar lagzi 1. - legény és leánybúcsú
zene: Fajkusz banda
22.00 Táncház - Leány és legénybúcsú folytatása
zene: Fajkusz banda
Április 30. (hétfő) - Andalúz-lengyel-magyar esküvő
Erőd udvar
10.00 - 13.00 Akusztikus zenei és tácműhely
vezető: Miquéu Montanaro és Aude Vuillemin (FRA)
12.00 Andalúz-magyar, lengyel-magyar esküvők
Duna-part / Erőd pázsit
10.00 - 15.00 Primanima Animációs Játszóház Gyermekeknek (fogadótér)
vezető: Patrovics Tamás (animátor, filmrendező)
11.00 - 13.00 "Családbarát" Szabadmozgás, Workshop
vezetők: Dömötör Luca & Lévai (Viola kortárs táncosok) - 10-től 80 éves korig
14.00 Májusfaállítás
Közreműködnek:
Dűvő Zenekar
Vasasszentgotthárdi Banda
Rostás Gyula
andalúz zenészek
Cimbi és barátai
14.30 Trase El Trapo (ESP) színház Andalúziából
közreműködnek:
Javier Padilla Gil
Maria del Rosario Duarte Bartos
Ana María Oliva Pérez
15.15
Dűvő Zenekar (HUN) & Vasasszentgotthárdi Banda (Mezőség)
Muresan Adrian - prímás, idő & ifjú
Rostás Izidor - kontra & b.
Rostás Gyula - prímás (Alsókosály, Mezőség)
Cimbi és Barátai (HUN)
16.00 Mongol Zenei Olvasztótégely
vezető: DzsinKalaDzsi zenekar
16.00 Boka Gábor Vásári Komédiája: Toldi Miklós - világhírű művészek a porondon
délután - Magony Közösségi Asztal - zene, gasztronómia, harcművészet
vezető: Sasa Dizna és Kovács Ferenc “Öcsi”
Ékes színpad
18.00 Andalúz flamenco Jerezből (ESP) autentikus flamenco
20.00 Romungro Gipsy Band & Kulcsár Béla (HUN) cigányzene & tangóharmonika
22.00 Dzsinnkaladzsi (HUN/MONG/RUS) ethno zene
23.30 Fusion Jam Trio (HUN)
00.00 Drapan's Blue Devils (HUN) blues & soul & rock & jazzrock
01.00 Jam Session
Spanyolfal
19.00 Fláre Beás Band (HUN) autentikus cigányzene
vendég: Kulcsár Béla
21.00 Adam Móser - musician, composer & Miquèu Montanaro duó (HUN/FRA)
22.00 Udvari záróbuli - Kerényi Róbert és barátai (HUN) moldvai zene
22.45 Csándó diszkó 1984 & Táncház
24.00 Lakodalmi mulatság
Egyéb helyszínek
20.00 CseMeGe Trió & Tamás Geröly-Cseke-Menyhért Trió (HUN) improvizatív zene
22.00 Kerényi Róbert és barátai (HUN) moldvai népzene
22.45 Csángó diszkó és táncház / moldvai csángó hagyományőrzők Somoskáról
Május 1. (kedd) - Zárónap
Dunai bástya / Erőd udvar
11.00 - 13.00 Zenei workshop zárókoncertek
13.30 Andalúz muzsikusok Jerezből (ESP) flamenco
15.00 Szabó András: Gépfolklór együttes (HUN) rock
Egyéb helyszínek
12.00 Montanaro Zenei Műhely Záró (FRA/HUN) etnikus zenék és táncok
Felhőjárók Mozdulatszínház (Ékes terem)
14.00 Mongol Zenei Olvasztótégely zárókoncert (Ékes terem)
ATEMPO.sk