28. Mediawave - Nemzetközi Film és Zenei Fesztivál Dél-Komáromban - negyedik nap

28. Mediawave - Nemzetközi Film és Zenei Fesztivál Dél-Komáromban - zenei program

2018. április 30-án, hétfőn folytatódik Magyarország egyik legszínesebb összművészeti kisfesztiválja a 28. Mediawave Fesztivál a dél-komáromi Monostori Erődben. Több mint negyven izgalmas koncert, száznál is több film a világ összes tájáról és kalandos közösségi programok várják az érdeklődőket. Belépés napijeggyel (1000 - 3000 forint) és bérlettel (8000 forint). Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

 

Zenei programok 

Április 30. (hétfő) - Andalúz-lengyel-magyar esküvő

Erőd udvar

10.00 - 13.00 Akusztikus zenei és tácműhely
vezető: Miquéu Montanaro és Aude Vuillemin (FRA)
12.00 Andalúz-magyar, lengyel-magyar esküvők

Duna-part / Erőd pázsit

10.00 - 15.00 Primanima Animációs Játszóház Gyermekeknek (fogadótér)
vezető: Patrovics Tamás (animátor, filmrendező)
11.00 - 13.00 "Családbarát" Szabadmozgás, Workshop
vezetők: Dömötör Luca & Lévai (Viola kortárs táncosok) - 10-től 80 éves korig
14.00 Májusfaállítás
Közreműködnek:
Dűvő Zenekar
Vasasszentgotthárdi Banda
Rostás Gyula
andalúz zenészek
Cimbi és barátai
14.30 Trase El Trapo (ESP) színház Andalúziából
közreműködnek:
Javier Padilla Gil
Maria del Rosario Duarte Bartos
Ana María Oliva Pérez
15.15
Dűvő Zenekar (HUN) & Vasasszentgotthárdi Banda (Mezőség)
Muresan Adrian - prímás, idő & ifjú
Rostás Izidor - kontra & b.
Rostás Gyula - prímás (Alsókosály, Mezőség)
Cimbi és Barátai (HUN)
16.00 Mongol Zenei Olvasztótégely
vezető: DzsinKalaDzsi zenekar
16.00 Boka Gábor Vásári Komédiája: Toldi Miklós - világhírű művészek a porondon
délután - Magony Közösségi Asztal - zene, gasztronómia, harcművészet
vezető: Sasa Dizna és Kovács Ferenc “Öcsi”

Ékes színpad

18.00 Andalúz flamenco Jerezből (ESP) autentikus flamenco
20.00 Romungro Gipsy Band & Kulcsár Béla (HUN) cigányzene & tangóharmonika
22.00 Dzsinnkaladzsi (HUN/MONG/RUS) ethno zene
23.30 Fusion Jam Trio (HUN)
00.00 Drapan's Blue Devils (HUN) blues & soul & rock & jazzrock
01.00 Jam Session

Spanyolfal

19.00 Fláre Beás Band (HUN) autentikus cigányzene
vendég: Kulcsár Béla
21.00 Adam Móser - musician, composer & Miquèu Montanaro duó (HUN/FRA)
22.00 Udvari záróbuli - Kerényi Róbert és barátai (HUN) moldvai zene
22.45 Csándó diszkó 1984 & Táncház
24.00 Lakodalmi mulatság

Egyéb helyszínek

20.00 CseMeGe Trió & Tamás Geröly-Cseke-Menyhért Trió (HUN) improvizatív zene
22.00 Kerényi Róbert és barátai (HUN) moldvai népzene
22.45 Csángó diszkó és táncház / moldvai csángó hagyományőrzők Somoskáról

 

Május 1. (kedd) - Zárónap

Dunai bástya / Erőd udvar

11.00 - 13.00 Zenei workshop zárókoncertek
13.30 Andalúz muzsikusok Jerezből (ESP) flamenco
15.00 Szabó András: Gépfolklór együttes (HUN) rock

Egyéb helyszínek

12.00 Montanaro Zenei Műhely Záró (FRA/HUN) etnikus zenék és táncok
Felhőjárók Mozdulatszínház (Ékes terem)
14.00 Mongol Zenei Olvasztótégely zárókoncert (Ékes terem)

ATEMPO.sk