VI. Palócföldi Tánctalálkozó Salgótarjánban - részletes program

VI. Palócföldi Tánctalálkozó Salgótarjánban

2019. május 11-én, szombaton 11.00 órától rendezik meg a VI. Palócföldi Tánctalálkozót a salgótarjáni Városi Sportcsarnokban. A nap folyamán gazdag program, tánctanítás, játszóház, folk kocsma, népi iparművészek bemutatója, mesemondók előadása és gálaműsor várja a látogatókat. Belépő 11.00-tól 17.00-ig 1000 forint, 17.00 órától 3000 forint.

 

Részletes program

Küzdőtér

Izolda népi játszóudvar, Néptáncosok kellék boltja, kézművesek, népi iparművészek bemutatója és vására

11.00 Megnyitó

Tánctanítások
11.15 Kazári táncok:Kun-Farkas Rózsa – Albertusz Tibor, Folt zenekar
11.45 Rimóci táncok: Kurucz Boglárka – Paluch Norbert, Folt zenekar
12.15 Vág-Garam közi táncok: Gálik Klaudia – Gálik Gábor, Folt zenekar
12.45 Moldvai táncok: Simon Katalin, Folt zenekar
13.15 Őrhalmi táncok: Oláhné CsercsicsIvett – Oláh József, Balogh Edina és barátai
13.45 Pozdisovcei táncok: Gálik Klaudia – Gálik Gábor, BEB zenekar

15.00 - 17.00 Gála program a Dűvő zenekar kíséretével

Haraszti ikrek
Lurkó táncovi
Pittypang Gyermektáncegyüttes: Csallóközi táncok
Kereplő Gyermek Néptáncegyüttes: Moldvai táncok
Kubinyi Júlia
Iglice Táncegyüttes: Őrhalmi táncok
Kazár Táncegyüttes: Mezőföldi táncok
Ifjú Nógrád: Visai táncok
Holecz Istvánné
Palóc Néptáncegyüttes: Hajdúsági táncok
Viganó Gyermektáncegyüttes: Kazári és Kisterenyei táncok
Nógrád Táncegyüttes lányok: Somogyi táncok
Kovács-Benkó Fruzsina Borbála
Nógrád Táncegyüttes fiúk: Vénes és pontozó
Szoboszlai Balázs
Palóc Néptáncegyüttes: Jobbágytelki táncok
Nógrád Táncegyüttes: Rimóci táncok

19.00 Csík zenekar koncertje

 

Kamaraterem

14.00 - 14.25 a Dűvő zenekar és tanítványaik: Kis zenekar (Kazár), Salgó zenekar (Salgótarján)
14.30 - 14.55 a Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola (Salgótarján) és az Aba Sámuel Alapfokú Művészeti Iskola (Kazár) növendékei
14.55 - 15.10 Bukovics János (Apc) mesél
15.15 - 15.30 Holecz Istvánné Kanyó Margit (Rimóc), Kovács-Benko Fruzsina Borbála (Balassagyarmat) és Szoboszlai Balázs (Karancsalja) énekel
15.35 - 16.00 a BEB zenekar koncertje
16.00 - 16.15 Bukovics János (Apc) mesél
16.25 - 17.10 Paramisi Társulat (Varsány): A három muzsikus cigány
17.15 - 17.30 a Galáris (Losonc) és a Foncsik (Fülek) Énekegyüttes műsora
17.30 - 17.45 Bukovics János (Apc) mesél
17.45 - 18.00 Holecz Istvánné Kanyó Margit (Rimóc), a Haraszti ikrek (Maconka), és Kovács-Benko Fruzsina Borbála (Balassagyarmat) énekel
18.05 - 18.30 a Hrúz Brothers és Kubinyi Júlia koncertje

Műsorszerkesztő, házigazda: Varga Norbert

ATEMPO.sk