53. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen - csütörtöki program

53. Országos Népművészeti Fesztivál Zselízen - részletes program

2019. június 13-án, csütörtökön folytatódik az ötvenharmadik Országos Népművészeti Fesztivál, amely sokszínű programkínálatával várja a látogatókat Zselízen (a Schubert parkban erre az alkalomra kialakított sokadalmi tereken) és környékén.

Háromnapos belépő (péntek-vasárnap) 12 euró, napijegy pénteken 8 euró, szombat/vasárnap 5 euró, gyermekjegy 2 euró/nap.

 

Program

Június 13. (csütörtök)

10.00 „Egyesülve a sokféleségben” - külföldi csoportok előadása a régióban, nevelő hatású koncert az iskolában /Szalka/

19.00 „Egyesülve a sokféleségben” - külföldi csoportok előadása a régióban /Kisgyarmat/

 

Június 14. (péntek)

11.30 „Egyesülve a sokféleségben” - külföldi csoportok előadása a gyermekcsoportok járási seregszemléjén, a Nagysallói Találkozón
16.00 - 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
18.00 - 18.30 „Kendertől a viseletig” - Duba - Tájház kiállítás megnyitója (Csemadok - Ház)
18.30 - 19.00 Szent Lámpások Program – Váradi Levente kiállítás megnyitója (kastély belső udvara)

19.00 - 19.30 Az 53. Országos Népművészeti Fesztivál megnyitója
A zselízi Alapiskola Franz Schubert Gyermekkara és a Franz Schubert Művészeti Iskola énekkarának közös műsora

19.30 - 20.30 Dalüzenet - Szvorák Katalin Kossuth-díjas népdalénekes jubileumi műsora
21.00 - 23.00 Körhinta - a Magyar Nemzeti Színház és a Magyar Nemzeti Táncegyüttes közös produkciója

23.00 - 03.00 Táncház a Pajtában

 

Június 15. (szombat)

10.00 Ízutazás/térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi Tájházak bemutatója
10.00 - 24.00 Pincéről pincére - borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében
10.00 - 20-00 Kézműves mesterek kirakodóvására
10.00 - 16.00 Gyermekvilág – Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával
10.00 - 15.30 „Pajta, nyílj ki” - egyéni előadók és csoportok műsora
11.00 - 12.00 „Szólj síp, szólj!” - óvodás csoportok seregszemléje
13.00 - 14.00 „Nagysallói Találkozó” - gyermekcsoportok seregszemléjének képviselői
10.00 „Ekhós Szekéren” - a Csavar Színházzal (kastély belső udvara)
15.00 - 16.00 „Egyesülve a sokféleségben”  - külföldi csoportok műsora
16.00 - 17.00 „Egyszer hol volt, hol nem volt…” - gyermekcsoportok közös műsora
17.30 - 18.30 Az ifjúsági táncegyüttesek közös műsora
19.00 - 20.00 „Jó estét, jó estét!” - a felnőtt táncegyüttesek közös műsora
20.30 - 21.30 Aranykapuk / Felvidéki Páva Gála - Mezei Lajos emlékműsor a Döntők Döntőjének szereplőivel

22.00 - 23.00 Határon túli nemzeti tánc - az Ifjú Szivek Táncszínház műsora

22.30 - 23.30 „Ekhós Szekéren” - a Csavar Színházzal (kastély belső udvara)
Az előadás címe: Villon – Faludy: Megáldva és leköpve mindenütt
Szereplő: Gál Tamás

23.00 - 04.00 Táncház a Művelődési Otthonban
Retroparty a Pajtában

 

Június 16. (vasárnap)

10.00 Ízutazás/térségi gasztronómiai értékek - a szalkai, farnadi, kéméndi, kisgyarmati és bényi Tájházak bemutatója
10.00 - 24.00 Pincéről pincére - borkóstoló, borút a Palík Pincészet szervezésében
10.00 - 20.00 Kézműves mesterek kirakodóvására
10.00 - 16.00 Gyermekvilág - Triola Gyerekház és a Hagyományok Háza Hálózat Szlovákia támogatásával
11.00 - 12.00 Szentmise és istentisztelet (vagy ökomenikus) a külföldi csoportok részvételével Szeretethíd a Szent Jakab téren

14.00 - 15.00 „Ekhós Szekéren” - a Csavar Színházzal (kastély belső udvara)
Az előadás címe: Itt és most ugrik a majom a vízben
Szereplők: Gál Tamás, Kiss Szilvia és Molnár Xénia

15.00 - 16.30 „Egyesülve a sokféleségben” - a Ruthenia ruszin kisebbségi folklór együttes és a külföldi csoportok közös műsora
16.00 - 17.10 „Vágják az erdei utat” - a sepsiszentgyörgyi Háromszék Táncegyüttes műsora

18.00 - 19.30 Az 53. Országos Népművészeti Fesztivál ünnepi gálaműsora - tisztelgés Reicher Gellért emléke előtt

ATEMPO.sk