24. Komáromi Napok május 1. jegyében

24. Komáromi Napok

2015. május 1-én is mindenkit tárt kapukkal várnak a Komáromi Napok szervezői. Akár májusfát állítanánk, akár koncertre szeretnénk menni, vagy inkább színházi előadást néznénk meg, biztosan megtaláljuk a számunkra tökéletes programot.

Napi program

Észak-Komárom

09.00 Nemzetközi kulturális napok (Selye Gimnázium)
10.00 - 19.00 Kézművesek utcája, megnyitó
10.00, 12.00 és 14.00 órától kézműves bemutatók és foglalkozások Kézművesek utcája (Megye utca)
14.00 Jó ebédhez szól a nóta, id. Kovács József zenekara műsora (Klapka tér)
15.00 Májusfa állítás (Štefánik tér)
15.00 H.A.L. koncert (Klapka tér)
15.30 Az árgyélus kismadár, Népdalok - Dráfi Mátyás, Jászai Mari-díjas színművész előadása, közreműködik a Pengő népi zenekar Mézes Árpád vezetésével (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
16.00 „Rebelíčatá, rebeli a jar“ a folklórral motivált Slovenskí rebeli együttes előadása (Matica slovenská székháza)
16.00 Mc Superior (Klapka tér)
16.50 Szarka Gyula Ámor és az Őrület c. koncertje (Borok utcája)
17.00 VI.Nemzetközi break-táncverseny Komárom Város díjáért (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
17.30 Spliff447 koncert (Klapka tér)
19.00 Adam Ďurica és együttese koncertje (Klapka tér)
19.00 Gazdag József: Egy futballfüggő naplójából - könyvbemutató (RÉV Magyar Kultúra Háza)
20.00 FOREST BASS IV. underground elektronikus zenei fesztivál (Holt-Vág)
20.30 Acoustic Flames koncert (Tiszti Pavilon amfiteátruma)
21.00 Anima Sound System koncert (Klapka tér)
23.00 LGT Revival Band koncert (Klapka tér)
23.30 Zsapka Attila és Emmer Péter koncertje (Borok utcája)

Dél-Komárom

Mediawave Nemzetközi Film és Zenei Együttlét (Monostori Erőd)
Fenntarthatósági Napok (Jókai liget)
10.00 Miénk a színpad! - helyi óvodások bemutatója (Jókai liget, Eurotrade Színpad)
10.00 KEM.-i Népművészeti Egyesület alkotóinak bemutatói, kézműves vására (Jókai liget)
10.00 - 18.00 Toma és csapata történelmi játékok családoknak (Jókai liget)
10.00 - 18.00 Kismester Kézműves Klub és a Máltai Szeretet Szolgálat játszóháza (Jókai liget)
10.00 - 18.00 Gyermek foglalkozások a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat szervezésében (Jókai liget)
10.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés 102 áldozatának tömegsírjánál (Észak-Komárom, Katolikus Temető)
11.45 Forrás Rádió játék (Jókai Liget, Eurotrade Színpad)
12.00 ‘Macskacicó’ magyar népmese - Bábuci Bábszínház bábelőadása (Jókai Liget, Eurotrade Színpad)
14.00 Megemlékezés és koszorúzás az 1919-es áttörés áldozatainak emlékművénél (Vasúti híd déli hídfő – Dél-Komárom)
14.30 Cirill Táncegyüttes műsora (Jókai liget, Eurotrade Színpad)
15.00 Újhold Régizene Táncegyüttes műsora táncházzal (Jókai liget, Borudvar)
15.45 Forrás Rádió játék (Jókai Liget, Eurotrade Színpad)
15.45 Sustya és a Napraforgók Citerazenekar, valamint a Duna Népdalkör műsora (Jókai liget, Borudvar)
16.00 LXear Zenekar élő koncertje (Jókai Liget, Eurotrade Színpad)
16.00 Ryan Jr. műsora (Czibor Zoltán Sporttelep, Foxconn Színpad)
17.00 Nagykéri Citerazenekar műsora (Jókai liget, Borudvar)
17.00 Rhino műsora (Czibor Zoltán Sporttelep, Foxconn Színpad)
17.00 Egressy Béni Alapfokú Művészeti Iskola előadása (Jókai Mozi)
17.45 Forrás Rádió játék (Jókai Liget, Eurotrade Színpad)
18.00 Egyéb Veszély zenekar élő koncertje (Jókai liget, Eurotrade Színpad)
18.30 Ivan and the Parazol élő koncertje (Czibor Zoltán Sporttelep, Foxconn Színpad)
18.00 Garabonciás Táncegyüttes fellépése (Jókai liget, Borudvar)
19.00 - 24.00 Amatőr rock zenekarok bemutatkozása (Czibor Zoltán Sporttelep, Zúzdaplacc)
19.00 Zsapka Attila és Emmer Péter műsora (Jókai liget, Borudvar)
20.00 Relics Zenekar műsora (Czibor Zoltán Sporttelep, Foxconn Színpad)
20.00 Hooligans Együttes élő koncertje (Jókai liget, Eurotrade Színpad)
22.00 Utcabál - zenél a Vidám Fiúk Zenekar (Jókai liget, Eurotrade Színpad)
22.00 Gangsta Zolee és a Kartel élő koncertje (Czibor Zoltán Sporttelep, Foxconn Színpad)

aTEMPO.sk