Palóc Hagyományok Családi Napja - IV. Palócföldi Táncháztalálkozó Salgótarjánban

Palóc Hagyományok Családi Napja - IV. Palócföldi Táncháztalálkozó Salgótarjánban

2015. május 16-án Salgótarjánban a Városi Sportcsarnokban rendezik meg a Palóc Hagyományok Családi Napját és a IV. Palócföldi Táncháztalálkozót. Egész napot betöltő családi és hagyományőrző programok várnak mindenkit. A Belépő 800 forint, 6 éves kor alatt ingyenes, 20 fő feletti csoportoknak 50% kedvezményt biztosítanak.

Program

KÜZDŐTÉR

10.15 A Dobroda zenekar nyitó koncertje

TÁNCTANÍTÁSOK

10.30 Szabó János - Farkas Rózsa: Kazári táncok - Közreműködnek a Kazár Táncegyüttes táncosai és a Dobroda zenekar
11.10 Husvéth Csaba - Szabó Ágnes Ilona: Nagyrédei táncok - Közreműködnek a Nógrád Táncegyüttes táncosai és a Dobroda zenekar
11.40 Molnár Gábor - Molnárné Hortobágyi Brigitta és Gőbölös Gábor - Tombor Beáta: Gagybátori csárdás
12.10 Gálik Gábor - Gálik Klaudia: Zólyom környéki szlovák táncok - Közreműködnek a Nógrád Táncegyüttes táncosai és a Folt zenekar
12.40 Simon Katalin: Moldvai táncok - Közreműködnek a Kereplő Néptáncegyüttes táncosai és a Folt zenekar
13.10 EBÉDSZÜNET (gyermekcsoportok színpadbejárása)
14.00 Molnár Gábor - Molnárné Hortobágyi Brigitta: Alapi lassú és friss csárdás - Közreműködik a Dobroda zenekar
14.30 Gálik Gábor - Gálik Klaudia: Ipoly-menti táncok - Közreműködnek a Nógrád Táncegyüttes táncosai és a Dobroda zenekar
15.00 Gőbölös Gábor - Tombor Beáta: Alapi és jenői páros ugrós és eszközös - Közreműködik a Dobroda zenekar
15.30 Hudákné Farkas Sára és Hudák János: Boldogi táncok - Közreműködnek a Palóc Néptáncegyüttes táncosai és a Folt zenekar
16.00 Husvéth Csaba, Szabó Ágnes Ilona: Gömöri táncok - Közreműködnek a Viganó és az Ifjú Nógrád Táncegyüttes táncosai és a Folt zenekar

A IV. PALÓCFÖLDI TÁNCHÁZTALÁLKOZÓ GÁLAMŰSORA

17.00 Köszöntőt mond Dóra Ottó, Salgótarján Megyei Jogú Város polgármestere
17.10 Regionális Gyermek Néptáncantológia - Közreműködik a Dobroda zenekar
Lurkó Táncovi, Salgótarján - Bartáné Ruskó Zsuzsanna: Vásár
Kis Rakonca Gyermektáncegyüttes, Fülek - Varga Lia: Virágvasárnap
Kereplő Néptáncegyüttes, Rétság - Simon Katalin: Táncok Moldvából
Nefelejcs Gyermektáncegyüttes, Salgótarján - Ifj. Gelencsér János, Husvéth Csaba: Felcsíki mulatság
Sisere Gyermektáncegyüttes, Salgótarján - Szabó Ágnes Ilona: Gömöri táncok
18.00 ZÁRÓ GÁLA - közreműködik a Folt zenekar
Holecz Istvánné Kanyó Margit (Rimóc) és Benkó Fruzsina (Síd)
Agócs Gergely és fujarások műsora
Rakonca Ifjúsági Néptáncegyüttes: Pátria című műsora

KAMARATEREM

10.45 „Éneksarok” - Ipolybalogi Énekegyüttes
11.00 “Ha kicsinyek vagyunk is…” - Közreműködnek a kazári Aba Sámuel Alapfokú Művészeti Iskola tanulói - Viseletbemutató, Hajlonca énekegyüttes és szólisták
11.30 Palócföldi mesemondók - Kecskés Katalin, Bukovics János, Lőrincz Sarolta Aranka
11.45 „Éneksarok” - Cicege Énekegyüttes
12.00 Népzenei koncert - Dobroda zenekar
12.30 Szünet
13.00 “Ha kicsinyek vagyunk is…” - Közreműködnek a salgótarjáni Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskola tanulói - Salgó zenekar, Réceruca énekegyüttes, Reccs duó, Pöndölyke énekegyüttes
13.40 Népzenei koncert - Folt zenekar, közreműködik Benko Fruzsina Borbála
14.10 „Éneksarok” - Cicege Énekegyüttes
14.20 Palócföldi mesemondók - Bukovics János
14.30 „Éneksarok” - Haraszti Mária és Haraszti Júlia (Maconka)
14.45 „Éneksarok” - Közreműködnek Holecz Istvánné Kanyó Margit (Rimóc) és Benko Fruzsina Borbála (Síd)
15.00 Népzenei koncert - Agócs Gergely és a fujarások

FOLYAMATOS PROGRAMOK

kézműves vásár
néptáncosok kellékboltjának standja
gyerekjátékok
folkkocsma, büfé
középiskolások főzőversenye a Kodály iskola udvarában

FACEBOOK ESEMÉNY

aTEMPO.sk