40. Duna Menti Tavasz - második nap

Duna Menti Tavasz

2015. június 2-a és június 5-e között rendezik meg Dunaszerdahelyen a 40. szlovákiai magyar gyermekek báb- és színjátszó fesztiválja, a Duna Menti Tavaszt. A Meseváros műsorai, melyek között vannak a zenei programok is, ingyenesek. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1.50 euró. Mindenkit szeretettel várnak.

 

Program

2015. június 3., szerda

Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8:30 A tű vándorútja (bábmese-tárgyjátékkal), előadja a Losonci Kármán József Alapiskola és Óvoda Recefice Bábcsoportja, rendezte Anderko Andrea és Csák Lídia
Paff, a bűvös (bábos mese), előadja a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
Dávid és Góliát (bábjáték), előadja a Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
Mi még nem vagyunk álmosak (bábjáték), előadja a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta

11:00 Dávid és Góliát (bábjáték), előadja a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Bábcsoportja, rendezte Écsi Gyöngyi
Reggeli hangulat (bábetűd zenére), előadja az Ógyallai Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsportja, rendezte Bencsics Varga Mária
A kis Mukk (bábjáték), előadja a Gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
Rózsa (bábjáték), előadja a Duna utcai (Pozsony) Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta

13:00 Mesebolt (szerkesztett játék), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergőcök Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
A kanásznak jól megy dolga (szerkesztett játék), előadja a Komáromi Speciális Alapiskola Tulipán Csoportja, rendezte Szőcs Fruzsina és Szabó István
A mi mesénk (színpadi játék), előadja a Dunaszerdahelyi Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin alapszervezete Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella

Meseváros műsorai - 15.00-18.30
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása, Krpčiarik Gyermek Néptáncegyüttes fellépése, Bálint Károly tekerős műsora, Csallóközi Anjou Károly Bandérium fellépése, Kicsi Hang verséneklő együttes koncertje

 

2015. június 4., csütörtök

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
8:30 Labda-játék?! (életjáték), előadja a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és a Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Színjátszó Csoportja, rendezte Nagy Irén és Magyar Gaál Lívia
Álom-album (verses szerkesztett játék), előadja az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermek-színjátszó Csoportja, rendezte N. Tóth Anikó és Köteles Judit
Évszakok (szerkesztett játék), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermek-csoportja, rendezte Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

11:00 Mi van ma, mi van ma, piros pünkösd napja... (szerkesztett játék), előadja a Perbetei Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Alapszervezet Napraforgó Gyermek Néptáncegyüttese, rendezte Jakab Katalin és Szabó Edit
A szorgalmas és a rest leány (népmese), előadja a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja, rendezte Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna
Mit játszunk, lányok? (szerkesztett játék), előadja a Muzslai Endrődy János Magyar Tannyelvű Alapiskola Pilinke Gyermekcsoportja, rendezte Lacza Zsuzsanna, Nyitrai Tímea és Bachorecz Veronika
Ember vagy, amit akartok, ember vagy, mit akartok akartok? (színdarab), előadja a Komáromi Munka Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Pogácsakedvelők Színjátszó Csoportja, rendezte Laboda Róbert

13:00 Népszokások farsangtól pünkösdig (szerkesztett népi játék), előadja a Bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Csoportja, rendezte Szakszon Anna
A walesi bárdok (színdarab), előadja a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsanna
Semmire semmi gondom (népmese), előadja a Jánosi Magyar Tannyelvű Alapiskola és a Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportja, rendezte Tóth Mónika és Milen Gabriella
A soványító palacsinta (mesejáték) előadja az Örösi Csemadok és a Községi Hivatal Karcsa Kisszínpada, rendezte Bukó Mária

Meseváros műsorai - 15.00-18.30
Egy Pohár Citrom párkányi verséneklő együttes fellépése, Bicskás zenekar (Felsőszeli) fellépése, a Csallóközi Anjou Károly Bandérium fellépése
a Meseváros zárókoncertje: Tiszta szívvel – akusztikus koncert Zsapka Attila, Sipos Dávid és Vadkerti Imre előadásában

 

2015. június 5., péntek

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében

8.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel

9.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja, rendezte Méry Irén és Kolláth Zsuzsa

9.10-10.20 A CSAVAR Színház Az ördögbe!!! c. előadása, rendezte: Gál Tamás, előadják: Kiss Szilvia, Gál Tamás, Mester László

10.30 A Nyíregyházi Cantemus Gyermekkar
A fesztivál zárása, a város kulcsának visszaadása, búcsú a Mesevárostól,
eredményhirdetés, díjkiosztás, a jövő évi fesztivál meghirdetése

Délutáni műsorok a szereplő gyerekeknek, és más érdeklődőknek naponta 15.00 órától 19.00 óráig a VMK előtti Mesevárosban, ahol kerámiát lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni.
Szerdán és csütörtökön köztünk lesz a Lufi Bohóc Társulat. Ők lufit fújnak és arcot festenek. Ráadásul gazdag programokban válogathatsz.
Vendégeink: Füttyös Gyurka (Zathurecky György), Hegedűs Csaba, a lufibohóc.
Naponta 14.30 órától 18.00 óráig szakmai értékelések a csoportvezetők részére a VMK-ban.

 

A műsorváltozás jogát a rendezőség fenntartja!

aTEMPO.sk