Ősök sarjai ünnepe harmadszor

Ősök sarjai ünnepe harmadszor

2015. június 20-án és 21-én immár harmadszor rendezik meg az Ősök sarjai ünnepét a Baranta völgyben Gömörpéterfalán. Mindenkit szeretettel várnak.

Programok

Június 20. Szombat

14.00 Megnyitó – Kopecsni Gábor
Előadás gyerekeknek: Badin Ádám meséje (Várhoszúrét)
Előadás felnőtteknek: ThDr. Gál László refomátus lelkipásztor – Az egyisten nyomai az ősi magyar hitvilágban (Marcelháza-Serke)
15.30 A néphagyomány folytatódik…

  • Benko Fruzsina (Fülek)
  • Ünnepi beszéd: Szesztai Ádám, kassai főkonzul - Az Ősök sarjai ünnepének fővédnöke
  • Antal Márk szavalata (Serke)
  • Foglár Gábor (Gömöralmágy)
  • Détéri Asszonykórus (Détér)
  • Új Gömör Néptáncegyüttes (Rimaszombat)
  • Lichtmannegger Tibor (Serke)

17.00 Gömöri táncok – Új Gömör Néptáncegyüttes (Rimaszombat)
17.30 Hun-magyar harci botoló – Pucskó Zsolt és felvidéki tanítványok
18.00 Lukanényei Citerazenekar
18.30 Betyárvirtus – Felföldi Baranta Szövetség® népi harci testkultúra bemutatója
19.30 Felvidéki Rockszínház
21.00 Táncház

Június 21. Vasárnap

10.00 Pap Gábor: Szent László
13.00 Előadás gyerekeknek: Mács Kató (Rimaszombat)
Előadás felnőtteknek: Salgó Gabriella – A rovásírás oktatása (Érsekújvár)
14.00 A néphagyomány folytatódik…

  • Trizna Marcel Levente szavalata (Gömörpéterfala)
  • Péterfali Menyecskék (Gömörpéterfala)
  • Citerazenekar – Buzita
  • Gesztetei asszonykórus (Gesztete)
  • Dobcsák Béla és János – bodrogközi tárogatószó és kolomp (Szentes, Szomotor)
  • Felvidéki Kempo – vásári csetepaté betyárosan (Révkomárom, Dunaszerdahely)

15.30 Fekete Sólymok íjászbemutatója (Marcelháza)
16.00 Felföldi Baranta Szövetség® – hagyományos magyar harcmodor bemutatója (Csenke, Dunaszerdahely, Révkomárom, Alsószeli, Fülek, Gömörpéterfala)
16.00 gyerekeknek előadás: Écsi Gyöngyi (Hetény) és Kováts Márton (Kassa)
17.00 Lovasíjász csatajelenet - Felvidéki Lovasíjászok (Révkomárom, Gúta, Fülek)
18.00 Szer – Szertűz: Felvidéki zászlóbontás/szentelés vezeti Pucskó Zsolt
Lél-Bulcsú és Szent László szobrának avatása és az Ősök tere áldása
20.00 FankaDeli és a felvidéki tanítványai
22.30 Tűzugrás: rituális felvidéki énekek Zoboraljáról – Écsi Gyöngyi (Hetény), Kováts Márton dudás (Kassa)

Mellékprogramok:

Kiállító jurta – felvidéki pásztoremlékek
Játszótér gyerekeknek
Kézműves foglalkozás

Vásárosok: kézműves termékek, felvidéki ízek

aTEMPO.sk