Reformáció 500 éve – a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának CD bemutatója Pozsonyban

Reformáció 500 éve – a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusának CD bemutatója Pozsonyban

2017. november 11-én, szombaton 17.00 órától a Reformáció 500 éve tiszteletére kiadott CD-jét mutatja be a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Vass Lajos Kórusa a Pozsony-Óvárosi Evangélikus Nagytemplomba (Panenská utca 28). A belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel vár a kórus és a szervezők, a Pozsony-Óvárosi Evangélikus Egyházközség, a Pozsonyi Református Egyházközség és a Pozsonyi Magyar Intézet.

 

A hangversenyen megemlékeznek Kodály Zoltán születésének 135., halálának 50., Vass Lajos születésének 90. és halálának 25. évfordulójáról. Műsoron M. Luther, M. Praetorius, H. Schütz, J. S. Bach, Kodály Z., Vass L., F. Mendelssohn-Bartholdy, Gárdonyi Zs., Tillai A., O. Gjeilo és Rajter L. művei.

Vezényel Józsa Mónika, Stauróczky Balázs és Szűcs Dániel. Orgonán közreműködik Ternóczky István.

 

Kísérőrendezvény

SOLI DEO GLÓRIA – A Magyar reformáció öt évszázada című kiállítás november 11–12., Pozsony-Óvárosi Evangélikus Kistemplom, Panenská 28.

ATEMPO.sk