2019. május 28-a és 31-e között rendezik meg Dunaszerdahelyen a 44. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjét. A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 1,50 euró. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
Program
Május 28. (kedd)
08.00 Térzene a VMK előtti téren
08.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt
Meseország királyának megválasztása
A város kulcsának átadása
A DMT szobrának koszorúzása
Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
09.30
Unalom a köbön (szerkesztett játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportja
Rendezte: Sziklai “Sziki” Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia
Csupaszív királyfi (bábmese)
Előadja: a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola Virgoncok Bábcsoportja
Rendezte: Csiffári Renáta
Sün Balázs (verses mese)
Előadja: a felsővámosi Magyar Tannyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportja
Rendezte: Nagy Böbe
Mese (báb)
Előadja: a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja
Rendezte: Makó Kovács Erika
11.45
Többet ésszel… (bábjáték)
Előadja: az ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportja
Rendezte: Bencsics Varga Mária
Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj (bábmese)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja
Rendezte: Csörgei Tünde
Brémai muzsikusok (mese)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja
Rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor
14.00
Vörös Rébék (bábos mese)
Előadja: a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja
Rendezte: Vezér Klára, Dolinsky Irén és Csutor Vezér Zsófia
A só (népmese)
Előadja: a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja
Rendezte: Mahor Katalin
A nap születése (bábjáték)
Előadja: a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja
Rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő
Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00
15.00 Bálint Károly tekerős műsora
Suhancok verséneklők műsora
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása
Göbő Anna és Göbő Sándor verséneklők műsora
The Töpörtyűk verséneklők műsora
Művészeti Alapiskola Moderntánccsoportja
KOBUKRAV önvédelmi bemutató
Május 29 (szerda)
Bábos, színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
08.30
Sün Balázs (verses mese)
Előadja: a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek
Rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika
3+1 (bábjáték)
Előadja: a kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportja
Rendezte: Blanár Gabriella
Az ördögkirály leánya (bábos mese)
Előadja: a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja
Rendezte: Farkas Márta
10.30
Évszakok – játékok, szokások (szerkesztett játék)
Előadja: a bélyi Magyar Tannyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportja
Rendezte: Szakszon Anna
Malac Julcsa (palóc népmese)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa
Játékos versek, verses játékok (szerkesztett játék)
Előadja: a szenci Csemadok Kincskereső Rigó Színpada
Rendezte: Polák Margit, és Molnár Enikő
13.00
Méhek a vonaton (magyar népmese)
Előadja: az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja
Rendezte: Jusztin Czaudt Éva
Doja, a cigánytündér (népmese feldolgozás)
Előadja: a királyhelmeci Varázskerék Színjátszó Csoport
Rendezte: Pirigyi Marica, Dakos zilvia és Szabó Alica
Kendőzetlenül (színpadi játék)
Előadja: az ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportja
Rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor
Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00
15.00 Bálint Károly tekerős műsora
Krpčiarik Gyermek Néptánccsoport
Lovászi Edina zenekara
Écsi Gyöngyi és Kováts Marcell előadása
KOBUKRAV önvédelmi bemutató
Május 30. (csütörtök)
Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
08.30
A szúnyog (népmese)
Előadja: a nagykaposi Erdélyi János Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportja
Rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana
Játékok a fonóban (szerkesztett játék)
Előadja: a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tannyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportja
Rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin
Hogyan szerzett feleséget Taskó (szerkesztett játék)
Előadja: a sajógömöri Sajógömöri Magyar Tannyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportja
Rendezte: Pusko Enikő
10.30
Színházasdi (színpadi mű)
Előadja: a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert
A császárnő új ruhája (színpadi játék)
Előadja: a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Városi Szervezetének Fókusz Gyermekszínpada
Rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
A kis kuruc (dramatizált játék)
Előadja: a füleki Csemadok Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada
Rendezte: Szvorák Zsuzsa
Csudahalott (népballada)
Előadja: a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tannyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportja
Rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva
13.15
Tollfosztóban (szerkesztett népi játék)
Előadja: a marcelházai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Csemadok Alapszervezetének Napsugár Hagyományőrző Csoportja
Rendezte: Poništ Tünde
Pelikánmadár (népmese)
Előadja: a lévai Juhász Gyula Magyar Tannyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportja
Rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó
… , mert játszani jó! (színpadi játék)
Előadja: a bátkai Bátkai Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportja
Rendezte: Hencz Annamária
Meseváros műsorai – 15.00 - 18.00
15.00 Kodály Zoltán Alapiskola Gyermekkarának előadása
Pedagógus Szövetség Színjátszó Csoportjának műsora
Paradigma Verséneklő Együttes műsora
Campa-nulla Verséneklő Együttes műsora
Zsapka Attila, Vadkerti Imre és Sipos Dávid zenés előadása
Május 31. (péntek)
Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
08.00 Király- és fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
09.00 Népi gyermekjátékok - Előadja: a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
09.10 Jóka ördöge színpadi játék a Duna Menti Tavaszon - Előadja a Csavar Színház
10.20 Eredményhirdetés
ATEMPO.sk