Dunamenti Fesztivál Kolozsnémán az R-GO-val - részletes program

Dunamenti Fesztivál Kolozsnémán az R-GO-val - részletes program

2021. augusztus 14-én és 15-én, szombaton és vasárnap kerül megrendezésre a Dunamenti fesztivál ezúttal a Duna két partján Kolozsnémetiben és Gönyűn.

A programban szerepel gulyásfőző verseny, retro autók és motorok találkozója, motorcsónakos átkelés a Dunán a két falu között, valamint határon átnyúló horgászverseny.

Fellép többek között az R-GO, Bereczki Zoltán, valamint Tibus és a Hintalók.

A belépés ingyenes. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. A rendezvény az aktuális óvintézkedések betartása mellett kerül megrendezésre.

 

Program

Augusztus 14. (szombat) - Kolozsnéma

10.00 Retro auto-moto találkozó a Hősök terén
10.00 Dunamenti ízek - gulyásfőző verseny
10.00 Kirakodó, kézműves vásár, könyvbörze
13.00 Motorcsónakos átkelés a Dunán Kolozsnéma és Gönyű között (Az átkelés az aktuális határátlépési szabályoknak megfelelően történik)
14.00 Lovaskocsikázás, Gyermekjátékok
15.00 Zámory kúria - sajtótájékoztató

Színpad

13.00 Tibus és a Hintalók együttes fellépése
14.00 Népművészeti csoportok fellépése és operett dallamok - 58. Járási Dal- és Táncünnepély

Belevalók – musical kavalkád, Dunaradvány
Patina – tánc, Path
Jácint Népdalkör - Lakszakállas
Gyöngyösbokréta Néptánccsoport - Szentpéter
Fagyöngy Vegyes Éneklőcsoport - Ímely
Jázmin Éneklőcsoport - Bátorkeszi
Szuper Nagyik - Ímely
Carpedante music – jazz, pop, folk, Komárom

17.00 Tombolahúzás
20.30 R-GO koncert
22.00 Utcabál

Esőhelyszínek: Zámory kúria udvara, Szabadtéri színpad, Hősök tere, Játszótér

 

Augusztus 15.(vasárnap) - Gönyű

07.00 Határon átnyúló horgászverseny - nevezés 7 óráig a sétány melletti Duna-parton
10.00 Bütykölde - kézműves műhely Teqball asztal
10.00 Elektromos autó és motoros találkozó tesztvezetéssel és kiállító kereskedésekkel
10.00 Kézműves és termelői vásár
13.00 Látogatható a Hajóskiállítás - tárlatvezetés 13-18 óráig, minden egész órában
13.00 Motorcsónakos átkelés a Dunán Kolozsnéma és Gönyű között (Az átkelés az aktuális határátlépési szabályoknak megfelelően történik)
14.00 Hajóskapitány-képző – menetleveles kalandjáték 9 helyszínen
Gyermekjátékok, kézművesség, vándorkiállítás megújuló energia témában a Reflex Egyesülettel
Lovaskocsis túrák
Segway akadálypálya
Elektromos kisautók
Gyermekjátékok a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel
16.00 Ugrálás Magyarország egyetlen AirTrack-AirTrick légszőnyegén a Street Generations csapatával

Színpad

13.00 Előadás az elektromos autózásról
14.00 DJ Répási Marcell
16.00 Somló Banda: Binde bácsi - interaktív zenés mese
17.30 Street Generations - extrém utcai sport show
18.30 Bereczki Zoltán: Csillagtérkép - élőzenés nagykoncert

Esőhelyszínek: Közösségi Színtér, Pajta, Polgármesteri Hivatal udvara

ATEMPO.sk