10 éves a Magyarság Háza – Születésnapi fesztivál Borsiban - részletes program

10 éves a Magyarság Háza – Születésnapi fesztivál Borsiban - részletes program

2021. szeptember 30-a és október 3-a között kerül megrendezésre a 10 éves Magyarság Háza születésnapi fesztiválja a borsi Rákóczi-kastélyban.

Négy teljes napon át várják mindazokat, akiket érdekel a rock, a pop, a jazz, a tánc, a színház, az irodalom, a képzőművészet, a fotó, a film, a mese, a sport, a humor, a játék és a kézműveskedés.

Az ingyenesen látogatható programokon bemutatkozik a Csavar Színház, a Kuttyomfitty Társulat, Berecz András, lesz kerekasztal beszélgetés, valamint olyan zenekarok adnak koncertet, mint a Bagossy Brothers Company, Nagy Feró és a Beatrice, a Rómeó Vérzik, a Jóvilágvan, a No sugar és még sokan mások

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. A rendezvény az aktuális óvintézkedések betartása mellett kerül megrendezésre.

 

Program

Szeptember 30. (csütörtök)

10.00 Csavar Színház: Az asszooony!!! (Felvidék)
11.00 Eszterhéj – interaktív zenés, alkotó foglalkozás gyerekeknek (Felvidék)
12.00 Csavar Színház: Az asszooony!!! (Felvidék)
13.00 Eszterhéj – interaktív zenés, alkotó foglalkozás gyerekeknek (Felvidék)
17.00 Csavar Színház: A helység kalapácsa (Felvidék)
10.00 Izolda népi játékai (Magyarország)
10.00 Reneszánsz ruhába öltözés (Magyarország)
11.00 Székelyföldi Legendárium (Erdély)

 

Október 1. (péntek)

14.00 Értékőrzés és közösségteremtés a Kárpát-medencében.

Kerekasztal-beszélgetés
Varga Tibor (CSEMADOK),
Szabó Lilla (Kincses Kolozsvár Egyesület),
László Eszter (Hagyományok Háza Hálózat, Erdély),
Kiss Nándor (VMSZ Ifjúsági Tagozata),
Tamás Péter (Várbástya Egyesület, Temesvár),
Margitics János ref. lelkész (Kárpátalja),
Fazakas Misi (Osonó Színházműhely)
Sutus Áron (Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség)

Moderátor: Vágvölgyi Gergely

17.00 Nagyvárad Táncegyüttes: Folklore (Partium)
19.30 Phrenia Band (Vajdaság)
20.30 CT Project (Erdély)
21.30 Nagy Feró és a Beatrice (Magyarország)

 

Október 2. (szombat)

14.00 Szomszédnéni Produkciós Iroda (Erdély)
15.00 Berecz András előadása
16.00 Borkóstolás Pandy Csaba kisgéresi bortermelővel
16.00 Ingyenes tárlatvezetés a Rákóczi kastély kiállításában
17.00 Stéger Endre komolyzenei koncertje (Ausztria)
18.00 Peters’s pan (Muravidék)
20.00 No sugar (Erdély)
22.00 Rómeó vérzik (Felvidék)

10.30-16.30 Szent Sebestyén Számszeríjász Társaság: Számszeríjász bemutató

 

Október 3. (vasárnap)

10.00 Adai Jancsi Bohóc Bábszínháza: Szerencsés Jankó (Vajdaság)
11.30 Kuttyomfitty Társulat: Az elvarázsolt királykisasszony (Felvidék)
13.00 K. Kovács István: A kiskakas gyémánt félkrajcárja (Erdély)
14.30 Gál Natália, Ferenci Attila: Az égig érő fa (Kárpátalja)
15.00 Credo Együttes koncertje (Kárpátalja)
16.30 Gyimesvölgye Férfikórus (Gyimes)
17.30 Jóvilágvan (Felvidék)
19.00 Bagossy Brothers Company (Erdély)

10.00-18.00 Izolda népi játékai (Magyarország)

EZ, ATEMPO.sk