46. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – részletes program

46. Duna Menti Tavasz Dunaszerdahelyen – részletes program

2022. május 31-e és június 3-a között rendezik meg a 46. Duna Menti Tavasz Gyermekszínjátszó- és Bábcsoportok Országos Seregszemléjét Dunaszerdahelyen.

A bábos és színjátszó versenyműsorokra a belépőjegyek ára 3 euró. A Meseváros műsorai ingyenesek.

Mindenkit szeretettel várnak a szervezők. Az esemény az aktuális óvintézkedések betartása mellett kerül megrendezésre.

 

Program

Május 31. (kedd)

09.00 Térzene a VMK előtti téren
09.30 A szereplők felvonulása a VMK előtt, a város kulcsának átadása, a DMT szobrának koszorúzása

Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
10.15
Lúdas Matyi (bábjáték), előadja a pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportja, rendezte Farkas Márta
A Pál utcai fiúk (bábjáték), előadja a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tannyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportja, rendezte Sándor Erika és Molnár Enikő
11.40
A gomba alatt (mese), előadja a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportja, rendezte Izsák Katalin és Tóth Tibor
Kánai mennyegző (bábos mese), előadja a hetényi Református gyülekezet Tábita Bábcsoportja, rendezte Écsi Gyöngyi

Meseváros műsorai (15.00-18.00):
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása
a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola műsora
a Vámbéry Ármin Gimnázium diákjainak előadása

 

Június 1. (szerda)

Bábos versenyműsorok a VMK színháztermében
09.00
A hatrongyosi kakasok (mese, árnyjáték), előadja a gömörfalvai Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja, rendezte Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára
Ősök szelleme (bibliai történet), előadja a kisgéresi Kisgéresi Alapiskola Mustármag Bábcsoportja, rendezte Blanár Gabriella
A széttáncolt cipellők (népmese - dramatizáció), előadja a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportja, rendezte Mészáros Anikó és Molnár Erika
10.30
Pom Pom meséi (bábos mese), előadja a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportja, rendezte Csörgei Tünde
A brémai muzsikusok (bábmese), előadja a gútai II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Mazsola Bábcsoportja, rendezte Mahor Katalin
Mit rejtenek... (bábjáték), előadja a feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportja, rendezte Makó Kovács Erika

Meseváros műsorai (14.15-18.00):
Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása,
Óbudai Népzeneiskola zenekarának előadása,
Csilla & Dance moderntánc csoport fellépése,
a DAC futball klub bemutatása a MOL Arénában,
Kicsi Hang verséneklő együttes koncertje

 

Június 2. (csütörtök)

Színjátszó és szerkesztett játék versenyműsorok a VMK színháztermében
08.30
Itthon vagyunk... (szerkesztett dramatizált játék), előadja a Csemadok Füleki Alapszervezete és a Füleki Gimnázium Zsibongó Kisszínpada, rendezte Szvorák Zsuzsa
Lucázás (szerkesztett népi játék), előadja a királyhelmeci Helmeczy Mihály Alapiskola Aranykapu Színjátszó Csoportja, rendezte Gáspár Kornélia és Rigó Katalin
A csillagszemű juhász (magyar népmese), előadja az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportja, rendezte Jusztin Czaudt Éva
10.30
Hogyan születtek a csillagok? (mese), előadja a perbetei Perbetei Alapiskola Tündérvirágok Színjátszó Csoportja, rendezte Török Sarolta
Akadálymentes övezet (szerkesztett színpadi játék), előadja a dunaszerdahelyi Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezete és a Csaplár Benedek Művelődési Központ Fókusz Gyermekszínpada, rendezte Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
Kelemenke ködmönkéje (mese), előadja a bátkai Heuréka Magán Alapfokú Művészeti Iskola és a Bátkai Alapiskola és Óvoda Huncutkák Színjátszó Csoportja, rendezte Hencz Annamária
Káló a cigánylegény (mesefeldolgozás), előadja a királyhelmeci Egyesített Iskola Varázskerék Színjátszó Csoportja, rendezte Pirigyi Mária és Szabó Alica
12.45
Mi a manó? (népmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Csip-csirip Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám
Mátyás király meg a zompodi kocsmáros (népmonda), előadja a bodrogszerdahelyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Teknőcök Színjátszó Csoportja, rendezte Furik Krisztina
Gondold újra (tanmese), előadja az alistáli Művészeti Alapiskola Színjátszó Csoportja, rendezte Pataky Ádám

Meseváros műsorai (14.15-18.00):
Kavics Társulat (Zathureczky György és Varga Csongor) Zeg-zug mesék c. előadása,
a Csallóközi Gyermektánc Csoport fellépése,
KOBUKRAV – Sklut Tibor önvédelmi bemutató,
a Kalandor duó (Varga Mónika és Petőcz Laci) koncertje,
Tűztámadás – a padányi Önkéntes Tűzoltó Testület bemutatója

 

Június 3. (péntek)

Eredményhirdetés, díjkiosztás a VMK színháztermében
08.30 Fesztiválbúcsúztató, zászlóbontás a VMK előtti színpadon a fesztiválsereggel
09.00 Népi gyermekjátékok, előadja a Féli Községi Hivatal Katica Óvoda csoportja
09.10 Mátyás sípja (zenés mesejáték), a Komáromi Jókai Színház előadásában, rendezte Garajszki Margit
10.25 Eredményhirdetés

A mesevárosban ajándékot lehet vásárolni, kézműves foglalkozásokon lehet részt venni, tanulhatsz korongozást, agyagozást. Köztünk lesz Füttyös Gyurka, Hegedűs Csaba, a lufibohóc és társa az arcfestő lány, ugrálhatsz a légvár csúszdában.

ATEMPO.sk