53. Szenczi Molnár Albert Napok - részletes program

53. Szenczi Molnár Albert Napok - részletes program

2022. október 1-je és november 12-e között kerülnek megrendezésre az 53. Szenczi Molnár Albert Napok Szencen, Boldogfán, Hegysúron, Rétén, Dunasápújfalun és Jókán.

A programsorozat origójában Szenczi Molnár Albert magyar református lelkész, nyelvtudós, filozófus, zsoltárköltő, egyházi író, műfordító áll, aki munkásságával kiemelkedő hatást gyakorolt a magyar irodalmi nyelv és a magyar verselés fejlődésére.

A programsorozatban közreműködik Rák Viktória, Horváth JózsefLakatos Róbert, a Ketten együttes, Zsapka Attila, Árva Dávid és a The Art művészügynökség is.

Mindenkit szeretettel vár a rendezőség. Az esemény az aktuális járványügyi szabályoknak megfelelően kerül megrendezésre.

 

Program

Október 1. (szombat) - Gödöllő

Tanulmányi kirándulás /Gödöllői Királyi Kastély/

 

Október 7. (péntek) - Szenc

18.00 Koszorúzási ünnepség Szenci Molnár Albert szobránál /Városháza előtti park/
Ünnepi beszédet mond Nagy Zsolt búcsi református lelkész, szaval Pongrácz Flóra, konferál Neszméri Tünde.
19.00 Álom - zenés irodalmi est /Labirintus/
Közreműködnek Rák Viktória próza, Horváth József hegedű és Lakatos Róbert brácsa.
Farkas Andrea: Üvegre festve és Sikula László: A festő geológus (Sikula László tárlata) című kiállítások megnyitója. Megnyitják: Pongrác Flóra tanár és Dolán György festőművész

 

Október 8. (szombat) - Boldogfa

15.30 Megemlékezés az aradi vértanúkról a templom előtti szobornál - ünnepi beszédet mond Neszméri Tünde.
16.00 Fábián Zoltán - Thököly Vajk: A Dalnok és a Költő / Őrzöm a lángot című műsor /Kultúrház/

 

Október 9. (vasárnap) - Dunasápújfalu

15.00 Illés György irodalmár előadása - visszaemlékezés Szenczi Molnár Albert sápi útjaira /Klub/

 

Október 12. (szerda) - Szenc

18.00 Dr. Márián Zoltán: Államfők dedikálnak - Világhírű autogramok és történetük című könyv bemutatója /Labirintus/
Vezeti: Bárdos Ágnes

 

Október 15. (szombat) - Réte

16.00 Ketten verséneklő együttes előadása - Göbő Sándor és Anna /református templom/

 

Október 18. (kedd) - Szenc

15.30 A Szenci járás elsőseinek ünnepélyes köszöntése /VMK színházterem/

 

Október 22. (szombat) - Jóka

16.00 A Búcsi-Madari református énekkar koncertje /református templom/

 

Október 23. (vasárnap) - Hegysúr

15.00 Sülve-főve történelem - könyvbemutató látványfőzéssel /Közösségi Ház/

 

November 8. (kedd) - Szenc

10.00 Emlékműsor /Közgazdasági és Pedagógiai Szakközépiskola/
Közreműködnek az iskola diákjai, Zsapka Attila megzenésített verseket ad elő és Szenci Molnár Albert domborművének megkoszorúzása.

 

November 9. (szerda) - Szenc

19.00 Görgey Gábor: Komámasszony, hol a stukker című vígjáték - a The Art művészeti ügynökség és a Pozsonyi Színművészeti Egyetem közös produkciója /VMK színházterem/

 

November 12. (szombat) - Szenc

15.00 Ökumenikus istentisztelet /Szent Miklós templom/ - Bohony Beáta Réte-Boldogfai tiszteletes és Bošňák András szenci plébános közreműködésével.
16.00 Koszorúzás Szenci Molnár Albert domborművénél /Szenczi Molnár Albert Alapiskola aulája/
Közreműködnek a Szenczi Molnár Albert Alapiskola diákjai és Árva Dávid.
Ünnepi beszédet mond Bárdos Gyula, a Csemadok országos elnöke.

ATEMPO.sk