Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó 2023-ban is - részletes program

Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó 2023-ban is - részletes program

2023. május 19-én és 20-án, pénteken és szombaton valósul meg a Szlovákiai Magyar Táncháztalálkozó a Táncfórum - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Egyesülete szervezésében a komáromi Tiszti Pavilonban és az Egressy Béni Városi Művelődési Központban.

A kétnapos rendezvény keretében az idelátogatóknak módjukban lesz egész napos kirakodóvásáron, népi játékokon és kézműves-foglalkozáson is részt venni, mindemellett különböző gyermek-néptánccsoportok, továbbá

a Sajó Banda, a Húros Banda, a File Banda, a Barátok Zenekara, a Ghymesi Igricek és Bagla Banda produkcióit is megtekinthetik. Jelen lesz még Korpás Éva, a Paramisi Társulat, az Antonio Projekt, a Tatros zenekar, de még sokan mások: a sor nagyon hosszú.

A belépés a 12. életév betöltése előtt ingyenes. Afölött a két nap részvételi díja 15 euróba kerül, míg az egynapos belépőjegy ára 10 euró. Mindenkit szeretettel vár a rendezőség a táncháztalálkozóra.

 

Program

Május 19. (péntek)

17.00 Kapunyitás
18.00 Táncfórum-gála

Közreműködnek

Komárom Táncegyüttes, Hajnal Néptáncegyüttes, Szőttes Kamara Néptáncegyüttes, Nádos Nádszegi Néptánccsoport, Komócsa Néptáncegyüttes

19.00 Nívódíjasok - a 2021/2022-es Táncpódium - Szlovákiai Magyar Néptáncosok Szakmai Minősítő Gálájának győztesei

Kis Megyer és Csilizke Gyermek-néptáncegyüttes, Csalló Néptáncegyüttes

21.00 Tatros zenekar
22.00 Táncfórum Est - táncház a Pósfa zenekarral

Május 20. (szombat)

09.00 Kapunyitás
09.30 Dobai Kinga - Ringató
10.00 Népi játékok és kézműves-foglalkozás
10.00 Egész napos kirakodóvásár

Közreműködnek

Németh Hajnal Auróra - Aurora FolkGlamour
Varju Tamás - bőrmester
Heincz Bettina - kosárfonó
Molnár Imre - fazekas
Németh Rebeka - Cicere ékszer
Novák Margaréta - textiltermékek
Bárány Szilveszter - csizma- és cipőkészítő

12.00 Hétpróba - a Kapuvári Legénycéh tréfás vetélkedője
12.00 Hagyományok Háza Hálózat - Szlovákia egész napos programja

Közreműködnek

Sajó Banda, Húros Banda, File Banda, Barátok Zenekara, Ghymesi Igricek, Bagla Banda

10.30 Táncfórum-gála

Közreműködnek

Kis Csallóközi, Apró Csallóközi, Kis Megyer és Csilizke Gyermek-néptáncegyüttes - kicsik csapata, Csali Gyermek-néptáncegyüttes Nagy Csali csoportja, Kis Megyer és Csilizke Gyermek-néptáncegyüttes - nagyok csapata, Kis Ilosvai Gyermek-néptáncegyüttes, Mátyus Néptánccsoport Topogó csoportja, Mátyus Néptánccsoport Höcögők csoportja, Zsivajos Gyermek-néptáncegyüttes, Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes, Komárom Gyermektáncegyüttes

12.30 Kis István és Kis Demeter Erika - Örkői cigánytáncok
13.00 Duna Művészegyüttes - Kis magyar táncrajz
14.00 Sánta Gergő és Sánta-Bíró Anna - Nagyecsedi csárdás
14.30 Paramisi Társulat - A három muzsikus
15.30 Fitos Dezső és Kocsis Enikő - Kalotaszegi táncok
16.30 Korpás Éva és zenekara - Piripotty
18.00 Táncfórum-gála

Közreműködnek

Csali Gyermek-néptáncegyüttes ifjúsági csoportja, Csallóközi Táncegyüttes, Csalló Néptáncegyüttes, Sendergő Néptáncegyüttes - Ifi Sendergő, Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes, Bellő Néptáncegyüttes, Nádas Ifjúsági Néptáncegyüttes, Megyer Táncegyüttes

20.00 Duna Művészegyüttes - Szerelmünk, Kalotaszeg
22.00 Antonio Projekt

ATEMPO.sk