Alsószeli Jurtanapok 2024-ben is - részletes program

2024. június 28-a és 30-a között, péntektől vasárnapig rendezik meg a XVIII. Alsószeli Jurtanapokat a község melletti egykori folyómedernél.

A Felvidék egyik legnagyobb hagyományőrző fesztiválja ezúttal is gazdag programmal várja az érdeklődőket.

Koncertet ad az Anna and the Barbies, a Sajó Banda, a Komisz zenekar, a Republic Tribute Band, a Bordó Sárkány, a Dalriada, Bársony Bálint  és az MRP, a Bendő Zenekar, ottlesz Csuja Imre és Orosz Örs is, de természetesen a hazai csoportok sem hiányozhatnak a színpadról, mint amilyenek a Varsás, az Apró Varsás és Kisvarsás Néptáncegyüttesek és a Varsás Népdalkör.

Három napon át több helyszínen egyéb előadások, hagyományőrző lovas- és lovasíjász-bemutatók, lovagi tornák, kiállítások láthatók, hallhatók majd a Laposon, de táncházakból és gyermekprogramokból sem lesz hiány.

A fesztiválbelépő 5 euró (egyszeri), helyi lakosoknak 1 euró. 15 éves korig ingyenes. 

 

Program

Június 28. (péntek)

15.00 A Gyermekudvar megnyitása, a szalmavár bevétele
15.30 Hagyományőrző barantázás – Csenkei Baranta
17.00 A Jurtanapok hivatalos megnyitója, a törzsi zászló felvonása
17.15 Az alsószeli Varsás, Apró Varsás és Kisvarsás Néptáncegyüttesek, a Varsás Népdalkör, valamint a Bendő Zenekar közös műsora
18.45 Folkkocsma a Sajó Bandával – zene és táncház a KD Privát Clubban
20.00 Bársony Bálint és az MRP koncertje – Ősi zenei utazás
21.45 Tűzugrás a Varsás Népdalkörrel és a Bendő Zenekarral
22.30 A Dalriada zenekar koncertje

 

Június 29. (szombat)

09.30 Ringató Rehák Erikával
10.00 Mesedélelőtt: Varga Kata-Lina eljátssza PETŐFI SÁNDOR: JÁNOS VITÉZ című művéből készített népdalos-néptáncos mese-színházi előadását
11.00 Hétpróba – ügyességi vetélkedő gyermekeknek
12.00 Gyülekező
12.30 Felvonulás a Lapostól a Millenniumi Emlékműhöz
13.00 Műsor a vásártéren – Sajó Banda, Komisz zenekar
14.00 Mesedélután: Rózsás Panni és A szegény ember állatai – Szénási Veronika
15.00 Előadás a nagyjurtában – Barsi Csaba: A pitykegombok csodás világa
15.00 Gyerekjóga Seres Csillával
16.30 A Bordó Sárkány zenekar koncertje
17.45 Lovagi torna a 907-es pozsonyi és az 1849-es peredi csata emlékére – Vermes törzs, Pusztai Róka Nomád Hagyományőrző Egyesület
19.00 A Republic Tribute Band koncertje
20.15 Előadás a nagyjurtában – Orosz Örs: Szoborsorsaink – könyvbemutató
20.15 Folkkocsma a Sajó Bandával és a Komisz zenekarral – zene és táncház a KD Privát Clubban
21.30 Zárszó és a törzsi zászló levonása
21.30 Az Anna and the Barbies zenekar koncertje
23.30 – 05.00 Esti vigadalom DJ Peterrel

 

Júlnus 30. (vasárnap)

10.00 Ökumenikus istentisztelet
15.00 Előadás a helyi evangélikus templomban – Imi, mondj egy verset! – Csuja Imre Jászai Mari díjas Kiváló és Érdemes Művész pódium délutánja

 

Állandó programok

• Zene és táncház különböző helyszíneken – Sajó Banda, Komisz zenekar

• Kiállítások:
o Kisállatok kiállítása – Szlovák Kisállattenyésztők Felsőszeli Alapszervezete
o Mi forgatta az alsószeli malmot – régi diesel motorok és gőzgép kiállítása – Csente István gyűjteményéből – Helyszín: alsószeli malomudvar

• Gyógyító jurta:
o Kurinec Barbara – masszázs
o Kocsis Sándor – táltos csontkovács
o Kulina Béla – csontkovács, reiki
o Kőrösi Anikó – access bars érintéses módszerrel kezelő

• Borudvar:
o Molnár Kézműves Borászat – Nádszeg
o Promitor Vinorum – Galánta
o Vezekényi Vinotéka
o Elixír Borház – Mátrai borok: Ludányi András Pincészet, Bárdos Pincészet, Arias Pécsely
o Vásárúti Vinotéka: Minőségi borok a Bátorkeszi borvidékről

• Cheesio kézműves sajtműhely

• Kávé- és teaház
o Jurta Kávézó – Alsószeli

• Gyermekudvar
o Attrakció – népi játékok
o Ringató jurta
o kézműves foglalkozások
o szalmavár, végtelen festővászon, játékok, vetélkedők

• Nők jurtája dúlákkal, szoptatási- és hordozási tanácsadókkal, női segítőkkel

• Kézművesek utcája

• Íjászat, lovaglás

• Betyárkonyha, Hörpintő, Serelde, Kemence

ATEMPO.sk