A Csíkszerda Magyarország egyik legkülönlegesebb kóruscsaládja, három nagykórus, három kamarakórus, két gyermekkar és egy zenekar alkotja. Már 10 éve varázsolják el a közönséget előadásaikkal, legyen szó kamarakoncertről, operáról vagy akár improvizációs flashmobról.
A kerek jubileumot egy vadonatúj, külön erre az alkalomra írt a cappella opera előadásaival ünnepelték (és még ünneplik meg) Budapesten.
A Hold gyermeke zeneszerzője Tóth Árpád, a kórus karnagya, vezetője. Mint ahogy valamennyi művére, erre is jellemző, hogy könnyen utat talál a közönség szívéhez.
A cigány mesén alapuló történet szereplői olyanok, akár a mítoszok és legendák hősei – a nő, a férfi, a gyermek és a Hold. A szövegkönyv a Csíkszerdához több szállal is kapcsolódó költő és kritikus, Molnár Illés munkája.
A történet elemei – a magány, a szerelem, a féltékenység és az örök küzdelem kozmikus erőkkel – mindannyiunk számára ismerős érzések és helyzetek. Az előadás alatt magával ragadnak ezek az emóciók, hisz háromszáz énekestől zeng a tér, akik körülölelnek minket és így válunk részévé az eseményeknek.
Ez az opera éppen olyan, mint amilyen maga a Csíkszerda kórus: egyszerre könnyen befogadható, sokszínű, ám kissé mégis titokzatos. Az előadás után látott csillogó szempárok is utalnak arra, hogy a közös éneklesnek milyen ereje van.
Nő - Gózon Éva
Férfi - Turchányi Dániel
Hold - Botlik Tibor
Gyermek - Gál Magdolna
További négy alkalommal lesz látható az előadás április 13-án és 14-én, így még sok száz néző élheti át ezeket az érzéseket. Ne hagyjátok ki!
Zaťko Ervin, ATEMPO.sk
Fotó: Zaťko Ervin