Októberben jön az Országos Néptáncfesztivál – ők a döntősök

Októberben jön az Országos Néptáncfesztivál – ők a döntősök

Idén október első hétvégéjén a komáromi Városi Művelődési Központ és a RÉV – a Magyar Kultúra Háza ad otthont a szlovákiai magyar felnőtt néptáncegyüttesek egyetlen országos szakmai rendezvényének, az Országos Néptáncfesztiválnak.

A 3 napos fesztivál első napján sor kerül a Deákos Szólótáncverseny döntőjére, majd szombaton délután a Néptáncegyüttesek Országos Seregszemléjére.

 

A 2019-es évad döntős szólótáncosai

Csomor Bernadett
Molnár Nikolas
Varga Dániel
Krajcsa Márk
Vajner Bettina és Badin Szilárd
Kristóf Bálint
Répássy Ivett és Kristóf Bálint
Kiss Dominik
Kupec Zsófia és Kupec Zsolt
Klukon Rebeka és Straňák Zoltán
Greman Dorka és Lukács Bence Márk
Pongrácz Fanni és Mészáros Kristóf

 

Az idei döntőbe jutott táncegyüttesek

Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes
Rakonca Néptáncegyüttes
Csalló Néptáncegyüttes
Borostyán Néptáncegyüttes
Megyer Táncegyüttes

Október 4-én este 19.00-kor a Várkonyi Csibészek koncertezik a RÉV-ben, október 5-én pedig a Magyar Állami Népi Együttes Megidézett Kárpátalja című műsorára várják az érdeklődőket a VMK nagytermében. A pénteki és szombati nap is táncházzal zárul a RÉV-ben.

A nyilvános szakmai értékelésre, eredményhirdetésre és díjátadásra vasárnap délelőtt a RÉV-ben kerül sor.

 

A szólótáncverseny szakmai zsűrijének tagjai ezúttal:

Furik Rita – koreográfus, jelmeztervező
Busai Norbert – táncpedagógus
Hégli Dusan – koreográfus, rendező

A néptáncegyüttesek országos seregszemléjének szakmai zsűrije:

Furik Rita – koreográfus, jelmeztervező
Csoóri Sándor – népzenész
Hégli Dusan – koreográfus, rendező
Mihályi Gábor – koreográfus, rendező
Richtárcsik Mihály – táncpedagógus, koreográfus

 

Az Országos Néptáncfesztivál a Tremolo Polgári Társulás rendezésében, a Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósul meg. Partnerek a Kultúralap, az Ifjú Szivek Táncszínház és a RÉV – a Magyar Kultúra Háza.

 

Program

Október 4. (péntek)

15.30 Deákos Szólótáncverseny /VMK/
19.00 Várkonyi Csibészek, koncert /RÉV/
20.00 Táncház /RÉV/

Október 5. (szombat)

14.30 Néptáncegyüttesek Országos Seregszemléje /VMK/
20.00 Magyar Állami Népi Együttes - Megidézett Kárpátalja /VMK/
21.30 Táncház /RÉV/

Október 6. (vasárnap)

09.30 Néptáncegyüttesek Országos Seregszemléjének szakmai értékelése, eredményhirdetés, díjátadás /RÉV/

EZ, ATEMPO.sk