Ők jutottak tovább a Fölszállott a páva harmadik elődöntőjéből

Ők jutottak tovább a Fölszállott a páva harmadik elődöntőjéből

Újabb hat produkció jutott tovább a Fölszállott a páva idei gyerekévadának harmadik élő adásában péntek este.

A Duna Televízióban sugárzott műsorban tizenkét versenyzőt láthatott a közönség.

A táncos szólisták és táncospárok közül
Hajdu-Németh Balázs és Hajdu-Németh Ilona (Budapest),

a táncegyütteseknél
a Debreceni Hajdú Táncegyüttes Utánpótlás Csoportja,

az énekes szólisták és énekegyüttesek kategóriájában
Szerdahelyi Luca és Nagy Eszter (Felsőörs és Ráckeve),

míg a hangszeres szólisták és zenekarok közül
Hajdu-Németh László (Budapest)

jutott tovább a középdöntőbe a zsűri pontjaival.

Szabadkártyával juttatta tovább a zsűri a Bodros tamburazenekart és Trenka Mátét.

 

A zsűri tagja Sebestyén Márta Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas népdalénekes, Prima Primissima és UNESCO-díjas előadóművész; Salamon Beáta előadóművész, népihegedű-tanár, a népművészet ifjú mestere, a Magyar Arany Érdemkereszt birtokosa; Kocsis Enikő Harangozó-díjas koreográfus, táncművész, a Szentendre Táncegyüttes, a Győri Lippentő és a Fitos Dezső Társulat művészeti vezetője; Eredics Gábor Kossuth-díjas népzenész, a Vujicsics Együttes vezetője, a Zeneakadémia tanára, valamint Zsuráfszky Zoltán Kossuth-díjas koreográfus, táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes művészeti igazgatója, a Honvéd Együttes igazgatója.

A Fölszállott a páva házigazda zenekara a tornaljai Parapács zenekar.

A műsorban egy különleges produkciót, a gödöllői Urban Verbunk Táncszínház előadásában a Pinokkió című mese egy részletét láthatták a nézők.

A MTVA és a Hagyományok Háza, valamint szakmai partnere, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület népzenei és néptáncos tehetségkutatóját idén is Morvai Noémi és Novák Péter vezeti.

A Fölszállott a páva gyerekévada jövő pénteken az utolsó, negyedik élő elődöntővel folytatódik, akkor is tizenkét produkciót láthatnak a nézők.

ATEMPO.sk / MTI
Fotó: Fölszállott a páva