Ők kapták idén a KÓTA díjakat

Méry Margit, Concordia Vegyeskar, Párkai István - KÓTA díj

Átadták az idén 50. évfordulóját ünneplő Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége (KÓTA) 2019-es díjait a magyar kultúra napja alkalmából a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium dísztermében.

A KÓTA-díj megalapítását 2004-ben határozta el a Magyar Kórusok Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége a kiemelkedő eredménnyel végzett művészi munka és a közösségért végzett áldozatos tevékenység elismerésére. A díjat – amelyet a nem hivatásos kórus-, zenekari és népzenei élet legkiválóbb képviselői nyerhetnek el minden esztendőben – tizenegy kategóriában szavazza meg az elnökség a Művészeti Bizottság, a Tanácsadó Testület és a szakbizottságok felterjesztései alapján.

A díjazottak között ezúttal is voltak felvidékik, így elismerésben részesült a komáromi Concordia Vegyeskar (karnay Stubendek István) valamint Méry Margit néprajzkutató (Pozsony), aki pár napja Csemadok Életmű Díjban is részesült.

2020-ban először ítélte oda a szervezet a KÓTA Nagydíjat. Az elismerésben Prof. Párkai István, Kossuth-díjas karnagy, zongoraművész, tanszékvezető egyetemi tanár részesült.

 

Idei díjazottak teljes listája:

Kóta Nagydíj

Prof. Párkai István, Kossuth-díjas karnagy, zongoraművész, tanszékvezető egyetemi tanár

 

Kórus kategória

Concordia Vegyeskar, Komárom (Stubendek István karnagy)
Gregor József Általános Iskola Jubilate Nagykórusa (Dávid Krisztina karnagy)
Marczibányi téri Kodály Iskola Leánykara (Őri Csilla és Uhereczky Eszter karnagyok)
VME Vass Lajos Kórus (Bárd Judit és Szűcs Dániel karnagy)

 

Karnagy kategória

Arany János
Cseri Zsófia
Erdélyi Ágnes
Hoffmann-né Kemenes Vera

 

Tanár kategória

Auth Ágnes zenetanár, karnagy
Boros Erzsébet népzenetanár (Csombord)
Csider István népzenetanár (Mezőtúr)
Husi Gyula népzenetanár
Makkai Gézáné énektanár, karnagy
Makráné Kónya Melinda énektanár, karnagy
Sárköziné Pomázi Ágnes énektanár, karnagy

 

Kórusénekes / kórustitkár kategória

Baricz Zsoltné, nyugalmazott zenetanár (Szegedi Bartók Kórus)
Dinnyés István, kórustag (Láng-Acélhang Férfikar)
Kővári István, kórustag (Pécsi Bartók Béla Férfikar)
Kulcsárné Csejtei Marianna énektanár, népzenei rendezvényszervező (Gellénháza)
Lemle Zoltán, lelkész, kóruselnök (Szekszárdi Gárdonyi Zoltán Református Énekkar)
Süli Zoltán, kórustitkár (Csókai Férfikar)
Walthier Tamás, kórustag (Budai Ciszterci Szent Imre Templom)

 

Népzenei kategória

Méry Margit néprajzkutató (Pozsony)
Pavella Krisztina, népzenész, népzenetanár, együttesvezető (Vecsés)
Bárándi Citerás Egyesület
Alsópáhoki Bodzavirág Népdalkör

 

Nemzetiségi kategória

Rábafüzesi Német Asszonykórus
Furmicska Néptáncegyesület

 

Zeneszerző / zeneíró kategória

Kovács Mária karnagy, zeneíró
Juhász Előd zenetörténész, zenei író
Tillai Aurél, Kossuth-díjas karnagy, zeneszerző
Zelinka Tamás, zenetanár, zenei író

 

Mecénás kategória

Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium – Barlay Bence igazgató
Erdei Attila zenetanár, népzenei rendezvényszervező (Dévaványai Folkműhely)
Magyar Nemzeti Galéria – Baán László, főigazgató
Szabó László, zenetanár, népművelő, igazgató (Tarpa)

 

Életmű kategória

Gerzanics Magdolna, énektanár, néprajzkutató
Várnai Ferenc énektanár, zeneszerző, népdalgyűjtő

 

Postumus

Anker Antal énektanár, vezető szakfelügyelő
G. Horváth József, zenetanár, karnagy
Szlama László, népzenész (Dabas)
Tímár Imre, énektanár, karnagy

ATEMPO.sk / 5.szolam.com