II. IpolyFeszt sok-sok fellépővel – itt a részletes program

II. IpolyFeszt sok-sok fellépővel – itt a részletes program

2021. június 18-a és 20-a között kerül sor a II. IpolyFeszt-re 12 helyszínen, a határ mindkét oldalán. Száznál is több ingyenes programmal készülnek a szervezők.

Legendás előadók műsora, családi programok, templomi hangversenyek, igényes gyermekműsorok, képzőművészeti kiállítások, vízi és természetjáró túrák várják az érdeklődőket. A programokat gasztronómiai és kézműves termékek változatos és bőséges kínálata teszi teljessé.

A fellépők között van az Ismerős Arcok, Nagy Feró a Beatrice, Bogányi Bence, Berecz András, a Balkán Fanatik, a Bon Bon, Bogányi Gergely, Boros Misi, Deák Bill Gyula, a Follow the Flow, Kovács Nóri és Zenekara, a Groovehouse, Spigiboy, Ganxsta Zolee és a Kartel, az Eucharist Mező Misivel, a Zártosztály, a New Level Empire, a Váci Szimfonikus Zenekar és a Kormorán Varga Miklóssal.

Felvidékről ott lesz a Csavar Színház, Kovács Koppány, az Estendøn, a Kingfishers, a Kiss Band, a GolDDies, Bernáth Tamás, a Triton, LM Retro Band, Varjos zenekar és a Little Symphony is.

 

Részletes program

Június 18. (Péntek)

SZOB

16.00 Piac átadó
17.00 Végvári vitézek - Somogyi Győző kiállítása /Börzsöny Közérdedkű Muzeális Gyűjtemény/
18.00 A XX. Szobi Városnapok megnyitója /Templom tér/
Danubius Táncegyüttes, mazsorett, galambreptetés, ünnepi tortaszegés, villámcsődület
19.00 One Block koncert /Duna-parti nagyszínpad/
21.00 Ismerős Arcok koncert /Duna-parti nagyszínpad/
23.00 Dj Mono /Duna-parti nagyszínpad/

Kísérő programok: Nemzeti Szörpverseny a művelődési házban, Szobi szörpfesztivál, Piarista Kilátó Központ – SzakmaKilátó pályaorientációs és szakképzési workshop

 

MÁRIANOSZTRA

19.00 Csavar Színház: A helység kalapácsa - Déryné program /Börtön, színházterem/

 

VÁMOSMIKOLA

18.00 Colorando Duo (Scheuring Kata - fuvola, Papp Tímea – hárfa) /Katolikus templom/

 

PERŐCSÉNY - Minden rendezvény a művelődési házban

16.00 Megnyitó - TérZene - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar
17.00 Kiállítás megnyitó
18.00 „Szívemnek kedves verse” - versmondó est
19.00 Falumozi

 

KEMENCE - Római katolikus templom

18.30 Az IpolyFeszt hivatalos megnyitója: köszöntőt mond Rétvári Bence országgyűlési képviselő
Koncertezik: Bogányi Gergely és a Vác Civitas Szimfonikus Zenekar - vezényel: Sándor Bence

 

IPOLYVISK - Sportpálya

16.00 Megnyitó - Helyi fellépők műsora
16.45 Kingfishers koncert
17.45 Kiss Band koncert
19.00 GolDDies Swingatlanügynökség koncert
20.30 Hungarian Rhapsody (Queen cover) koncert
22.10 Dj Anti - retro disco

 

Június 19. (Szombat)

SZOB

10.00 Focitorna olimpikonokkal, sportolókkal - Boczkó Gábor Gyula, Deák Bárdos Mihály, Kálnoki Kis Attila, Kristóf András, Szanyó Károly /Focipálya/
10.00 18 óráig Játékok Palotája - népi játékok, kézműves foglalkozások /Duna-part csónakház/
11.00 Bányatelep utca és Homokdűlő utca kereszteződésénél felállított csillén emléktábla-avatás /Bányatelep u, Homokdűlő u./
13.00 Sárkányhajózás /Duna-part/
14.00 Hórihorgas Hujákolók - Gólyalábas Társulat /Duna-part/
15.00 SaKKorzó a Szobi SC Sakk Szakosztállyal /Széchenyi sétány kast. alatti szak./
15.00 Lúdas Matyi interaktív mesejáték gyerekeknek /Evezősház melletti füves terület/
15.00 Szurkoljunk együtt! Magyaroszág–Franciaország EB-mérkőzés kivetítése a Lukács és Tamás Kft. közreműködésével /Duna-part/
18.00 Bon-Bon koncert /Duna-part/
21.00 Follow The Flow koncert /Duna-part/
23.00 Spigiboy /Duna-part/

Kísérő program: EFI Iroda egészségsátor

 

IPOLYDAMÁSD

10.00 Főzőverseny /Közösségi Ház alatti telek/
10.00 Családi kenutúra a vadregényes Ipolyon /Ipoly-part/
11.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar koncert /Katolikus templom/

Szabadtéri színpad
12.30 Megnyitó - TérZene - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar
13.00 Langaléta Garabonciások
14.00 Magyar Népmese Színház
14.45 Kiflihajó
15.30 Polgár Péti műsora
16.15 Judit & Maffia Swing
17.00 MADE IN Zenekar
18.30 Zártosztály
21.00 Deák Bill Gyula
23.00 Nemcsak Berry

Folyamtos programok: Kézműves - és kirakodó vásár, Ugrálóvár, Tombola, Élményautózás Tomán Gyöngyi roncsderbi versenyautójával az Ipoly parton

 

MÁRIANOSZTRA

Faluház
09.00 Palacsintasütés, kenyérlángos készítés, krumplibaba sütés - Túra (Kopasz-hegy, Só-hegy, Nagyirtáspuszta, Bezina-völgy)
10.30 Langaléta Garabonciások
13.30 Csernik Szende székely mesemondó előadása
14.30 TérZene - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar
15.30 Magyar Népmese Színház

Pálosok tere
17.00 Szentmise - az Eucharist zenekar közreműködésével
18.00 Szabó Balázs (gospelzenész)
19.00 Andelic Jonathan JOTA feat Fóris Rita
20.00 Eucharist & Mező Misi

Kísérő programok: lufihajtogatás, börtönmúzeum ingyenesen látogatható 10 – 18 óráig

 

VÁMOSMIKOLA - Szabadidőközpont

10.00 Ugrálóvár, trambulin, íjászkodás, Csernyik Szende székely mesemomndó előadása
11.00 Harci bemutató
13.00 Retro motorbicikli bemutató
15.00 Streetfighter bemutató
17.00 Tom White
19.00 Rockin’Rockcats
21.00 Blues Company

 

NAGYBÖRZSÖNY

Szent István-templom
10.00 Szentmise
11.00 Kamarazene Bogányi módra

Szabadtéri színpad
14.00 Kemencei Hagyományőrző csoport
14.30 Naszály Cindróka Néptáncegyüttes
15.00 Langaléta Garabonciások
16.30 „Holnap hajnalig” - Operett-Musical Voices társulat
17.30 Börzsi Tánccsoport
19.00 Váci Ifjúsági Fúvószenekar
21.00 Kovács Nóri és Zenekara

Kísérő programok: Helyi termékes vásártér, egészségsátor, horgásztó és horgászverseny, kiállítás, kemencék, pincék látogatása, solymász bemutató

 

PERŐCSÉNY

10.00 Természetvédelmi előadás
11.00 Öko-túra: 3 órás könnyű természetismereti túra, indulás a főtérről, érkezés az Együd Árpád közösségi színtérre
16.00 Csernik Szende /Tájház udvara/
17.00 Lóca Együttes /Tájház udvara/
18.00 Déryné Program - Végy karjaidra idő /Művelődési ház/
20.00 Deejay Sabby /Művelődési ház/

Kísérő programok:
10.00-14.00 főzőverseny - Művelődési ház
16.00-18.00 palacsintasütő verseny

 

KEMENCE

09.00 Hazajáró – túra /Gabó Fagyizó/
13.20 Megnyitó /Kemencei Vasútmúzeum/
13.30 Kemencei Kisbence Óvoda, a Szobi Fekete István Ált. Isk Kemencei Tagiskolájának műsora /Csarnavölgyi úti telephelye/
14.00 Langaléta Vándormuzsikusok
15.00 Kemencei Hagyományőrzők, Cserháthalápi Kéknefelejts Dalkör, Szalkai Rikkancsok, Százdi Citerazenekar, Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományőrző Csoport, Wilden Rosen Táncegyüttes, Ajaki Pántlikás Népdalkör
17.30 Készenléti Rendőrség Fúvószenekarának műsora
19.30 New Level Empire együttes koncertje
21.00 Dj Denny Team - disco éjfélig

Kísérő programok: ugrálóvár, arcfestés, buboréklabdák

 

KÓSPALLAG - Sportpálya

10.00 Lovas rönkhúzó verseny
11.00 Lovas rönkhúzó verseny - Színpadon: Szlovák Nemzetiségi Nap
12.00 Lovas rönkhúzó verseny - Színpadon: Szokolyai Dalárda
13.00 Csikós bemutató
14.00 Lovas rönkhúzó verseny - Színpadon: Burik Róbert gyermekműsorai
15.00 Képzőművészeti kiállítás - Berta Dániel seprűgitáros /Művelődési Ház/
15.00 Lanou
16.30 Eredményhirdetés
17.15 Tombola
17.30 Kismarosi Táncegyüttes és Kunos Tamás
19.15 Los Orangutanes
20.30 Groovehouse
21.45 Mindigmás
23.30 Retro Disco

 

IPOLYVISK

10.00 Kenuzási lehetőség /Margit hídnál/
12.00 Lepénysütés /Tájház/

 

HELEMBA - Sportpálya

09.00 Főzőverseny
10.00 Sport és családi nap
13.00 Főzőverseny - eredményhirdetés
14.00 Megnyitó - népdalcsokor
14.50 Bernáth Tamás Operett
16.00 Varjos zenekar
17.00 Little Symphony
17.50 Kiss Band
19.00 Estendøn
20.30 Kormorán és Varga Miklós
22.40 DJ Kovács - retro disco

 

ZALABA - Szabadtéri színpad

11.00 Szabadtéri Gyermekjátékok
12.00 Szabadtéri Istentisztelet
14.00 Kiss Band
15.00 Triton zenekar
15.40 Kovács Koppány
16.30 Daniela Lovlin
17.30 Tóth Andi akusztik
18.50 Trapéz zenekar
20.30 Ganxsta Zolee és a Kartel
22.40 LM Retro Band

 

Június 20. (Vasárnap)

SZOB

09.00 Ünnepi szentmise /Szent László-templom/
10.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar Kamaraegyüttes /Szent László-templom/
11.00 Vasárnapi matiné - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar /Luczenbacher sétány/
13.00 18:00-ig - Kenderkóc népi játszóház /Duna-part/
14.00 Danubius Táncegyüttes, Galgahévízi Hagyományőrző Együttes és a Kisbetyárok, bemutató és táncház /Duna-part/
15.00 Csernik Szende székely mesemondó és lábbábos /Duna-part/
15.30 Városfák ültetése /Sport utca/
16.00 Berecz András: Félbevágott pipafüst /Duna-part/
18.00 Záróbeszéd - Rétvári Bence országgyűlési képviselő /Szent László-templom/
Zongora Kavalkád Boros Misi, Baranyai tanár úr, Polgár Éva, házigazda Bogányi Gergely
18.00 Utcabál a Pedrofon zenekarral /Duna-part/
20.00 Nagy Feró és a Beatrice /Duna-part/
21.30 Tűzijáték - a Nagy Feró koncert után /Duna-part/

 

PERŐCSÉNY

10.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar kamarakoncert /Református templom/
11.00 Istentisztelet /Református templom/
12.00 Fehér László tárogatóművész előadása /Református templom/
10.00 – 13.00 Művelődési ház
Együd Árpád élete és munkássága kiállítás
Perőcsény 100 éve - reprezentatív fotókiállítás az összegyűjtött családi fotókból
A MI FALUNK - a faluról készült festmények hivatásos festőművészek és gyermek rajzverseny díjazott műveiből
UNESCO Icomos-díjas Tájház megtekintése, helyi termékpiac

 

IPOLYVISK

11.00 Szentmise /Antiochiai Szent Margit temp./
12.00 Fotókiállítás - régi idők emlékei /Tájház/

 

KÓSPALLAG - Tájház

10.00 Ábrók Ildikó - Gyógynövénytúra
11.00 Gombaséta - Werlein Anna
12.00 Vác Civitas Szimfonikus Zenekar kamarakoncert /Mária neve kat. templom/
12.00 Tájházi Nap - kapunyitás
14.00 Sártól a vályogházig előadás, népi játszóház, nemezelés, vályogozás, lovaskocsizás
15.00 Déryné Program: Cseh Tamás emlékest - „Átlátszó víz legyen” - Hegyi Norbert és Joós Tamás előadásában
17.00 Rimóci Rezesbanda
18.20 Suhaj Zenekar gyermektáncház (Petró Krisztina és Ferdics Barnabás, daltanulás Kakucs Katival)
19.30 Rézeleje

 

LETKÉS

07.30 Zenés Ébresztő - Dunakanyar Fúvósegyüttes
08.30 Szentmise - Köszöntő a szentmise után /Katolikus templom/
10.00 Kamarazene Bogányi módra - Templomi hangverseny /Katolikus templom/

Sportpálya
10.00 Főzőverseny kezdés
11.00 Börzsönyi Zrínyi Vadásztárs. egész napos prog.-trófeakiáll., íjászat, vadászati bem.
11.00 Kispályás foci és egész napos gyermekprogramok
11.30 Csernyik Szende
13.00 Az alkalmazkodás mesterei - Állati jó bemutató Tóth Gáborral
14.00 Főzőverseny zsűrizése
15.00 Langaléta Garabonciás
16.00 Kiflihajó
17.00 TérZene - Vác Civitas Szimfonikus Zenekar
18.00 Eredményhirdetés (foci, ügyességi v., főzőverseny, rajzv.)
19.00 Balkan Fanatik
21.30 Utcabál - Biróczi Band

EZ, ATEMPO.sk