Megvan a győztes! – Itt a 2024-es Tompa Mihály Országos Verseny eredménye

Véget ért a 31. Tompa Mihály Országos Verseny, ahol a vers- és prózamondók és verséneklők legjobbjai mutatkoztak be.

A verséneklők között idén 9 együttes, formáció versengett az ország szinte minden régiójából. A szakmai zsűri a következő összetételben dolgozott:

Orosz István (Rimaszombat)
F. Sipos Bea (Győr, Hangrafogó)
Faggyas László (Győr, Hangrafogó)

 

Visszatérő együttesek mellett ezúttal is jöttek új formációk a megmérettetésre. A mezőnyből a zsűri döntése alapján a következő végeredmény született:

Aranysáv

1. TÖKMAGS - Érsekújvár (vezető Zsapka Attila)
2. NYEKKENCS - Nyitra (vezető Mezei Ádám)
3. MÁKVIRÁGOK - Rimaszombat (vezető Páko Mária)

Ezüstsáv

TEJÚTLEVÉL - Bény (vezető Molnár Mátyás)
FÉNYPONTOK - Szenc (vezető Keszőcze Judit)
SALKA BANDA - Szepsi (vezető Mgr. Nová Mária)
DILEMMA - Szenc (vezető Pongrácz Flóra)

Bronzsáv

SHIP BAND - Komárom (vezető Mgr. Török Tivadar)
HEARTBEAT - Párkány (vezető Janszó Éva)

Különdíjak

A legizgalmasabb zenei feldolgozás díját a TEJÚTLEVÉL kapta. A legjobb hangszeres zenész díját pedig BOJSZKO KEVIN (SALKA BANDA) gitáros vehette át.

 

A további kategóriák eredménye:

I. KATEGÓRIA – VERS

Aranysáv

1. Szabó Rita - Kodály Zoltán Alapiskola, Galánta
2. Varga Izabella - Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely
3. Tóth Roland - Balassi Bálint MTNY Alapiskola, Ipolynyék

Ezüstsáv

Rehák Linda - Deáki Alapiskola
Pócsa Dóra Julianna - Alapiskola és Óvoda Almágy
Pásztor Apollónia - Alapiskola és Óvoda Bátka
Horňák Leonard - Alapiskola Buzita
Gjergji Lilien - Deáki Alapiskola
Fülöp Sára - Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc
Blazsek Hanna - Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli
Benkovics Anna - Munka Utcai MTNY Alapiskola Komárom

Bronzsáv

Speid Mia Shayla - Juhász Gyula Alapiskola, Léva
Lévay Lili - Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa
Kováč Liliana - Eötvös Utcai Alapiskola Komárom
Jesenská Ella - Alapiskola és Óvoda, Pozsony
Ďurica Rebeka - Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár
Bazsó Boglárka - Alapiskola Naszvad

A zsűri különdíjai: Rehák Linda, Horňák Leonard, Blazsek Hanna


I. KATEGÓRIA – PRÓZA

Aranysáv

1. Szalai Botond Mátyás - Munka Utcai Alapiskola, Komárom
2. Leczo Sára Zoé - Helmeczy Mihály Alapiskola, Királyhelmec
3. Bajkai Áron - Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard

Ezüstsáv

Somogyi Vivien - Alapiskola és Óvoda, Pozsony
Šillo Mária - Szenczi Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc
Rémai Izabella - Nyárasdi  Alapiskola
Papp Máté - Alapiskola Szentes
Múcska Nina - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom    
Miko Lara - Kazinczy Ferenc MTNYA, Tornalja
Mátyus Áron - Református Egyházi Alapiskola, Alistál
Kerényi Abigél - Református Oktatási Központ, Rimaszombat
Jávorka Viktor Dániel - József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút
Ilon Mia Dorina - Alapiskola, Naszvad
Erdélyi Ákos - Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Csicser

Bronzsáv

Tóth Boglárka - Alapiskola, Nagysalló
Štuller Michaela - Benyovszky Rudolf Alapsikola, Lég
Popluhár Rea Napsugár - Alapiskola és Óvoda Bátka
Bodó Márk - Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely

 

II. KATEGÓRIA – VERS

Aranysáv

1. Gál Virág Anna - Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény
2. Apostol Áron - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom
3. Tóth Hanna - Tarczy Lajos Alapiskola, Hetény

Ezüstsáv

Zsalkovics Laura - Nyárasdi Alapiskola
Srna Anna - Juhász Gyula Alapiskola, Léva
Porubská Viktória - Alapiskola és Óvoda, Pozsony
Koday Lívia Liza - Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli
Gyerák Áron - MTNY Alapiskola Pozsonyeperjes
Furik Júlia - Alapiskola Bodrogszerdahely
Egyházi Ákos - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom
Bosák Károly Imre - Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta

Bronzsáv

Varga Bernadett - Szenci Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc    
Szarka Viktor - Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye
Stahon Daniel - Rozsnyói Református Egyházközösség Alapiskolája
Popluhár Véda Boglárka - Alapiskola és Óvoda Bátka
Mihalovics Emese - II.Koháry István Alapiskola, Fülek
Kuzma Tamás - Alapiskola és Óvoda Lukanénye
Demeter Dorián - Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa

A zsűri különdíja: Egyházi Ákos

 

II. KATEGÓRIA – PRÓZA

Aranysáv

1. Németh Eszter - Gregorovits Lipót MTNY Alapiskola, Jóka
2. Póda Tamás     - Szabó Gyula Alapiskola, Dunaszerdahely
3. Takács Viktória - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom

Ezüstsáv

Váradi Jázmin - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom
Takács Cyntia - Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Gúta
Szőke Bence - Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat
Sobocký Jázmin - Juhász Gyula Alapiskola, Léva
Naňo Konrád - MTNY Alapiskola, Marcelháza
Nagy Ádám - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony
Kovács Sabina - Szenci Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc
Horváth Laura - Helmeczy Mihály Alapiskola, Királyhelmec
Gál Hanna - Kodály Zoltán Alapiskola Galánta
Bačo Emília - Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos

Bronzsáv

Szabó Levente - Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa
Soják Emese - Széchenyi István Alapiskola és Óvoda, Felsőszeli
Popluhár Dániel Barnabás - Alapiskola és Óvoda Bátka
Mács Rebeka - II.Koháry István Alapiskola, Fülek
Bartalos Noémi - Nyárasdi Alapiskola

A zsűri különdíja: Gál Hanna

 

III. KATEGÓRIA – VERS

Aranysáv

1. Majer Jázmin - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom
2. Kovács Botond - Alapiskola és Óvoda Almágy
3. Fónad Lili - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom

Ezüstsáv

Tóth Izabella - Csongrády Lajos Alapiskola, Szőgyén
Šillo Simon - Szenci Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc
Szőke Donát - Kodály Zoltán Alapiskola Galánta
Szakó Áron - II.Koháry István Alapiskola, Fülek
Popálená Stella - Szenci Molnár Albert MTNY Alapiskola, Szenc
Rosenfelder Lilianna - Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa
Maczkó Fanni - Eötvös Utcai MTNY Alapiskola, Komárom
Csiba Dorina - Alapiskola Vásárút
Baracskay Máté - Mészáros Dávid Alapiskola és Óvoda Nagymácséd
Balog Dávid - Gimnázium, Királyhelmec
Balázs Alexandra - MARIANUM Egyházi Alapiskola és Óvoda, Komárom

Bronzsáv

Šonkoľ Daniela - Gímesi Alapiskola
Mag Dániel - II.Koháry István Alapiskola, Fülek
Fintor Lili - Erdélyi János Alapiskola, Nagykapos

A zsűri különdíja: Rosenfelder Lilianna
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Maczkó Fanni

 

III. KATEGÓRIA – PRÓZA

Aranysáv

1. Mács Arina Sára - Tompa Mihály Alapiskola, Rimaszombat
2. Tepea Heiva Viktória - Alapiskola Fél
3. Pollag Ádám - Márai Sándor MTNY Gimnázium és Alapiskola, Kassa

Ezüstsáv

Zalka Sofia - Kóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány
Csaplár Dóra - Majthényi Adolf Alapiskola, Udvard
Kozmann Krisztina - Buzitai Alapiskola
Varga Barnabás - Stampay János Alapiskola Köbölkút
Szabó Rea - Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszerdahely
Radics András - Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat
Illés Dorka - II. Koháry István Alapiskola, Fülek
Nagy Olivér - Széchenyi István Alapiskola, Felsőszeli
Horňák Júlia - Buzitai Alapiskola
Bukovszky Borbála - Kossányi J. Alapiskola és Óvoda, Szentpéter
Békefy Rebeka - Alapiskola és Óvoda, Pozsony

Bronzsáv

Szulló Vanda - Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Vágsellye
Sztruhár Mátyás - Ady Endre MTNY Alapiskola, Párkány
Szighardt Anna - Alapiskola Naszvad
Pleva András Álmos - Széchenyi István Alapiskola, Felsőszeli

A zsűri különdíja: Kozmann Krisztina
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Zalka Zsófia

 

IV. KATEGÓRIA – VERS

Aranysáv

1. Czizmadia Lilla Kinga - MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely
2. Bukovský Dorottya - Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta
3. Cseh Benedek - Gépipari és Elektrotechnikai Szakközépiskola, Komárom

Ezüstsáv

Szabó Ákos - Magán Kereskedelmi és Szolgáltatóipari Szakközépiskola Nagymegyer
Presinszky Emma - Selye János Gimnázium, Komárom
Molnár Tibor - Kereskedelmi Akadémia Rimaszombat
Horňák Marek Maximilián - Konzervatórium Kassa
Godó Fanni - MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely
Döme István - Műszaki Szakközépiskola, Komárom
Benkovics Krisztina - Gimnázium, Párkány

Bronzsáv

Vörös Orsolya - Selye János Gimnázium, Komárom
Takács Sándor Mátyás - Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta
Schulcz Alex - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony
Rigó Hanna Róza - Gimnázium, Párkány
Rapi Lilla - Füleki Gimnázium
Čerňanská Tímea - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony
Blanár Ábel - Gimnázium, Királyhelmec

A zsűri különdíja: Benkovics Krisztina

 

IV. KATEGÓRIA – PRÓZA

Aranysáv

1. Bitter Karolina - Kodály Zoltán Gimnázium Galánta
2. Csank Máté - Magán Szakközépiskola, Rimaszombat
3. Bajcsi Boglárka - Selye János Gimnázium, Komárom

Ezüstsáv

Zahorcsek Sebastian - Jeldlik Ányos Elektrotechnikai Szakközépiskola, Újvár
Rigó Áron - MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely
Németh Levente - Közös Igazgatású Iskola, Dunaszerdahely
Nagy Csaba - Selye Jánso Gimnázium, Komárom
Korpás Johanna - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony
Gál Noémi - Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár
Csikmák Máté - MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely
Biháry Bianka - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium, Duna utca, Pozsony

Bronzsáv

Zsapka Virág - Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár
Vida Léna Johanna - MTNY Magángimnázium, Dunaszerdahely
Tóth András - Gimnázium, Nagykapos
Kiss Bence - Közös Igazgatású Szakközépiskola, Dunaszerdahely
Kállai Miriam - Gimnázium, Királyhelmec

A zsűri különdíja: Gál Noémi
Hazai szerző művét előadó legsikeresebb versenyző: Korpás Johanna – a Selye János Egyetem Különdíja

 

V. KATEGÓRIA – VERS

Aranysáv

1. Demko András (Nagyida)
2. Döme Sándor (Komárom)

Ezüstsáv

Sándor Ágnes (Léva)
Šonkoľ Zoltán (Zsére)
Csobády Csilla (Jablonca)

A zsűri különdíja: Sándor Ágnes

 

Gratulálunk a fellépőknek, a díjazottaknak. Találkozunk jövőre, de mivel a rimaszombati kultúrházat átépítik, így 2025-ben Érsekújvárott!

EZ, ATEMPO.sk